Ženy A: Těsná prohra v Liberci

18. 10. 2021 | Redakce

Ženy A: Těsná prohra v Liberci

V pátek večer se na hlavním stadionu v Liberci předehrálo 9. kolo 1. ligy žen, kdy domácí Slovan zopakoval těsnou výhru a porazil naše Duklačky 2:1.9. kolo, sobota 16. 10. 2021, 10:30, U Nisy, Liberec
Slovan Liberec Slovan Liberec
2:1
(2:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Slovan Liberec:

Pižlová - Moťovská, Košíková, Dlouhá - Kantarská, Brázdová, Černá V., Buryánová (69. Pouvová), Sováková - Dinh Thanhová (69. Jarchovská), Černá T.

Dukla Praha:

Kubíková - Pergnerová, Dudová, Lišková, Strnadelová - Dvorská, Beránková, Skálová - Prošková, Hrobská (75. Dvořáková), Ajazi (75. Rybínová)

Branky: 15. Kantarská, 36. Dinh Thanhová - 56. Dvorská
Rozhodčí: Šulcová - Holakovská, Hrušková
Diváci: 150

Komentář

Druhý páteční duel se odehrál také na hlavní stadionu, liberecký Slovan U Nisy hostil Duklu. Severočeškám vyšla lépe první polovina a šly do vedení. Po přihrávce Dinh Thanhové prošla středem Kantarská a otevřela skóre, následně se z asistentky stala střelkyně a bylo to o dva góly. Po přestávce však Pražanky zabraly a v 56. minutě se povedenou střelou po rohovém kopu prosadila Dvorská. Další branka však v Liberci nepadla a Slovan tak porazil Duklu 2:1 i podruhé v sezoně.

zdroj: fotbal.cz

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: "Chtěli jsme navázat na utkání se Slováckem, které se nám povedlo zejména díky nasazení a změně stylu hry. V Liberci jsme však v první půli tahali za kratší konec, se soupeřem jsme se navzájem vysoko napadali, hrálo se hodně vzduchem a podstupovalo hodně soubojů. Většinu z prvních i odražených míčů sebrali liberecké hráčky, měly tak o krok blíže ke vstřelení branky. Chyběl nám důraz, větší agresivita, dostupování. Liberec byl po zisku přesný a dokázal nám vstřelit dvě branky. Ač Liberec vedl zaslouženě, druhý gól z ofsajdu nám absolutně nepomohl.

Ve druhé půli jsme brzy snížili, krev do žil nám to nevlilo. Větší sebezapření, ale hlavně chyběl klid na míč, přesnost, kvalitní a početná podpora v útočné fázi, nedrželi jsme se herních principů z tréninků a nedokázali ohrozit branku soupeřek. Bez toho nemůžeme chtít dávat góly. Pauzu využijeme na odlehčení hlavy a přípravu do závěrečný běh podzimu."

 

Související články

Tabulka

Tabuka bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Dobromat.cz - Kadm nkupem pomhte
Podpořte dívčí a ženský fotbal na Dukle při nakupování přes internetové obchody, aniž by vás to stálo jen 1 hal navíc. Pokud nakupujete na internetu a chcete nás při tom zároveň podporovat, přidejte si do prohlížeče tohoto pomocníka: http://dobromat.cz/rozsireni/pridat

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu