Dukla další domácí výhru nepřidala. S Jihlavou jsme těsně prohráli

6. 4. 2022 | Lukáš Šonský

Dukla další domácí výhru nepřidala. S Jihlavou jsme těsně prohráli

V sobotu fantastický obrat nad Líšní, tentokrát ani bod. Dukla nezvládla středeční dohrávku 17. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a doma podlehla Jihlavě 1:2. Naší jedinou branku vstřelil v první půli Marek Červenka.17. kolo, středa 6. 4. 2022, 16:30
Dukla Praha Dukla Praha
1:2
(1:2)
JihlavaJihlava

Dukla Praha:

Rada – Ruml (38. Kovernikov), Kulhánek, Konan (46. Piroch), Barac – Habovda – Breda (74. Pázler), Kozel (67. Cienciala), Bin, Buchvaldek (67. Hrubeš) – Červenka.

Jihlava:

Jágrik – Krčík, Belaid (88. Písačka), Křišťál, Peřina (63. Arroyo), Tureček, Svoboda, Zoubele (76. Vedral), Vlček, Křivánek (63. Selnar), Ritter.

Branky: 26. Červenka – 23. Krčík, 31. Peřina. ŽK: Piroch, Habovda, Barac, Kulhánek – Křišťál, Ritter. Rozhodčí: Opočenský – Vyhnanovský, Matoušek. Střely na bránu: 2:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 6:6. Držení míče (v procentech): 49:51.

Komentář

Velká škoda. Dukla bohužel znovu potvrdila, že se v sezoně potýká s velkými výkyvy. Trenéři se museli obejít bez hrdiny minulého utkání Daniela Součka, jehož do hry nepustil karetní trest. Yuriy Habovda, který za nás poprvé nastoupil v sobotu, dostal tentokrát šanci v základu a patřil k nejlepším.

Už v osmé minutě po propadnutí naší obrany řešil ukrajinský univerzál efektivním skluzem ošemetnou situaci, když zůstal skoro sám vzadu proti přesile. Křivánka nakonec čistě o míč obral.

Skóre mohl otevřít Breda, jenž se po obrovském kiksu jihlavské obrany ocitl úplně sám za obranou. Měl dostatek času na střelu a nakonec zvolil zakončení těsně nad zemí, které ťuklo o tyčku hostující brány.

Jako první se tak prosadila Jihlava. Běžela 23. minuta a po standardce a několika hlavičkách ve vápně se míč odrazil k Dávidu Krčíkovi a ten prostřelil Radu. Dokázali jsme ale bleskově vyrovnat. Marek Červenka si v šestnáctce hezky obhodil obránce a zakončil ke vzdálenější tyči. 1:1.

Jenže brzy nato nám hosté znovu odskočili. Ve 31. minutě vyzrál Jaroslav Peřina na bránícího Rumla a přesnou přízemní ranou nedal Radovi šanci.

Druhá půle už tolik útočných akcí nenabídla. Dukla postupem času zvyšovala svoji aktivitu, ale moc vyložených šancí jsme neměli. Breda v jedné z nich pálil těsně vedle, Bin poté po přiťuknutí Červenky pálil tvrdě, ovšem pouze doprostřed.

Sedm minut před koncem základní hrací doby už jsme se radovali. Po rohovém kopu střílel Červenka do tyče, Kovernikov pak na malém vápně uklízel odražený míč do sítě a ten možná ještě tečoval na čáře stojící Pázler. Gól však neplatil pro ofsajd, i když naše stížnosti směrem k rozhodčím byly zřejmě oprávněné.

Další příležitost už jsme si každopádně nevypracovali. Jihlava dokázala na Julisce vyhrát poprvé od března roku 2018. 

Ohlasy trenérů

Bohuslav Pilný (Dukla Praha): „Zasloužená porážka. Naše nastavení v prvním poločase se promítlo celkově do naší hry. Viděl jsem tam spoustu slabých individuálních výkonů. Pochopím, že u některých mladých hráčů je výkonnost kolísavá, ale u těch starších zkušenějších to nejsem schopný akceptovat. Druhou půli jsme se to snažili dohonit, ale už bylo pozdě. Sice jsme dali za zápas dvě tyče, ale rozhodně nemůžeme tvrdit, že jsme měli smůlu. Vyhrát jsme si nezasloužili. Je to bohužel po sobotě těžká rána. Říkali jsme si, že nemůžeme lítat v oblacích, ale na hřišti to tak občas nevypadalo. Nemůžeme počítat s tím, že každý zápas otočíme. Hodí se nám, že hrajeme za pár dnů znovu. Pokud v Příbrami vyhrajeme, bude to nejlepší odpověď.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu