PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kozma
    FANSHOP

Dukla B: Po poločase hrůzy odjíždíme zklamáni z blízkých Zbuzan bez bodu

10. 11. 2019 | Redakce

Dukla B: Po poločase hrůzy odjíždíme zklamáni z blízkých Zbuzan bez bodu

V předposledním podzimním kole zajížděl B-tým Dukly na hřiště FK Zbuzany 1953. Po odehraných 13 kolech Zbuzany byly na 10. místě tabulky se ziskem 20 bodů, Dukla B hned za nimi na 11. místě se ziskem 19 bodů. Po výtečně a s přehledem odehrané první půli, kdy mladíci Dukly předčili domácí Zbuzany ve všech směrech, ale vedli "jen" 0:1, protože dalších šest gólových šancí neproměnili. Ve druhé půli naproti tomu propadli zejména v obranné fázi, když domácím stačilo třicet minut ke vstřelení pěti gólů do sítě Dukly. Konečné skóre se ustálilo 6:3, když Dukla snížila na 5:3 tři minuty před koncem, ale domácí Přeučil ještě v poslední minutě vstřelil šestý gól Zbuzan.14. kolo, sobota 9. 11. 2019, 10:15
Zbuzany Zbuzany
6:3
(0:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Zbuzany: Víšek - Ježdík, Matějka, Zákostelský, Bielesz - Čapek (83. Barciaga), Kordiak (37. Huňáček), Trýzna - Lička (90. Veselý), Surmaj, Přeučil.
Dukla Praha: Janda - Souček, Novák (71. Kosík), Chlumecký, Douděra, Lauko, Kozel (78. Březina), Mentberger, Veniger (66. Palacios), Kim (71. Hodek), Ullman (78. Jeřábek).
Branky: 46. Trýzna, 60. a 67 Surmaj, 65. Lička, 74. a 90. Přeučil - 44. Kim, 76. Hodek, 87. Chlumecký.

Komentář

Na straně domácích jsme se přivítali s řadou "dukláků", jednak Pavel Korejčík jako hlavní pořadatel, J. Huňáček - vedoucí družstva, trenér J. Jirásek, ale také hráči V. Přeučil, J. Huňáček ml. a P. Čapek.

V průběhu prvního poločasu se jako první dostala do nebezpečného zakončení Dukla Kozlem, který po centrovaném míči z pravé strany od Douděry zakončoval z 11 metrů, ale střela, která měla dobrou razanci, směřovala téměř doprostřed branky a strefila domácího zkušeného brankáře Víška do prsou. Poté střílel Lauko, ale i tentokrát byl domácí brankář připraven a ostrou přízemní střelu k levé tyči kryl. Hned nato pro pěkné akci po ose Douděra - Ullman - Kozel, zakončoval Kozel z oblouku velkého vápna, ale ač měl dostatek prostoru, střelu uspěchal a ta skončila 5 metrů vedle. Domácí vystřelili poprvé na branku Dukly ve 26. minutě, ale pozorný Janda v brance Dukly prudkou střelu Čapka z úhlu z pravé strany ze 13 metrů stačil vyrazit. O chvíli později se Dukla dostala do další brankové příležitosti po pasu do levé spojky Ullmanem, který byl u míče dříve než vybíhající brankář Víšek, udělal mu kličku, ale jeho střelu z úhlu směřující do prázdné branky stačil ještě vykopnout z branky vracející se stoper Zákostelský. Ve 33. minutě "přežili" domácí další gólovou příležitost Dukly, to když domácí levý obránce Bielesz fauloval na hranici velkého vápna unikajícího, s chutí hrajícího Kozla. Trestný kop zahrával Chlumecký proti šestičlenné "zdi", ale jeho přízemní střelu k levé tyči brankář Víšek stačil vyrazit na roh. Další gólová příležitost Dukly zůstala nevyužitá ve 42. minutě, po akci Souček - Lauko - Veninger, kdy z levé spojky ze 13 metrů střílel Veniger, ale domácí Víšek opět prokázal dobrý postřeh a střelu stačil vyrazit na roh. Dukla se pak přece jenom gólu ještě v první půli dočkala. Bylo to v začínající 45. minutě po pěkné akci Ullmana, který pronikl přes domácího stopera Zákostelského, sám proti brankáři Víškovi, uvolnil se kličkou, ale křížnou střelu směřující do branky stačil ještě mírně tečovat vracející se stoper Matějka, míč se odrazil od tyče na malé vápno k dobíhajícímu Kimovi a ten z 5 metrů dostal Duklu do vedení 0:1. Hosté si  tedy během první půle vytvořili si sedm brankových příležitostí, z nichž jen jednu proměnili.

