Noc a den – dva rozdílné poločasy, ale na body to nestačilo

(3 : 0)

23. kolo, B-tým 2022/2023 - ČFL skupina A

Kouba – Lehovec, Dostál, Kadlec, Bartek – Vrána, Farkaš (K), Nový (70. Koutský) - Novák, Zeman, Mužík (70. Müller)

Čtvrtečka – Ulman F. (65 Nikl), Čížek, Matoušek, Fojt – Hudec, Krenciv (K), Uhlíř (85. Štefančin) – Ullman O. (46. Jelínek), Lehký, Mládek (46. Bačinský)

• Branky: Novák 2 (15. a 41. min.), Mužík (16.min.) - Fojt (52.min.), Jelínek (81. min.) ŽK: Zeman (89.min.) - Fojt (90+3.min.) ČK: , Rozhodčí: Černý - Švorc, Andras
Ve třiadvacátém kole ČFL, sk. A zavítala rezerva B-týmu Dukly na hřiště B-týmu Bohemians, do Uhříněvsi. V podzimní části, v osmém kole béčko Dukly na domácím hřišti v Přední Kopanině B-tým Bohemians porazilo 3:1, když dvě branky vstřelil Quadri a jedna byla vlastní (Kadlec). Rezervní tým Dukly v minulém týdnu nejprve doma porazil Slavii Karlovy Vary 2:0 a pak v dohrávce 20. kola remizoval ve středu 19. dubna 2023, také na domácím hřišti, se Zbuzany 0:0. Po odehrání tohoto zápasu B- tým Bohemians postoupil na druhé místo tabulky ČFL, sk. A se ziskem 47 bodů a béčko Dukly se ziskem 27 bodů zaujímá 10. místo, když ale čtyři celky pod dejvickým týmem mají jen o bod méně a příští soupeř Dukly, Motorlet Praha, ve vyrovnané tabulce má na sedmém místě jen o bod více. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu Dukly k udržení zápasové praxe a k rozehrání po zranění. V brance tak využil J. Čtvrtečku, v obraně F. Matouška, v záloze J. Uhlíře a v útoku O. Ullmana. Domácí „klokani“ využili služeb zkušeného pětatřicetiletého Barteka na postu levého obránce a třicetiletého levého záložníka Nového. V zápase na sebe narazila mužstva vyznávající rychlý ofenzivní fotbal. V prvním poločase na hřišti „kralovali“ domácí bohemáci, kteří z jisté obrany dirigovali rychlé přechody do útoku a zejména kombinacemi v poslední, útočné třetině hřiště, si vytvářeli gólové situace, které také v první půli třikrát svými křídelními útočníky proměnili. Dukla v první půli se v útočné fázi neprosazovala, (kromě „polobrankové“ příležitosti O. Ullmana dvě minuty před koncem poločasu, jehož střelu z otočky z 8 metrů brankář domácích kryl), a „okénky“ v obranné činnosti umožnila domácím v podstatě rozhodnout celý zápas. Ve druhém poločase však nastal ve vývoji zápasu zlom, Dukla zrychlila hru, těsněji atakovala domácí při kombinacích a výsledkem byla nastřelená tyč hned v první minutě druhého poločasu F. Lehkým a zasloužené snížení na 1:3 po sedmi minutách hry druhého poločasu. Dukla byla v průběhu druhé půle lepší, vypracovala si i další brankové příležitosti jako např. v 60. a v 61. min., které ale neproměnila. Přesto ještě v 81. min. vykřesala jiskérku naděje, když Jelínkem snížila na 2:3 a v 87. min. dokonce sahala po bodu, když neúnavný J. Hudec v gólové pozici po centrovaném míči zakončoval hlavičkou ze 6 metrů vedle…. V závěrečném čtyřminutovém nastavení se sice Dukla tlačila k zakončení do pokutového území domácích, ale ti již své vedení udrželi, a oplatili tak Dukle podzimní porážku ze hřiště v Přední Kopanině.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„Já si myslím, že dnes se hrálo takové fotbalové utkání, v zápase se bylo celkem na co koukat, samozřejmě v prvním poločase hlavně ze strany Bohemians tam bylo hodně nebezpečných situací, na druhou stranu bych řekl, myslím si, že to bylo vyrovnané celé utkání, ale my jsme naopak v prvním poločase nebyli nebezpeční, na rozdíl od Bohemky. Ve druhém poločase už jsme byli nebezpečnější. I hráči, kteří do druhé půle vstoupili, nám to oživili vepředu a skoro jsme ještě ten zápas potom vyrovnali. Na druhou stranu si myslím, že přeci jenom Bohemka o kousek lepší byla a to její vítězství považuji za zasloužené, ale jsem rád, že jsme přispěli, myslím si, k hezkému utkání.“