Díky čtyřem brankám během deseti minut odjíždíme z Brna poraženi

8. 11. 2022 | Tomáš Kulvajt

Díky čtyřem brankám během deseti minut odjíždíme z Brna poraženi

Na vydařený první poločas jsme nedokázali v úvodu toho druhého navázat. Domácí po gólu z penalty a dohraném rohu přidali další dvě branky ze hry a během deseti minut rozhodli o svém vítězství.14. kolo, sobota 5. 11. 2022, 11:00, UMT Sladovnická
Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
4:0
(0 : 0)
Dukla PrahaDukla Praha

Dukla Praha:

Gothard – Krejčí, Kocman, Ungerman, Škoch – Břeh, Bačinský (55. Zapletal), Kožený (60. Kulhavý) – Magdi (55. Rek), Bohatý (72. Vais), Mikeš (60. Grunnet-Jensen)

Branky: , ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .

Komentář

První poločas byl oboustranně vyrovnaný. Domácí měli míč o něco více v držení, krom jedné brejkové situace si však vážnější šanci nevytvořili. Po úvodní dvacetiminutovce, kde jsme měli problém s přesností hry po zisku míče jsme se zlepšili a měli velmi dobré pasáže, které vyvrcholily ve výborný konec poločasu. Tam jsme si vytvořili tlak ve hře i díky několika rohovým kopům, ty však domácí díky velkému úsilí dokázali ubránit. Poločas tak skončil bez branek. Do toho druhého udělal domácí trenér Polách hned tři změny, které měly okamžitý efekt. Po průniku a rychlé kličce byl Bačinským faulován Hložánek a pokutový kop s přehledem proměnil Černý. O chvilku později domácí dohráli pohotově na zadní tyči rohový kop a bylo to 2:0. Po tvrdém knock outu jsme v rychlém sledu inkasovali ještě po střele ze šestnáctky a rychlém protiútoku. Během deseti minut tak domácí rozhodli o svém vítězství. I přes to jsme se snažili se zápasem ještě něco udělat a herně se dostat zpět do zápasu. Hru ožili aktivitou Zapletal a Grunnet-Jensen. V dobrých možnostech se objevili střídající Vais a Rek, ani jeden z nich však brankáře Prodělala nepřekonal.

Ohlasy trenérů

Hodnocení trenéra Tomáše Kulvajta:

"V každém zápase sbíráme zkušenosti, tentokrát však za cenu kruté porážky. Klíčovým momentem byla proměněná penalta domácích. Po ní jsme byli totálně rozhození a koncentrace na následné minuty byla v troskách. Nazval bych to takovým desetiminutovým black outem, který domácí využili beze zbytku. V dalším průběhu jsme opět ukázali kombinační kvalitu, ve finální fázi jsme si však počínali ukvapeně, nebo naopak ustrašeně. Rozhodla tak kvalita v obou pokutových územích. Ta byla jednoznačně na straně domácích, což prokazují dlouhodobě. Z tohoto pohledu pro mě není jejich umístění překvapením, bohužel to koresponduje i s tím naším."

 

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu