Poslední domácí zápas vítěze nepoznal. Dukla hrála s Vlašimí nerozhodně

11. 5. 2022 | Lukáš Šonský

Poslední domácí zápas vítěze nepoznal. Dukla hrála s Vlašimí nerozhodně

Z domácí rozlučky se sezonou bereme bod za remízu 1:1 s Vlašimí. V duelu 29. kola jsme brzy zásluhou Jiřího Pirocha otevřeli skóre, soupeř srovnal dvanáct minut před koncem a další branka už nepadla. Ročník definitivně uzavřeme v neděli v Drnovicích proti Vyškovu.29. kolo, středa 11. 5. 2022, 17:00
Dukla Praha Dukla Praha
1:1
(1:0)
VlašimVlašim

Dukla Praha:

Rada – Barac (84. Matoušek), Piroch (17. Kozel), Kulhánek, Cienciala – Peterka, Skopec, D. Breda, Šebrle (70. Bin), Buchvaldek (70. Kovernikov) – Červenka. 

Vlašim:

Vágner – Icha (65. Hošek), Broukal, P. Breda, Svoboda – Zinhasović, Křišťan (75. Krunert) – Suchan, Gning (65. Toula), Rigo (46. Zlatohlávek) – Jurásek (65. Solomon).

Branky: 5. Piroch – 78. Zlatohlávek. ŽK: Skopec, Breda, Barac, Peterka, Kulhánek – Krunert. Rozhodčí: Radina – Hurych, Černoevič. Střely na bránu: 4:12. Střely mimo: 4:12. Rohy: 5:9. Držení míče (v procentech): 46:54.

Komentář

Stejným výsledkem skončil i poslední vzájemný zápas na Julisce v dubnu loňského roku. Tehdy dali shodnou okolností oba góly hráči, kteří už teď oblékají dres soupeře – Štěpán Krunert a Marek Červenka.

Dukla stejně jako před rokem otevřela jako první skóre. Start zápasu nám vůbec vyšel výborně. Šebrleho střelu z pravé strany vápna ještě na poslední chvíli srazil hostující kapitán Breda, po rohovém kopu v šesté minutě už se ale svým důrazem na malém vápně prosadil hlavou Jiří Piroch a vedli jsme 1:0.

Branek jsme v první půlhodině mohli přidat víc. Breda přihrál do běhu Baracovi, jehož tvrdá střela prolétla těsně nad. Pak si propadnutý míč po standardce našel za obranou Buchvaldek, ale v přímém souboji s brankářem Vágnerem nedal.

Velkou příležitost měl také Červenka, který už v nastaveném čase první půle šel sám na bránu, hostující gólman proti němu dobře vyběhl a tutovku našeho útočníka zmařil. Zmínit ale musíme i předchozí šanci Vlašimi, kdy nás po nenápadné hlavičce Broukala zachránilo břevno…

Druhá půle už takové grády neměla. Vlašim ožila, na Julisce hrála o hodně. Na střely na bránu dokonce hosté po změně stran vyhráli 6:0.

Vyrovnání měl na noze už Zinhasović, jehož střelu k tyči vyrazil parádním zákrokem Rada. V 78. minutě už však inkasoval. Po rohovém kopu se, podobně jako Piroch v první půli, prosadil důrazem před brankou Tomáš Zlatohlávek.

Zinhasović pak zahrozil ještě jednou, ale Rada i tentokrát vleže jeho šanci zmařil. Vlašim byla v závěru lepší, tlačila nás. Žádný další gól už ovšem nepadl. 

 


Fotogalerie


Partneři klubu