Na přední tým skupiny A ČFL jsme nestačili a z Plzně si vezeme prohru o dvě branky

8. 11. 2022 | Ing. Jiří Uldrich

Na přední tým skupiny A ČFL jsme nestačili a z Plzně si vezeme prohru o dvě branky

Ve čtrnáctém kole ČFL, sk. A zajížděla rezerva B-týmu Dukly do Plzně, kde v areálu Luční na UMT sehrála předposlední podzimní mistrovský zápas s domácí viktoriánskou rezervou, která byla v zápase favoritem a zaujímala třetí místo v tabulce. Domácí tým v minulém kole vyhrál v Přešticích 2:1. Dukla v minulém kole prohrála na v Domažlicícj 1:2, a v průběžné tabulce zaujímala 13. příčku se ziskem 13 bodů. Domácí byli od začátku aktivnější, a už ve třetí minutě šli do vedení podařenou střelou záložníka Peška z hranice pokutového území. Dukla sice odpověděla gólovou šancí po individuální akci Špatenky, ale domácí brankář jeho střelu z 12 metrů reflexivně vyrazil. Po té domácí opět zvýšili pohyb a důraz a výsledkem byly tři nevyužité dobré střelecké příležitosti a pokutový kop v 16. minutě, který proměnil sám faulovaný domácí útočník Vrba. Domácí poté ubrali z ofenzivní aktivity a ke slovu se dostali i hráči Dukly, ale jejich příležitosti ke skórování ve finální fázi skončily buď nepřesným zakončením, nebo úspěšným zákrokem domácího brankáře. Ve druhé půli domácí kontrolovali hru a tempo hry opadlo. Domácí se už tak často nedostávali do zakončení a stejné to bylo i ze strany Dukly. A tak, když zakončení z nadějného postavení z 5 metrů Kozojedem stačil zblokovat domácí levý obránce, prosadili se vzápětí potřetí domácí, a to v 69. minutě Planetou z malého vápna. Konečnou gólovou tečku v zápase pak udělal útočník Dukly J. Štefančin v první minutě nastavení, když upravil na 3:1 pro domácí. Rezerva Dukly tak ani proti svým vrstevníkům z Plzně nezabodovala, když i přes vypracované brankové příležitosti, se nedokázala gólově prosadit v dostatečné míře. S průběžným ziskem třinácti bodů klesla na 15. místo, s tříbodovým náskokem před posledním B. Sokolov, který bude soupeřem Dukly B v posledním podzimním kole na hřišti s UMT v Satalicích v neděli 13. listopadu 2022.14. kolo, neděle 6. 11. 2022, 10:30, UMT Luční | Zápas ON-LINE
Viktoria Plzeň B Viktoria Plzeň B
3:1
(2 : 0)
Dukla Praha BDukla Praha B

Viktoria Plzeň B:

Jedlička – Oravec, Fišer Čihák (K) (31. Pospíšil), Vacek (46. Planeta) – Sojka, Pešek, Gaszczyk – Kronus (81. Kule), Vrba (87. Dabani), Krůta (87. Doubek)

Dukla Praha B:

Spilka –Kozojed, Matoušek (81. Křenek), Konan, Fojt (81. Mládek) – Hudec, Krenciv (K), Nikl (69. Douděra) – Ulman (69. Štefančin), Hodek (60. Lehký), Špatenka

Branky: Pešek (4. min.), Vrba (16. min., pen.), Planeta (69.min.) - Štefančin (90.+1. min.) ŽK: Vrba (25.min.), Vacek (36.min.), Pospíšil (85.min.), Pešek (90.+3.min.) ČK: , Rozhodčí: Hanousek - Bohata, Šťastný

Komentář

Domácí v prvním poločase byli celkově aktivnější, do patnácté minuty vstřelili dvě branky a vypracovali si další tři gólové příležitosti, které však skončily vedle branky Dukly. První branku vstřelili domácí již ve3. minutě, když domácí, po problematickém posouzení souboje obrany Dukly s domácími útočníky, zahrávali trestný kop z levé strany z 27 metrů levým záložníkem Sojkou do prostoru značky pokutového kopu, obrana Dukly odvrátila na hranici velkého vápna a odtud z pravé spojky z 21 metrů trefil pěknou střelou z voleje domácí střední záložník Pešek levý vingl Spilkovy branky, 1:0 pro Plzeň.

Hned o minutu později po kolmém míči od F. Matouška se dostal za domácího stopera Čiháka z levé strany F. Špatenka, který sám proti brankáři Jedličkovi zvolil ostrou přízemní střelu z 12 metrů, ale plzeňský brankář střelu vyrazil.

Po té domácí po kombinačních akcích a centrovaných míčích se dostali v rozmezí 5. – 8. minuty do tří gólových šancí, ale ani levý útočník Kronus, ani pravý útočník Krůta (dvakrát) nezamířili přesně a střely z jejich kopaček z 9 metrů skončily mimo branku Dukly.

V 15. minutě obranný zákrok stopera Dukly ve skluzu na středního útočníka Vrbu posoudil rozhodčí Hanousek jako nedovolený a sám faulovaný hráč proměnil v 16. minutě pokutový kop, 2:0.

V 18. minutě po přízemním centru F. Ulmana z pravé strany zakončoval v gólové pozici z 9 metrů J. Hodek, ale jeho střela skončila metr vedle domácí branky.

