Ztráta vyhraného utkání tři minuty před koncem

06.05.2023, 10:30

FK Králův Dvůr

(1 : 1)

25. kolo, B-tým 2022/2023 - ČFL skupina A

FK Dukla Praha B

Sestava domácí:

Toman – Fatrdle, Bouček, Novák R., Novák J. – Dvořák – Raley, Nazarenko (85. Hanč), Kraus (K), Patrovský – Procházka (73. Novotný)

Sestava hosté:

Spilka (K) –Matoušek, Čížek, Krenciv (K), Fojt – Hudec, Uhlíř, Nikl (57. Bačinský) – Hodek (46. Ulman) , Jelínek, Lehký (84. Mládek)

• Branky: Kraus (31.min.), Bouček (88. min.) - F. Lehký (18. min.), F. Ulman (78. min.) ŽK: Bouček (17. min.), Kabele (na lavičce) (84. min.) - F. Matoušek (86. min.) ČK: , Rozhodčí: Toucha - Lovětínský, Tupý .
V pětadvacátém kole ČFL, sk. A zajížděla rezerva B-týmu Dukly na hřiště v Králově Dvoře, kde se utkala s nejlepším sportovním kolektivem okresu Beroun v uplynulém roce, domácím FK Králův Dvůr. V podzimní části, v desátém kole, béčko Dukly na domácím hřišti prohrálo s králodvorskými cábelíky 1:3, když jsme jednogólovou poločasovou ztrátu vyrovnali J. Hodkem, ale hosté v závěrečné dvacetiminutovce získali tři body ve svůj prospěch. O minulém víkendu FK Králův Dvůr prohrál v Domažlicích s lídrem skupiny A ČFL, Jiskrou Domažlice 6:0. Rezerva Dukly v minulém kole remizovala na domácím hřišti s FK Motorlet Praha 0:0. Rezervní tým Dukly v tomto zápase posílili z A-mužstva Dukly v obraně F. Matoušek, v záloze J. Uhlíř a v útoku J. Hodek. V zápase, v němž domácí „cábelíci“ vycházeli z rozestavení 4 – 1 - 4 – 1, Dukla měla převahu v poli, která, zejména ve druhém poločase sílila a domácí se spoléhali na dlouhé pasy na vysunutého útočníka, případně na ofenzivně laděného pravého obránce Fatrdleho a na standardní situace, na které si nabíhali i vysocí stopeři. Na dobře připraveném hřišti, za ideálního fotbalového počasí a vlhkém trávníku po noční přepršce začala Dukla s chutí a již v 18. min. se dostala do zaslouženého vedení po trestném kopu J. Hodka a dorážce F. Lehkého. Domácí pak vyrovnali z ojedinělého protiútoku v 31. min. po centru zprava a hlavičce nekrytého domácího ofenzivního středopolaře Krause z 12 metrů. Dukla po té opět přidala, ale ani hlavička F. Lehkého ze 7 metrů ani hlavička O. Jelínka ze 7 metrů v síti domácího brankáře neskončily. Do druhého poločasu Dukla musela vystřídat J. Hodka F. Ulmanem. Dukla zahrozila ve druhé půli jako první, v 50. min. střílel metr nad prudkou střelou F. Lehký, domácí pak odpověděli v 51. min., ale hlavička střelce prvního gólu, Krause, skončila ze 7 metrů jen těsně nad brankou Dukly. Dukla postupně zatlačila domácí na jejich polovinu, projevoval se lepší pohyb hráčů Dukly a výsledkem byly přibývající rohové kopy Dukly a dvě pěkné střely na branku domácích, nejprve po rohovém kopu zakončoval z otočky z 10 m N. Krenciv, pak v 60. min. z pravé spojky ze 13 metrů J. Hudec. Obě střely domácí brankář Toman kryl. Domácím pak zatrnulo v 66. min., kdy jinak přesný rozhodčí Toucha neodpískal proti domácím pokutový kop po podkopnutí J. Hudce v pokutovém území domácích. Duklu však tento okamžik zdravě „nabudil“ a výsledkem byly střely F. Lehkého a J. Hudce a gól v síti domácích v 78. min., jehož střelcem byl F. Ulman. O konečné remíze pak rozhodla nekoncentrovanost v obraně Dukly, kdy po centru z pravé strany vyrovnal domácí stoper Bouček hlavou z 10 metrů v 88. min. Dukla se ziskem 29 bodů v průběžné tabulce ČFL, sk. A zůstala s jednobodovým odstupem před svým soupeřem FK Králův Dvůr na osmém místě. Ve vyrovnané tabulce je však „naskládáno“ mezi osmým a čtrnáctým místem s jednobodovým rozdílem sedm mužstev, z toho však tři mužstva mají sehráno o jedno utkání méně. Důležitou roli na postavení v tabulce tak má a bude mít každý získaný bod, každá vstřelená, či obdržená branka.

Hodnocení trenéra:

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„Tak my víme, že domácí jsou hlavně v domácím prostředí velmi houževnatým soupeřem, což se dnes potvrdilo, dokážou si i v zápase, kdy si nevytváří tolik brankových příležitostí, je proměňovat, a dnes, pokud se nemýlím, měli jen dvě přímé střely na branku a obě proměnili. My jsme ten zápas neodehráli úplně špatně, škoda, hlavně u první obdržené branky mně vadí zaváhání, tam  si myslím, že jsme opravdu nechali hodně volného hráče, ale byli jsme kousek od vítězství. Na druhé straně tady jsou ty zápasy těžké, ale holt máme dnes jenom bod.“