WU18: Vysoká výhra v Ostravě

30. 11. 2022 | Redakce

WU18: Vysoká výhra v Ostravě

Poslední ligové kolo podzimu bylo jasně v režii Dukly. Domácí Baník si nevypracoval žádnou velkou šanci ke skórování.12. kolo, neděle 27. 11. 2022, 11:00, Vista UMT
Ostrava Ostrava
0:5
(0:4)
Dukla PrahaDukla Praha

Ostrava:

Zelenková - Přibylová, Ondrušáková, Kociánová, Babičová (46. Šancová), Valentová, Grabowská, Drozdová, Krupníková (63. Boczková), Vokůrková, Rychlíková

Dukla Praha:

Skoblíková - Bednářová D. (72. Machytková), Vojáčková, Smetanová, Blechová (63. Bednářová V.,) - Köhlerová, Řezníčková, Kubátová - Filipová, Ostrá, Mocová (57. Mlýnek)

Branky: 9., 38. vlastní, 32. Ostrá, 42. Filipová, 66. Vojáčková
ŽK: 22. Blechová
Rozhodčí: Koryčanská - Dytková, Jurajdová
Diváci: 20

Komentář

Do utkání lépe vstoupila Dukla a zavřela domácí na své polovině. První branka přišla již v 9. minutě a vstřelila si ji domácí Kociánová, když jí míč po centru Řezníčkové sklouzl po kopačce. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Hned v 11. minutě střílela z úhlu Ostrá. Další šanci měla v 17. minutě Filipová, ale z blízka mířila vedle. Ve 32. minutě se po krásné kombinaci trefila Ostrá, 0:2. Hned za 6 minut to již bylo 0:3, když si domácí vstřelili druhou vlastní branku. Po rohovém kopu Köhlerové mířila do vlastní brány Drozdová. Ve 42. minutě se v malém vápně mezi 3 hráčkami domácích prodrala Filipová ke střele a bylo to 0:4.

Na začátku druhé půle Baník změnil rozestavení a trvalo 5 minut než si Dukla opět získala kontrolu nad utkáním. Velkou šanci měla v 53. minutě Filipová, ale trefila břevno. Znovu se branková konstrukce domácích rozezvonila v 61. minutě, když střela Ostré se od břevna odrazila do tyčky a poté zpátky do hry. V 65. minutě domácí brankářka hlavičku Vojáčkové ještě vytáhla na roh, ale na další hlavičku z následného rohu byla Zelenková již krátká, 0:5. Zbytek utkání přinesl jen střelu Köhlerové, s kterou si domácí brankářka poradila.

Ohlasy trenérů

Lukáš Smrčka, trenér: "V posledním ligovém utkání podzimu jsme chtěli zvítězit a opět se v tabulce přiblížit Pardubicím a Plzni a zároveň odskočit Baníku. Na utkání jsme odjeli vlakem o den dříve, abychom nemuseli cestovat v neděli v ranních brzkých hodinách. Jak se ukázalo, tak to bylo dobré řešení, protože jsme domácím nedali šanci skórovat a zcela jasně jsme po celou dobu dominovali na míči. Všechny hráčky zahrály velmi dobré utkání, některé i výborné. Od tohoto přístupu se hráčky musejí odrazit a přistupovat ke všem utkáním přesně takto jako dnes."  

 


Fotogalerie


Partneři klubu