Odpovědí domácích byla střela domácího středního útočníka Vrby z 15 metrů z dobré pozice, ale ta také skončila vedle branky hostí.

Dukla se stále více osmělovala a výsledkem byly nebezpečné útoky Dukly. Nejprve ve 23. minutě zakončoval, po přihrávce „proti noze“ od J. Hodka z 10 metrů domácím obráncem tísněný záložník Š. Nikl, ale střela z dobré pozice skončila 2 metry vedle domácí branky.

Ve 27. minutě po faulu stopera domácích Čiháka na F. Špatenku, zahrávala Dukla trestný kop z levé strany ze 30 metrů R. Fojtem, jím nacentrovaný míč na malé vápno zakončoval hlavičkou J. Kozojed k levé tyči, ale brankář domácích Jedlička stačil míč směřující k levé tyči vyrazit.

Ve 40. minutě, po tom, co D. Spilka vyběhnutím z branky 26 metrů odhlavičkoval míč domácích za obranu Duklu, se snažil z odhlavičkovaného míče využít odkrytou branku Dukly střelou z 38 metrů domácí levý útočník Kronus, střela ale skončila nad odkrytou brankou Dukly.

Když pak i střela domácího levého útočníka Pospíšila z levé spojky z 19 metrů skončila 2 metry vedle branky Dukly, šlo se do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

O poločasové přestávce domácí vystřídali zraněného obránce Vacka Planetou a změnili rozestavení hráčů, když obrannou linii tvořila čtveřice Gasczyk, Fišer, Oravec, Pospíšil, záložní řadu pak Pešek, Kronus, Sojka a útočnou řadu trojice Krůta, Vrba, Planeta.

První střelecký pokus ve druhé půli viděli diváci až v 61. min., kdy z levé spojky z 20 metrů střílel metr vedle domácí střední záložník Kronus.

V 67. min. zahrozila Dukla po akci po ose N. Krenciv – R. Fojt a po následném centru z levé strany R. Fojta, když zakončoval z 5 metrů dobře nabíhající J. Kozojed, ale jeho prudkou střelu stačil ještě před brankovou čárou vykopnout plzeňský stoper Oravec.

I v tomto případě se potvrdilo „nedáš – dostaneš“, když hned o dvě minuty později domácí využili nedůslednost v obraně Dukly a po trpělivé kombinaci zakončené centrem záložníka Sojky, střílel z 6 metrů nekrytý levý útočník Planeta, 3:0.

V 73. minutě se dostal po kombinaci R. Fojt – F. Špatenka – F. Lehký do gólové pozice F. Špatenka, jehož střelu zleva ze 7 metrů stačil ještě zblokovat stoper Oravec na rohový kop. Z následného rohového kopu zahrávaného R. Fojtem zakončoval hlavičkou J. Kozojed ze vzdálenosti 10 metrů, ale střela hlavou z mírného záklonu skončila vedle branky domácích.

V 84. min. trestný kop domácích zahrávaný domácím pravým obráncem Gaszczykem prudkou ranou pod břevno zlikvidoval pozorný D. Spilka v brance Dukly, který střelu vyboxoval na rohový kop.

Závěrečné slovo v zápase pak měla Dukla, nejdříve v 85. min. se pokusil T. Mládek z hranice pokutového území o technickou střelu, když předskočil domácího pravého obránce Gaszczyka, ale střela, která neměla potřebnou razanci ani délku, skončila v náručí domácího brankáře Jedličky.

V první minutě nastaveného času (90.+1.min.) Dukla vstřelila čestný úspěch J. Štefančinem, když po centrovaném míči zleva od A. Konana domácí obrana nepřesně míč odvrátila k F. Lehkému, po jehož přiťuknutí z 10 metrů J. Štefančin upravil na konečných 3:1 pro Plzeň.

Domácí tým tak v zápase potvrdil roli favorita, zúročil svoji vyšší herní vyzrálost, zejména v zakončení a v prostorech v obou pokutových územích a udržel se ve špičce ČFL, sk. A, Dukla naopak klesla na předposlední příčku tabulky.

Ohlasy trenérů

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„Tak je samozřejmě nepříjemné, když dostanete ve 4. minutě zase „šibenici“ jako v poslední minutě v minulém zápase v Domažlicích, když po odraženém míči po standardní situaci zase z voleje velmi podobný gól. Ale myslím si, že v tom utkání byl jediný rozdíl, a to je v zakončení, kdy domácí nějaké ty možnosti, které tam měli, tak dokázali využít a my ne. My vlastně hned, pokud se nepletu, po gólu na jedna nula, jsme měli šanci na jedna jedna, měli jsme tam v prvním poločase další dvě nebo tři poměrně velké šance a ve druhém poločase jsme měli zase další nebezpečné situace. Myslím si, že utkání jsme odehráli dobře, ale už vlastně těch posledních pět zápasů, kdy se nám výsledkově nedaří, tak nemáme kvalitní zakončení, takže to je ten hlavní důvod. To, že pak dostanete nějaký gól, plyne i z toho, že dotahujete a ztrácíte.“ 

 


Fotogalerie


Partneři klubu

×
Dnes v 10:15
SK Slavia Praha B
FK Dukla Praha B