Dukla má skalp lídra! Vítězství nad Brnem trefil Buchvaldek

6. 11. 2021 | Lukáš Šonský

Dukla má skalp lídra! Vítězství nad Brnem trefil Buchvaldek

Tříbodová sobota! Dukla ve 14. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY porazila doma na Julisce vedoucí Zbrojovku Brno 1:0 po krásném gólu Lukáše Buchvaldka z 11. minuty. Do reprezentační přestávky před dvěma posledními zápasy podzimu tak jdeme s důležitou výhrou v zádech.

14. kolo, sobota 6. 11. 2021, 11:00 | Zápas ON-LINE
Zbrojovka BrnoZbrojovka Brno

Dukla Praha:

Rada – Ruml, Piroch, Kulhánek, Kovernikov – Kozma, Barac – Šebrle (64. Cienciala), Buchvaldek (90+2. Pázler), Souček (86. Hrubeš) – Fábry.

Zbrojovka Brno:

Berkovec – Štepanovský (62. Zavadil), Endl, Hrabina, Moravec (89. Černín) – Bariš, Fousek (62. Pragr) – Ševčík, Hladík, Přichystal – Řezníček.

Branky: 11. Buchvaldek. ŽK: Ruml – Zavadil. Rozhodčí: Klíma – Flimmel, Machač. Střely na bránu: 3:1. Střely mimo: 6:3. Rohy: 13:5. Držení míče (v procentech): 48:52.

Dukla podala odvážný, bojovný a sebevědomý výkon. Poradila si i s absencemi v sestavě – karetní tresty nepustili do hry Davida Kozla a Jana Peterku, jinak stálice naší zálohy.

Hosty jsme za celé utkání pustili jen k jediné střele na bránu, jinak se hlavně v první půli hrálo podle našich not. V 11. minutě se k míči po rohovém kopu dostal Souček, centrem přes celé vápno našel Lukáše Buchvaldka, jenž si míč zpracoval na prsou a pak parádní ranou trefil přesně ke vzdálenější tyči! 1:0 pro Duklu.

Po gólu jsme byli opticky lepší a pohyblivější. Útoky jsme podnikali hlavně po pravé straně hřiště, kde z práce Rumla mohl znovu těžit Buchvaldek. Ten ještě hledal zpětnou přihrávkou spoluhráče u malého vápna, ale obrana Zbrojovky jeho záměr přečetla.

Možná největší šanci měl soupeř v 63. minutě, kdy Moravec až příliš snadno prošel s míčem u nohy až do šestnáctky. Střílel k tyči, ale bránu o několik čísel minul. Na druhé straně pálil po nacvičeném signálu po standardce Buchvaldek, jenž ránu z první namířil jen do gólmana Berkovce.

Příležitostí se však ani na jedné straně moc neurodilo. Zbrojovka se nás ve druhé půli snažila přitlačit a místy měla převahu, jenže kromě Moravcovy střely si naše obrana dokázala s ataky soupeře bez problémů poradit.

V závěru už se duel hodně kouskoval a skončil našim hubeným vítězstvím. Tři body bereme poprvé od půlky října, doma pak poprvé od srpna.

Bohuslav Pilný (Dukla Praha): „Vítězství přišlo v pravý čas. Byli jsme ve složité situaci a přijelo k nám první Brno, z tohoto pohledu jsou tři body velmi cenné. Pevně doufám, že nám výhra pomůže, protože na mužstvu už špatná série byla cítit. Jsem rád, že jsme udrželi čisté konto. Hodně důkladně jsme se připravovali na soupeřovy kolmé balony a podařilo se nám je eliminovat. Kluci si znovu dokázali, že když fungují jako tým a plní to, co se má, tak výsledek přijde.“