WU18: Dorostenky odehrály zajímavý zápas s vedoucí Slavií

8. 3. 2023 | Redakce

WU18: Dorostenky odehrály zajímavý zápas s vedoucí Slavií

Dukla vstřelila vedoucí Slavii 3 branky, přesto odjela z Edenu s porážkou.14. kolo, sobota 4. 3. 2023, 10:00, Eden UMT
Slavia Praha Slavia Praha
5:3
(2:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Slavia Praha:

Bryscejnová - Šebrlová (90. Kyllerová), Zomberová, Janíková, Kostohryzová (64. Svobodová), Mrázková, Freislerová, Sechterová (78. Němečková), Vojtěchová, Černá (89. Kučerová), Hrbatá (90. Pořízková) 

Dukla Praha:

Skoblíková - Bednářová D. (64. Jankovská), Posledníková, Bednářová V., Mocová - Köhlerová, Řezníčková, Kubátová - Kanzelsbergerová, Nováková (71. Mlýnek), Pelíšková

Branky: 21. Freislerová, 43. Kostohryzová, 57. Freislerová, 81. Svobodová, 84. Němečková - 10. Nováková, 67. Kanzelsbergerová, 77. Pelíšková
ŽK: 25. Černá
Rozhodčí: Šulák - Vilhelm, Převrátil

Komentář

V 10. minutě se Dukla ujala vedení 0:1, když Nováková prostřelila domácí brankářku. Slavia využila špatné rozehrávky na levé straně, následoval centr a nedůraz naších hráček v přesila 2 na 1. To vše vyústilo ve vyrovnávací branku ve 21. minutě. Ve 38. minutě měla Slavia velkou šanci, ale míč mířící do brány vykopávala Posledníková. Branka přišla ve 43. minutě, když se napodruhé prosadila z malého vápna Kostohryzová, 2:1. Hned za minutu se k zakončnení dostávala opět Nováková, ale její střela by zablokována.

V 57. minutě zahrávala Slavia standartku ze strany a další nedůraz ve vápně, kdy míč několikrát skočil, vyústil v další branku domácích, 3:1. V 67. minutě po levé straně utekla Nováková, její křižnou střelu vyrazila domácí brankářka pouze k dobíhající Kanzelsbergerové a bylo to 3:2. Velká šance Slavie v 74. minutě, když Kostrohryzová přečetla pomalou zpětnou přihrávku a řítila se sama na Skoblíkovou, ale ta její nájezd vychytala. V 77. minutě Dukla přečetla rozehrávku Slavie a po sérii odrazů Řezníčková našla ve vápně nabíhající Pelíškovou a bylo to 3:3. V 79. minutě Skoblíková předvedla opět skvělý zákrok po úniku Šebrlové. V 81. minutě Svobodová mířila již přesně, její střela z 22 metrů skončila v síti. V 84. minutě přidala Slavia ještě jednu branku, kdy se po nedorozumění obrany trefila do prázdné brány Němečková.   

Ohlasy trenérů

Lukáš Smrčka, trenér: "Myslím, že na utkání jsme byli připraveni dobře, věděli jsme co nás v zápase čeká. Bohužel nás srazily na zem jednoduché chyby, po kterých jsme inkasovali všechny branky. Těchto chyb by využil každý tým, ne jenom Slavia. Těší mě, že ze stavu 3:1 jsme dokázali srovnat na 3:3, ale bohužel po té opět přišly chyby a bylo po zápase. Slavia je v této sezóně suverénní, ale v tomto zápase jsme jí byli určitě vyrovnaným soupeřem."

 


Fotogalerie


Partneři klubu