PORTRÉTY Z JULISKYMartin Chlumecký

Dukla B: První příprava proti FK Pardubice byla nad síly nového týmu

14. 7. 2019 | Redakce

Dukla B: První příprava proti FK Pardubice byla nad síly nového týmu

B-tým Dukly sehrál první přípravný zápas v Ohrazenicích proti FK Pardubice, účastníku FNL. Zatímco pro mladíky Dukly to byl první přípravný zápas po týdnu tréninku, pro domácí tým to byla generálka před následujícím víkendem, kdy sehrají první mistrovský zápas proti Viktorii Žižkov. Mladíci Dukly sehráli proti domácím otevřenou partii a ve svižném zápase, byť prohráli 4:0, si vypracovali dvě gólové příležitosti a kromě toho nastřelili dvakrát tyč domácí branky. Nutno dodat, že i domácí tým neproměnil některé vyložené příležitosti, když dobře zachytal brankář Šťovíček a tak prohra o čtyři góly odpovídá dění na hřišti. Béčko Dukly následně odjíždí na týdenní herní soustředění do Ústí nad Orlicí, kde sehraje přátelské zápasy s FK Letohrad a s "B-týmem" FC Hradec Králové.

přát., sobota 13. 7. 2019, 10:15
Pardubice Pardubice

Dukla Praha: Šťovíček - Kovernikov, Novák (46. Mašek), Kosík (62. Houha), Veniger (46. Schneider), Studnička (62. Čermák), Mentberger (11. Trávníček, 71. Kozel), Lauko (62. Kadlec), Ullman (71. Kim), Palacios (38. Kolman).
Branky: 38. Hlavatý, 42. Černý, 49. Zifčák, 69. Kovář.

Po úvodním "oťukávání" jako první zahrozila Dukla, když ve 3. minutě nastřelil prudkou křížnou přízemní ranou Lauko tyč. V 18. minutě opět nebezpečně vystřelil Lauko z levé spojky z 18 metrů, ale prudkou tečovanou střelu domácí brankář kryl. V 38. min. šli domácí do vedení po rychlém protiútoku, když první střelu z 8 metrů ještě Šťovíček stačil vyrazit, ale na dorážku domácích již obrana Dukly byla krátká. Domácí pak až do konce poločasu Duklu zatlačili, a přestože Šťovíček ve 40. min. a Kovernikov zabránili v jasných gólových příležitostech domácím ve skórování, přeci jenom se Pardubice o dvě minuty později v koncovce prosadily a zvýšily na 2:0.

Po přestávce Dukla vystřídala dva hráče, ale domácí hned ve 48. min. po chybě v dukelské rozehrávce v obraně zvýšili na 3:0. V 57. min. po kolmé přihrávce se prodral v levé spojce do šance Kolman, ale jeho střela ze 16 metrů skončil vedle domácí branky. V 65. min. pro centru Ullmana zakončoval opět Kolman, ale domácí obrana stačila střelu srazit na roh. Krátce nato domácí zvýšili na 4:0 , když obrana hostí nechala domácímu útočníkovi na značce pokutového kopu příliš času a prostoru, a ten se při střele nemýlil. Dukla v 78. min. po pěkné rychlé akci nastřelila v gólové šanci Kimem z pravé spojky ze 13 metrů tyč. Pardubice kontrovaly šancí po zaváhání v rozehrávce v záloze Dukly, ale střela domácího útočníka z 9 metrů skončila těsně vedle Šťovíčkovy branky. Poslední slovo v zápase pak měli hráči v žlutém, když v 87. min. po kombinaci Kolman - Houha brankář vykryl Houhovu střelu ze 7 metrů.

Rozhodoval rozhodčí Petřík. Podle dohody trenérů obou mužstev vystřídali všichni hráči na lavičce náhradníků.