"Chybí nám klid před brankou." Ženy podlehly Liberci o dvě branky

20. 9. 2022 | Redakce

”Chybí nám klid před brankou.” Ženy podlehly Liberci o dvě branky

V neděli na Julisce odehrály naše ženy první domácí utkání ve svém prostředí. Na body to bohužel nestačilo, i přes dobrý první poločas chyběla branka a Liberci jsme podlehli 0:2.4. kolo, neděle 18. 9. 2022, 10:30
Dukla Praha Dukla Praha
0:2
(0:1)
Slovan LiberecSlovan Liberec

Dukla Praha:

Kubíková - Prošková, Kavalová, Nedvědová, Potůčková - Dvorská, Beránková - Nováková D. (46. Jusková), Holečková (75. Pfeiferová) - Hrobská, Skálová (44. Ajazi)

Slovan Liberec:

Pižlová - Huvarová, Černá T., Buryánová (83. Antalová), Černá V., Šušolová, Kanatarská, Košíková, Harvilová, Křivská, Dinh Thanhová (60. Sováková)

Branky: 29. Huvarová, 79. Harvilová
Rozhodčí: Šálková - Špindlerová, Hrušková

Komentář

Po úvodním hvizdu bylo utkání opatrné. Do první vážnější šance, kterou v 10. minutě měla Holečková, jež střílela o kousek vedle. Domácím se dařilo získávat míče a další zakončení na branku měla Skálová, které z boku minula všechny tři tyče. O chvíli později i debutanka Nováková střílela vysoko nad. Když svou šanci z přímého kopu nedala ani Nedvědová, ozvala se nejdřív Křivská a poté přišla i Huvarová, které zužitkovala propadeného míče a otevřela skóre utkání. Do poločasu své náznaky nedotáhl ani jeden tým, Duklačky již jednou z důvodu zranění střídaly.

Druhý poločas přinesl další změnu, Liberec se dostal do další vážnější šance po kombinace na trase Harvilová - Křívská. Naše hráčky zahrozily nejdříve z rohu, kdy nadvakrát nedostaly míče do branky. Velkou příležitost měla Kavalová, jejíž střelu skvěle chytla Pižlová. Výborným zákrokem se blýskla i Kubíková, která vytáhla přímý kop Černé. Další šanci měla Hrobská, která vypadený míč z malého vápna neusměrnila mezi tři tyče a Beránkové střela mířila rovnou do rukavic Pižlové. V samém závěru se Liberec dostal do dvoubrankového vedení díky Harvilové, které střelou poslala tři body na sever Čech.

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski: "Těžko se mi hodnotí utkání. Víme, že chceme bodovat a utkání dotáhnout do vítězného konce. Pozici svou známe a z toho pohledu jsme zápas s Libercem nezvládli. Na druhou stranu, první poločas jsme podali nejen bojovný, ale i fotbalový výkon. Liberec jsme napadali, byli aktivní v dostupování, i když i tu bych našel výhrady, ovšem chování po zisku klidnější, přesnější, vytvořili jsme si několik šancí na skórování a měli jsme vést minimálně o dvě branky. Chybí nám patřičný klid před brankou soupeřek a první branka. Dneska se soupeř zalekl a i když jsme do druhé půle byli nuceni udělat dvě změny a z naší strany přesnost a herní převaha se přesunula na kopačky Liberce, šance jsme stále měli. To, co vidím v tréninku a viděl jsem s Libercem, to je posun. Věřím v nás, v sobotu jedeme do Brna."

 


Fotogalerie


Partneři klubu