Ženy A: Produktivita Liberce rozhodla

25. 4. 2022 | Redakce

Ženy A: Produktivita Liberce rozhodla

V neděli 24.4. se ženy utkaly ve 3. kole nadstavby proti Liberci, v zápase však dvakrát inkasovaly a body zůstaly domácím v Chrastavě.17. kolo, neděle 24. 4. 2022, 11:00, Chrastava
Slovan Liberec Slovan Liberec
2:0
(1:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Slovan Liberec:

Pižlová - Černá V., Košíková (52. Bohatová), Sováková, Dlouhá, Šušolová, Kantarská, Dinh Thanhová (82. Moťovská), Antalová, Brázdová, Pouvová

Dukla Praha:

Dolejšová - Potůčková (86. Machačová), Strnadelová, Dudová, Prošková - Pakostová, Beránková - Ajazi (41. Holečková), Tseng, Dvorská (45. Pergnerová) - Hrobská (73. Vojáčková)

Branky: 26. a 73. Šušolová
ŽK: 0:1
Rozhodčí: Mifková - Petrželková, Hrušková
Diváci: 30

Komentář

Utkání 3. kola nadstavby svedlo v Chrastavě Slovan Liberec s naším týmem, domácí favorit byl po celou první půli fotbalovějším týmem, který si vypracoval 3 střely na branku, své zakončení však nechal na polovinu poločasu, kdy Šušulová se dostala k odraženému míči a otevřela účet utkání na 1:0. Do konce poločase si náš tým vypracoval dvě standartní situace, ani však nezakončil.

Do druhé půle jakoby nastoupil jiný tým, tlak na útočné polovině měla Dukla velký, soupeřila v mezihře dělala problémy a vyústění bylo několika zakončeními, ve kterých však hráčky Dukly nebyly nejpřesnější, několik příležitostí si ještě vypracovali hráčky z Julisky, ovšem branka jim byla malá. V 73. z protiútoku si Liberec vypracoval první šanci a roh, kterou následně proměnil ve druhý gól a utkání dostal na svoji stranu. Do konce poločas mohl ještě zvýšit náskok, dobře chytající Dolejšová však byla proti.

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: "V první půli nám nevyšel taktický záměr, tak jak jsme si představovali, chyběla nám hlavně aktivita v křídlech a podpora po zisku míče. Do druhé půle jsme udělali změny na křídlech a změnili styl napadání. Vytvořili jsme si dobrý tlak, soupeře jsme nepustili do vážnější šance a sami jsme konečně byli přesnější a hlavně aktivnější v pohybech mezi a za řadu. Měli jsme 4 zakončení na branku, bohužel ani jednu z jasných šancí jsme neproměnili. Pokud góly nedáme, těžko můžeme bojovat o záchranu. Soupeř nás pak potrestal a zbytek utkání si již pohlídal. Máme před sebou 3 utkání, doma Plzeň i Liberec a venku Pardubice, vnímám to jako dobrý los. Musíme prolomit efektivitu v zakončení hlavně v tréninku."

 


Fotogalerie


Partneři klubu