V pražském derby proti Spartě jsme opět zvítězili a upevnili si první pozici v tabulce

12. 5. 2022 | Tomáš Kulvajt

Na domácím hřišti v Suchdole jsme proti nabité sestavě Sparty, ve které se objevilo 6 hráčů a brankář ze základního kádru U19, dokázali potřetí za sebou otočit nepříznivý vývoj utkání a po brankách Ulmana a Krejčího zvítězit.

27. kolo, středa 11. 5. 2022, 15:00, Slavoj Suchdol
(1 : 1)
Sparta Praha BSparta Praha B

Dukla Praha:

Spilka – Krejčí, Škoch, Ungerman, Löffler (57. Bohatý) – Krenciv, Břeh, Nikl (80. Kulhavý) – Ulman (66. Hübl), Špatenka, Fojt (80. Bartošek)

Branky: 37. Ulman, 65. Krejčí – 33. Kaufman ŽK: 24. Krenciv, 76. Škoch ČK: , Rozhodčí: Glogar - Andras, Sabuka

Do zápasu jsme vstoupili mnohem aktivněji, než v předchozích zápasech, přesto jsme to byli my, kdo obdržel první branku. Ve 33. vystihl pomalou „malou domů“ Kaufman, který byl u míče dříve než brankář Spilka a hosté šli do vedení. Na štěstí se nám povedlo brzy vyrovnat po individuálním průniku Ulmana a jeho tvrdé ráně. Do poločasu se tak šlo za vyrovnaného stavu. Druhý poločas se nesl v duchu našich neproměněných šancí, které jsme si postupně vytvářeli. V 65. se prosadil v situaci 1:1 opět Ulman, který po kličce obránci přesně našel Krejčího, který se zblízka nemýlil. Závěr utkání jsme i přes množství standardních situací hostů zvládli skvěle a dotáhli zápas do zaslouženého vítězství.

Trenér Tomáš Kulvajt po utkání řekl: "Do zápasu jsme šli s očekáváním a zároveň i s velkým odhodláním. To, že proti nám hosté postavili velké množství hráčů z U19, kteří jsou v aktuální tabulce celostátní ligy na druhém místě, bylo zároveň oceněním našich kvalit i důkazem toho, že z nás má Sparta respekt. I přes některé příležitosti hostů jsme to byli my, kdo v převaze určoval ráz utkání a hlavně ve druhém poločase jsme si vypracovali množství šancí, které mohly utkání rozhodnout již dříve. Kluci si znovu potvrdili, že jejich kvality jsou na extraligové úrovni a je v nich obrovský potenciál."

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu