PORTRÉTY Z JULISKYFilip Rada
    FANSHOP

Béčko veze z Brozan dva body. Zazářil brankář Šťovíček

7. 9. 2020 | Redakce

Béčko veze z Brozan dva body. Zazářil brankář Šťovíček

Ve 3. kole skupiny B ČFL zajížděla rezerva Dukly na hřiště SK Sokola Brozany, dlouholetému účastníku nejvyšší amatérské soutěže, který trénuje Jiří Němec, dřívější hráč i trenér Dukly Praha. V zápase, v němž se v první hodině povětšinou Dukla bránila a k ohrožení domácí branky se dostávala pouze sporadicky, udržela obrana Dukly, zejména díky brankáři Šťovíčkovi, čisté konto. Teprve v závěrečné půlhodince Dukla vyrovnala hru a nakonec mohla i přivést všechny tři body, ale vinou nepřesné duklácké koncovky skončil zápas nerozhodně 0:0. V závěrečném penaltovém rozstřelu byli mladíci Dukly přesnější než domácí, a tak si přivážejí z Brozan, vzhledem k vývoji zápasu, velmi cenné dva body.3. kolo, neděle 6. 9. 2020, 17:00
Brozany Brozany
0:1pen
(0:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Brozany:

Havránek – Pardubský, Cibulka (C), Bechyně, Bubeníček – Mešič, Hruštinec, Krátký – Výborný (88. Kolařík), Tichý – Chukwuma.

Dukla Praha:

Šťovíček – Matoušek, Fišl (C), Březina, Ullman, Studnička, Jeřábek (64. Trávníček), Mentberger, Houha (46. Palacios), Hrubeš (88. Varačka), Bin (46. Šebrle)

Branky: rozhodující penalta Mentberger. ŽK:Cibulka, Bechyně – Houha, Palacios. Rozhodčí: Pastýřík – Mudra, Špindlerová.

Komentář

Domácí začali v zápase pozvolna získávat půdu pod nohama a tlačili se stále více na půli Dukly. Výsledkem byly postupně i brankové příležitosti domácích, ale obrana Dukly v čele s brankářem Šťovíčkem odolávala střeleckým pokusům brozanských hráčů, když se o zakončení snažili jak útočník Chukwuma, tak hráči z druhé vlny Krátký, Výborný a další. 

Některé zákroky brankáře Šťovíčka pak přiváděly domácí hráče k zoufalství. Když ani Dukla své  útoky nezakončila gólem, šlo se do kabin za nerozhodného stavu. Poločasové skóre 8:2 na brankové příležitosti pro domácí, a na góly 0:0, pak dokresluje vývoj v první půli.

Do druhé půle Dukla vystřídala a postupně vyrovnávala hru, tlak domácích slábnul, ale přesto ještě, zejména v první patnáctiminutovce druhé půle, musel Šťovíček vytáhnout další excelentní zákroky, které vyvrcholily zneškodněním pokutového kopu domácích.

Naopak protiútoky Dukly zaměstnávaly postupně více a více domácí obranu a v poslední půlhodině utkání Dukla získávala mírnou převahu. A když v poslední desetiminutovce také hráči Dukly neproměnili své "tutovky", a zápas skončil v základní hrací době 0:0, došlo na rozstřel ze značky pokutového kopu. 

Zatímco domácí hráči v jednom pokusu nebyli úspěšní, a střelci Dukly byli stoprocentní, připsala si Dukla druhý bonusový bod, zatímco pro domácí Brozany zbyl jen bod jeden. Rozhodující penaltu proměnil Vojtěch Mentberger.

Velmi dobře rozhodovala trojice rozhodčích v čele s p. Pastyříkem, s asistenty na čarách, p. Mudrou a Špindlerovou.      

 


Fotogalerie


Partneři klubu