Dukla dostala gól v závěru a v prvním zápase podlehla

1. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/23

SK Líšeň

Čtvrtečka – Barac, Piroch, Holiš, Souček – Peterka (C) – Šebrle (46. Kim), Kozel, Buchvaldek (70. Hrubeš), Moulis (86. Hodek) – Červenka (70. Matějka).

Vajner – Pašek, Jeřábek (C), Černín, Lutonský – Matocha, Čermák (85. Minařík), Machalík (74. Otrísal) – Ulbrich (46. Šumbera), Vandas (63. Zikl), Sokol (85. Reteno Elekana).

• Branky: 90. Reteno Elekana, ŽK: 55. Kozel, 69. Holiš – 27. Vandas, 39. M. Jeřábek, 45+1. Matocha (LIS), 66. A. Čermák, 90. Reteno Elekana Rozhodčí: Hocek – Černoevič, Hádek, Střely na bránu: 0:2, Střely mimo: 7:8, Rohy: 5:3.
  • Diváci: 893
Ligová premiéra Petra Rady neměla takový konec, jak bychom si všichni přáli. Zápas byl hodně bojovný a gólových šancí moc nebylo. Hosté z Líšně ale dokázali v zápase využít tu poslední a z Julisky si tak vezou všechny body.

Petr Rada (FK Dukla): Bylo to špatné utkání, protože jsme nevyhráli. Zápas směřoval k remíze a my jsme potom dostali zbytečnou branku v 90. minutě. Zaspali jsme tam, nedrželi jsme prostor. Když jsme útočili my, tak nám soupeř vůbec nenechával prostor, drželi nás za dresy, šli do skluzu a přerušovali hru. My jsme byli laxní ve vápně a nechali jsme tam neobsazeného hráče. Na konci zápasu musíme být ještě více zodpovědnější, než na jeho začátku, my jsme ale udělali fatální chybu. Upozorňoval jsem hráče na to, že dnešní zápas bude úplně jiný, než zápasy v přípravě. Týmy v této lize hrají úplně jinak, v lize je navíc na hráče větší tlak než v přátelácích. V druhé půli jsme měli optickou převahu, hráli jsme převážně na půli soupeře. Žádnou vyloženou šanci jsme si ale nevytvořili. Soupeř taky žádné šance neměl a jen čekal na chybu. My jsme ji udělali v 90. minutě a rozhodlo to zápas. Všichni jsme čekali, že zápas zvládneme. Příští zápasy se musíme víc oprostit od nervozity. Fotbalovosti a zkušeností mají všichni naši hráči dostatek. Chce to více zodpovědnosti, nabuzenosti a větší touhu vstřelit branku. Naši hráči byli na soupeře moc hodní. Líšeň měla 5 žlutých karet. Nechci, aby hráči mluvili s rozhodčím, to v žádném případě. Ale v těchto situacích prostě musíme hrát více chlap na chlapa.