Ačkoliv do druhé poločasu žádné družstvo nestřídalo, průběh dění na hřišti byl úplně opačný. Hned ve 46. minutě po faulu Chlumeckého na Surmaje zahrávali domácí trestný kop od pravé lajny ve vzdálenosti 27 metrů Ličkou. Na centr si na bližší tyči naběhl levý záložník Trýzna, a protože měl dostatek prostoru, umístil hlavičku do pravého vinglu a vyrovnal na 1:1. Domácí Zbuzany pak v 53. minutě si vypracovaly gólovou příležitost, když po ztrátě míče v záloze Dukly podnikly rychlou protiakci po ose Lička - Čapek - Ježdík, po jehož centru z pravé strany zakončoval levý záložník Trýzna, ale jeho střelu ze 14 metrů stačil v poslední chvíli zblokovat dobrým obranným zákrokem Mentberger. Dukla odpověděla gólovou šancí po akci Chlumecký - Kim - Kozel - Douděra - Mentberger, po jehož centrovaném míči z pravé strany zakončoval z malého vápna hlavou dobře naběhlý Lauko, ale jeho hlavička skončila v rukou brankáře Víška. Hned nato po ztrátě míče v záloze Dukly udržel míč Lička mezi třemi hráči Dukly a míčem do "uličky" našel uprostřed nabíhajícího Surmaje, který v koncovce neselhal a dostal domácí do euforie a vedení 2:1. Poté si Dukla vypracovala další šanci po akci Souček - Lauko, po jehož centrovaném míči šel Kozel sám na domácího brankáře Víška, který ale proti jeho jeho střele ze 13 metrů zmenšil úhel a střelu kryl. V 65. minutě se potvrdilo pravidlo "nedáš - dostaneš", když domácí Lička si narazil míč s Čapkem a sám proti brankáři Jandovi "z jedné" uklidil míč na 3:1. Otřesená Dukla hned v 67. minutě inkasovala další, tentokrát čtvrtý gól, po zaspání celé obrany, když domácí Lička okamžitě po odpískání rozehrál trestný kop ve vzdálenosti 25 metrů z pravé spojky na Surmaje, který sám proti Jandovi zvýšil na 4:1.

Když pak domácí v 74. minutě vstřelili po centru Ličky a hlavičce Přeučila, pátý gól, na 5:1, bylo o soudu utkání rozhodnuto. Hosté se však i nadále snažili o korekci výsledku a hned nato snížili střídajícím Houdkem z 10 metrů po centru Douděry na 2:5. Dukla poté zahrozila další gólovou šancí, kdy čerstvě střídající Jeřábek po akci Mentberger - Chlumecký - Souček zakončoval v dobré pozici, ale jeho střelu stačil obránce domácích srazit na roh. Další gólovou šanci Dukly změřil výborný Víšek v brance Zbuzan, když po akci Souček - Mentberger - následovala nebezpečná střela Chlumeckého, kterou brankář Víšek stačil jen vyrazit, ale dorážku dobíhajícího Palaciose ze 3 metrů stačil opětovně zblokovat a vyrazit na roh. Když v 87. minutě Dukla snížila Chlumeckým přízemní střelou k tyči ze 17 metrů na rozdíl dvou gólů, na 5:3, zdálo se, že by se mohl závěr zápasu ještě zdramatizovat. Poté se ještě Dukla dostala do dobré střelecké pozice, když přízemní centr Lauka z levé strany směřující do prostoru značky pokutového kopu dobře postavený Jeřábek nevyužil k zakončení, ale "pouštěl" jej za sebe na nabíhajícího Mentbergera, který ale míč dostal na paty, a z akce nebylo nic. Poslední gól tak padl v 90. minutě, když domácí Přeučil po centru Ličky z pravé strany zakončoval hlavou z malého vápna, a upravil tak na konečných 6:3 pro domácí. 

 


Fotogalerie


Partneři klubu