WU18B: I podruhé vítězství nad Třebší

8. 4. 2019 | Redakce

WU18B: I podruhé vítězství nad Třebší

V neděli se na Ruzyni odehrálo utkání proti Sokolu Třebeš, které domácí Dukla zvládla a zvítězila 2:1.12. kolo, sobota 6. 4. 2019, 16:30, Ruzyně, tráva
Dukla Praha Dukla Praha
2:1
(1:1)
Sokol TřebešSokol Třebeš

Dukla Praha: Žáková - Potěmkina, Senická, Zvolánková, Košatková, Fojtíková, Bělohlávková, Slováčková, Pekárková, Teissigová, Ryndzak, Votrubová, Nováková, Bačkovská, Lišková, Vošická, Sovány, Filípková
Branky: 23. Senická, 47. Sovány - 3. Černá
Rozhodčí: Ticháček
Diváci: 15

Komentář

Poprvé v tréninkovém centru na Ruzyni, kde také trénuje tým dorostenek, se domácí hráčky představily proti Třebši, týmu, který má velkou ambici hrát o čelo této soutěže. Už ve 3. minutě šly soupeřky do vedení po nedorozumění v obraně a vypadalo to, že Třebeš si půjde za vítězstvím. Ovšem hra byla jednoznačně v rukách domácích a dorostenky měly šanci několikrát skórovat. Po 15 minutách dala Ryndzak tyč a dvakrát ve vyložené šanci minula. Stejně tak Bělohlávková mířila nad. V prvním poločase padla jediná branka a to z penaltového puntíku od Senické. Poločas 1:1.

Druhá půle vyzněla pro Duklu, soupeř se nedostal k jediné střele a zahrozil pouze v poslední minutě přímým kopem, který zažehnala Sovány. V průběhu poločasu právě poslední jmenovaná trefila vítěznou trefu, když míč převzala ve vápně a střelu nahoru nedala brankářce šanci. Několik vyložených šancí měla ještě Lišková, bohužel góly tentokrát do branky Třebše nepadaly. Holky si tak připsaly skvělé vítězství nad loňským mistrem soutěže.

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski:"Musím holky pochválit za přístup k utkání. Měli jsme trochu laxní vstup a to přineslo šťastnou branku soupeřkám, ovšem ve zbytku utkání jsme převážně kombinovali my a dokázali si vypracovat několik pěkných příležitostí. Těší mě otočení utkání, nevzdávali jsme se a po druhé brance chtěli nadále vstřelit další branky. V utkání se protočilo 18 hráček a všechny dostaly svůj prostor. Budeme muset zapracovat na proměňování šancí, ale cítím, že šance rostou a i branky přijdou."

 


Fotogalerie


Partneři klubu