PORTRÉTY Z JULISKYFilip Hašek

Dukla doma porazila Zbrojovku Brno

17. 8. 2019 | Redakce

Dukla doma porazila Zbrojovku Brno

Na Julisku přijela Zbrojovka Brno, která v letošní sezóně ještě neprohrála. Domácí však i přes zdravotní komplikace některých hráčů odehráli skvělé utkání a soupeře porazili 2:1. Dukla se tak vyhoupla na průběžné 3. místo tabulky v nedohraném 5. kole F:NL.

5. kolo, sobota 17. 8. 2019, 10:15, Stadion Juliska | Zápas ON-LINE
FK Dukla Praha FK Dukla Praha
FC Zbrojovka BrnoFC Zbrojovka Brno

FK Dukla Praha: Hruška - Chlumecký, Piroch, Kozma - Preisler (82. Souček), Doumbia, Tetour, Kovaľ (72. Douděra) - González - Holík (74. Hadaščok), Ayong.
FC Zbrojovka Brno: Floder - Sukup, Šural, Kryštůfek, Eismann - Sedlák, Bartolomeu (52. Fousek), Krška, Šumbera - Magera (54. Přichystal), Růsek (62. Vintr).
Branky: 48. Holík, 66. Chlumecký - 69. Šural. ŽK: 11. Holík, 42. Tetour, 84. Kozma, 89. Douděra - 27. Šural, 50. Sedlák.

První střelu utkání vyslal brněnský Sukup, který sbíral přetažený centr, ale Hruška byl pozorný. Pak už se do šance dostala Dukla, když Ayong v šestnáctce přihrál Preislerovi, ale jeho střelu brankář Floder vyrazil. Následoval roh hostů, hlavičku, která mířila mezi tři tyče, Hruška s přehledem chytil. Další závar před Dukelskou brankou Hruška také zvládl. V 15 minutě se před brankáře Flodera dostal González s Ayongem, González brankáře sice dokázal přelobovat, ale bránu netrefil. O pár minut později se hráči ve žlutém opět natlačili do šestnáctky Brna, velký závar však brankou neskončil. Jen o několik málo vteřin později měla Dukla další velkou šanci. Holík sebral balón brněnskému obránci a běžel směrem k brance hostujícího týmu, ale vystřelit nestihl, protože brankář Zbrojovky byl rychlejší. Míč se však odrazil ke Kovaľovi, který ještě zkusil vystřelit, ale situaci na poslední chvíli zachránil brněnský obránce, který před brankou jeho střelu vyhlavičkoval. Před koncem poločasu zahrozili znovu hosté, když se do zajímavé střelecké pozice dostal Bartolomeu, ale Hruška jeho střelu vychytal. Hned nato střílel opět Bartolomeu, tentokráte už vedle dukelské brány. Poslední střelu prvního poločasu vyslal Holík, ale ani jeho rána brankou neskončila a do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Dukla vstoupila do druhého poločasu velice aktivně a výsledkem byl gól Lukáše Holíka zpoza vápna v 48. minutě. Holík rozjel i další zajímavou akci, ale Gonzálezova přihrávka ve vápně nikoho nenašla. O chvíli později vyzkoušel pozornost brněnského brankáře Holík, ale tuhle střelu už brněnský brankář chytil. Dukla nepřestávala hrát a výsledkem byla střela Ayonga. Ale ani ta druhým gólem neskončila. Ayong se dostal i do další zajímavé příležitosti, jeho dloubáček však stihl brankář ještě vytěsnit na roh. O chvíli později se domácí dostali do brejku, Holík dostal přihrávku od Gonzáleze, ale Floder stihl vyběhnout a tuhle šanci zlikvidoval. Eismann na vlastní polovině zfauloval Kovaľa, a Dukla zahrávala přímý kop. Preisler našel Chlumeckého, který hlavičkou přidal druhý gól utkání. Zbrojovka na druhý gól domácích odpověděla okamžitě, když se po rohovém kopu trefil Jakub Šural. Hned nato se na druhé straně v pokutovém území objevil González, ale jeho lob brankář vyškrábl na roh. Oba týmy se pak ještě několikrát dostaly do vápna, ale k vážnějšímu ohrožení ani jedné z branek nedošlo. Šural v nastavení nepřihrál v šestnáctce přesně a Ayong sám před brankářem také branku nepřidal. Dukla tak Brnu připravila první letošní porážku.

Roman Skuhravý: „Dneska mám pocit z dobře odvedené práce, a zato patři hráčům dík. Myslím si, že celý zápas do gólu na 2:1 jsme měli pod kontrolou. V první půli jsme si vypracovali 3 stoprocentní brankový příležitosti, ale přesto jsme mohli prohrávat, protože ve 43. minutě nám tam propadl balón, podržel nás Matúš Hruška. V poločase jsem hráče nabádal, abychom byli přesnější kolem boxu, protože tam jsme třikrát čtyřikrát přišli lacino o míč a nezakončili jsme tu akci. A v tom zdravotním stavu, ve kterém někteří hráči byli, tak jsem věděl, že v závěru zápasu by to mohl být problém. Výborně jsme vstoupili do druhého poločasu, pomohli jsme si nádhernou brankou od Holíka. Škoda že ty brejkové situace, které jsme tam měli následně, jsme nevyřešili. Ten gól na 2:1 mě mrzí, protože tam na středu branky jsme neměli pokrytý prostor, nabraného hráče. Od té doby jsme asi i díky kondici odešli od fotbalu a daleko víc jsme šli dlouhým míčem. Já jsem dneska hodně rád za to, jakým způsobem jsme k tomu vítězství došli.“