U18 veze ze Sokolova pouze remízu

6. 3. 2023 | Adam Lukáš

U18 veze ze Sokolova pouze remízu

V prvním kole jarní části sezóny U18 zavítala na hřiště Baníku Sokolov. Po celkově pozitivní zimní přípravě (v 8 utkáních 8 vítězství) si jednoznačně Dukla jela pro tři body, nicméně dobrá obrana domácích odolala a přinesla Sokolovu kýžený bod.16. kolo, sobota 4. 3. 2023, 10:00, UMT, ul. B. Němcové
Sokolov Sokolov
1:1
(0 : 1)
Dukla PrahaDukla Praha

Sokolov:

Beran  – Hradecký (90´ Hrbatý), Hudlický, Jelínek, Fuchs – Kraclík, Schulz (83´ Pipta), Rmoutil, Erlebach – Sentelík (87´ Židov), Pečinka (K).

Dukla Praha:

Váňa  – Prior, Fantík, Kolský, Šalanský – Laredo, Kožený (K), Svoboda (46´ Babka) – Blecha (75´ Nečas), Blokeš (60´ Špírek), Húbl

Branky: 47´ Rmoutil - 25´ Laredo ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .

Komentář

Do utkání jsme vstoupili pozitivně. Dobrá energie v pohybu, okamžitá převaha v kombinaci a jasný záměr domácích – hrozit z rychlých protiútoků a nepustit nás do vlastního pokutového území. První příležitost měl Sokolov po dlouhém nákopu za naši obranu, která mírně zaspala s včasným odcouváním. Váňa byl nicméně připraven a pokus Pečinky zlikvidoval. Herní převaha vyústila i v první příležitosti na naší straně. Domácí měli problémy s pokrytím středu hřiště a nám se dařilo plynule přecházet do prostoru kolem pokutového území. Menší přesnost v centrovaných přihrávkách, případně nepřesné zakončení komplikovalo vstřelení úvodní branky. Samostatný únik Blokeše na bránu Berana skončil střelou mimo, ale již za pár minut jsme se mohli radovat. V 25. min přesně zakombinoval Kožený s Blokešem, který vyslal průnikovou přihrávku na nabíhajícího Lareda. Ten před bránou Sokolova zachoval klid a krásnou střelou k tyči otevřel skóre. Po pár minutách jsme se radovali podruhé, když se po krásné kombinaci několika přihrávek na jeden dotyk prosadil střelou do prázdné brány Blecha. Míč se nicméně dle názoru rozhodčích v době kopu asistence nacházel za brankovou čárou, a tudíž gól neuznali. 

Příležitosti na navýšení vedení (včetně dalšího samostatného úniku na bránu domácích) jsme bohužel nevyužili a do druhé půle jsme šli s nejtěsnějším možným vedením. Pozitivní energie, se kterou jsme druhý poločas zahájili byla již ve 47. min otřesená. Nešťastné podklouznutí Fantíka při rozehrávce na polovině hřiště nabídlo přímou cestu na bránu domácímu Rmoutilovi, který se rozhodl pošetřit síly a střelou z 30 metrů přehodil bezmocného Váňu. Krásný gól vlil život do žil hráčům Sokolova a po zbytek utkání odhodlaně bránili přívětivý stav.

Přestože se naši hráči z inkasované branky rychle oklepali a s velkým úsilím dobývali domácí obranný blok, vedoucí gól se nám již bohužel vstřelit nepodařilo. S blížícím se koncem utkáním narůstal náš „spěch“ ujmout se vedení a z toho pramenila větší nepřesnost v kombinaci, a tudíž menší počet čistých šancí. Domácí zasluhují za předvedený výkon uznání a my jim děkujeme za náročný zápas. Naše zklamání z výsledku přetvoříme v tréninkovou motivaci a již se soustředíme na sobotní utkání s Meteorem. 

 


Fotogalerie


Partneři klubu