B-tým prohrál v Teplicích

27. kolo, B-tým 2021/2022 - ČFL skupina B

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Němeček - Hora, Einagar, Chaloupek, Elmaghrabi - Vobecký (K), Bulmaga, Procházka (85. Jamrich) - Sinu (85. Hadinec), Pokorný (79. Hural), Vachoušek M. (58. Vachoušek T.)

Sestava hosté:

Buchlák - Kozojed, Křenek, Březina (K) - Ulman, Krenciv (69. Kočí), Hudec , Fojt (65. Löffler) - Varačka, Villaseca (87. Břeh), Špatenka

• Branky: 60. Pokorný, 82. Hora - 89. vlastní Chaloupek ŽK: 35. Kozojed ČK: , Rozhodčí: Všetečka - Bohata, Milner
B-tým Dukly Praha vyjížděl ve 27. kole ČFL, skupiny B na hřiště v Dubí u Teplic, kde hraje své domácí zápasy tým FK Teplice B, který po odehraných 26 kolech byl se ziskem 37 bodů o jeden bod za týmem z Julisky. Navíc domácí v minulém kole prohráli na hřišti SK S. Brozany gólem v poslední minutě. Béčko Dukly v předchozím kole prohrálo na vlastním hřišti s týmem FK Mladá Boleslav 3:6. Oba týmy se vzdaly služeb hráčů - pendlerů, kteří střídají herní zatížení buď s A-týmy a nebo v B-týmu a v současné době mají volno před zahájením přípravy s A-týmem. Navíc za domácí nemohl nastoupit Ljevakovič, který byl vyloučen v předchozím kole v Brozanech. Za oba týmy tak na "výpomoc" nastoupili vybraní hráči z dorosteneckých týmů. Toto se promítlo i na věkovém průměru hráčů: u domácích to bylo 20,5 roku, u Dukly 19,7 roku. Domácí měli v sestavě sedm hráčů s profi smlouvou, Dukla jednoho. Zápas se oboustranně odehrál ve slušném tempu, oba týmy se snažily o výhru, kterou nakonec získali pro sebe domácí, kteří měli mírně v zápase navrch, i když při troše štěstí, kdy Dukla nastřelila v samém závěru Varačkou tyč, mohla Dukla získat alespoň bod.

Hodnocení trenéra:

Hodnocení trenéra Aleše Majera:

"Střetly se dva mladé týmy, náš o trošku mladší, myslím si, že zápas byl poměrně vyrovnaný bez velkého množství jasných gólových šancí na obou stranách. Domácí šli ve druhé půli do vedení, my jsme mohli za stavu 1:0 vyrovnat, dali jsme tyč a měli jsme další gólovou příležitost. Pak jsme dostali, pro domácí šťastný, gól na 2:0, ale myslím si, že až do konce zápasu se naši kluci snažili s výsledkem něco udělat, což se projevilo i snížením na 2:1.

Myslím si, že výkon některých nových hráčů byl velmi dobrý, některým hráčům to úplně nevyšlo, ale celkově bylo těžko něco od zápasu očekávat, protože jsme hráli v úplně novém složení, ale domácí také, takže ten zápas byl takový živelný. Byly tam ale zajímavé individuální výkony na obou stranách, což byl jeden z hlavních cílů tohoto utkání."