Hořká porážka v Ústí nad Labem

16. kolo, U15 - starší žáci A 2022/2023

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Nebeský (41. Zviahintsev) - Adámek, Dushkin, Fiala, Jedlička, Jungwirth, Kunc (44. Burian), Mareš, Pospíšil, Šváb (55. Ta Minh Tiep), Zahálka

Sestava hosté:

Veselý – Kuntoš, Habrych, Slabý – Weiss (75. Zavadil), Novák, Sixta (49. Mellion), Ford (55. Kindl) – Nový, Čurda, Syneček (70. Čvirk)

• Branky: 80. Fiala (PK) ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .
V 16. kole jsme zajížděli k vedoucímu týmu do Ústí nad Labem. Věděli jsme, že zápas bude fyzicky i psychicky náročný. Ovšem to co se stalo v poslední minutě zápasu, nečekal nikdo.

Hodnocení trenéra:

Trenér Pavel Papež po zápase řekl: „Kluci podali velice koncentrovaný a kvalitní výkon, věděli, o co hrají. Tentokrát jsme tolik nekombinovali jako v jiných zápasech, soupeř hrál totiž vysoko a ani on nepředváděl nějakou velkou kombinaci, bylo vidět, že to chce „urvat“ svou fyzickou vyspělostí. V prvním poločase se hra přelévala ze strany na stranu, ale myslím si, že opticky jsme měli ze hry více my. Měli jsme také dvě brankové příležitosti, ale ty jsme bohužel neproměnili. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. Ke konci zápasu nás začal soupeř více tlačit na naší polovině a naši kluci byli zbrklí v rozehrávce a dostávali se tak ještě pod větší tlak. Kdyby zápas skončil bezbrankovou remízou, nikdo se nezlobil a oba týmy by byly spokojení. Bohužel v 80. minutě se rozhodčí rozhodl, že odpíská penaltu pro domácí tým. Údajně náš gólman v malém vápně (kde je gólman chráněn) fauloval útočícího hráče. Myslím si, že tento verdikt byl pro kluky příliš krutý a nespravedlivý a pan rozhodčí nám ukázal, jaký může fotbal být. Pro kluky další zkušenost, která je doufám posílí do dalšího jejich vývoje. Kluci, díky za perfektní výkon.“