PORTRÉTY Z JULISKYMartin Chlumecký

Ženy poprvé v historii jdou mezi elitu

13. 6. 2015 | redakce

Ženy poprvé v historii jdou mezi elituDnes dopoledne se podařil děvčatům historický postup do 1. ligy žen. Před 14 dny na Moravě skončil zápas spravedlivou remízou 1:1. Dnešní odvetné utkání nepoznalo žádnou střelkyni, takže se oba týmy rozešly smírně bez branek. Tento výsledek poslal naše děvčata do 1. ligy žen.

2. kolo, sobota 13. 6. 2015, 10:30, UMT Juliska
Zbrojovka BrnoZbrojovka Brno

Dukla Praha: Dolejšová - Rzycká (88.Bottová), Fojtíková, Bažoutová, Toťová - Sůrová, Kozlíková (85.Hajnová), Plzáková (58. Majíčková) - Rychtarová, Podroužková, Beránková
Zbrojovka Brno: Slouková (81.Havrdová) - Štefániková, Veselá I. (46.Králíková), Špičková, Honková (74.Chrenková), Ducháčková, Soušková (64.Příkaská), Krištofová, Veselá K. (68.Kotlánová), Kukučová, Juráková
ŽK: Majíčková, Toťová, Kulhánková (všichni Dukla Praha)
Rozhodčí: Zadinová - Šauflová, Špindlerová

Od prvních minut zápasu se jednalo o vyrovnané utkání. Obraz hry byl stejný jako v prvním barážovém klání. Brno drželo míč na svých kopačkách a snažilo se o jednoduchý fotbal založený na dlouhých míčích na Ducháčkovou. Našim hráčkám to nedělalo žádné velké potíže a s přehledem bránily. Do první šance se dostalo Brno po rohovém kopu, ale Juráková mířila hlavou mimo branku. Do naší první šance se dostala Toťová, ale na poslední chvíli zakročila Veselá. Do největší šance prvního poločasu se dostala Eva Podroužková, ale její lob zneškodnila Slouková na rohový kop. Z následného rohového kopu se z blízkosti neprosadila Beránková. Do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu nastoupilo Brno mírně aktivněji. Ducháčkovou na hrotu doplnila Veselá, ale naše obrana je nepustila do žádné vyložené šance. Největší nebezpečí bylo z kopačky Ducháčkové, jenže střela šla pouze do boční sítě. Od 60. minuty Brno přestalo být aktivní a Dukla začala více hru kontrolovat a z brejku se dostávat před Sloukovou. Trestný kop Kozlíkové skončil nad brankou, stejně jako přímý volný kop Veselé, který skončil hodně mimo branku. Poslední slovo měla Rychtarová, ale její střelu vytáhla Havrdová na roh. Po následném rohovém kopu odpískala rozhodčí Zadinová konec utkání a naše žluté baletky se mohly radovat z postupu do 1. ligy žen.

Jan Vetyška, hlavní trenér žen: "Z vrcholu sezóny a pro mnohé z nás z nejdůležitějšího utkání ve fotbalovém životě jsem měl obavy. Prakticky od zápasu s Rakovníkem, tedy od začátku května, jsme se potýkali se zdravotními problémy a nemohli jsme trénovat v plném složení a ani zatížení. Do zápasu nastoupilo 6 hráček se zdravotními problémy, tomu a důležitosti utkání jsme upřednostnili veškerou taktiku. Fotbal se asi divákům moc líbit nemohl, ale všechny holky výborně plnily naše pokyny a celé utkání odmakaly na hranici fyzických sil. Postup do první ligy je pro všechny velkou odměnou a máme obrovskou radost. Na holky jsem moc pyšný a jsem rád, že se nám podařilo vytvořit tento skvělý kolektiv, který táhne za jeden provaz."