PORTRÉTY Z JULISKYIvan Ostojič

U19: dva poločasy – den a noc

13. 8. 2018 | Redakce

U19: dva poločasy – den a nocV prvním kole celostátní dorostenecké ligy U19 přivítali starší dorostenci Dukly vrstevníky SK Slavia Praha. Pro dorostence Dukly to byl první mistrovský zápas po postupu z druhé nejvyšší dorostenecké soutěže, Slavia Praha uzavírala v uplynulém ročníku celostátní dorostenecké ligy první třetinu tabulky, když skončila na pěkném šestém místě se ziskem 60 bodů z možných 102 bodů. Zápas se odehrál na hřišti FK Prosek, v důstojném stánku, na stadionu v Lovosické ulici, kde bude hrát dorost Dukly na podzim 2018 své mistrovské zápasy v celostátní lize v kategoriích U19 a U17.

1. kolo, sobota 11. 8. 2018, 10:15, Lovosická
Slavia PrahaSlavia Praha

Dukla Praha: Svítil - Trávníček, Veniger, Artem, Kadlec - Vácha, Studnička, Dostál (58. Soukup) - Bílek (63. Kubeš), Ullman, Houha (57. Čermák)
Branky: 6. Houha - 56. a 77. Vincour, 49. Krobot, 51. Cerv, 58. Azilinom

Dukla vstoupila do utkání sebevědomě, byla přesnější na míči a nebezpečnější v zakončení. Po průniku Ullmana v levém křídle a po přiklepnutí Bílkem se dostala po střele Houhy do zaslouženého vedení. Postupem času se také Slavia dostávala do hry, vyrovnala držení míče v poli a získávala mírnou herní převahu. Dukla však na útočné snahy hostí odpovídala stejnou mincí, ale ani Bílkovo přehození vybíhajícího brankáře z 10 metrů ve 29. minutě, ani Trávníčkovo zakončení z 9 metrů po průniku Ullmana gólem neskončilo a tak se šlo do kabin na jednobrankového, zaslouženého vedení Dukly.

Po přestávce hosté vystřídali v záloze Eichlera Červem, zrychlili hru a zvýšili důraz a získávali standardní situace – rohové kopy a trestné kopy z prostorů poblíž rohových praporků a z těchto standardek během dvanácti minut nastříleli Dukle čtyři góly. Nejprve ve 48. minutě po trestném kopu Kubáně od levého rohového praporku, těžkou střelu hostí hlavičkou stačil ještě Svítil v brance Dukly vyrazit, ale na dorážku Krobota z malého vápna již nikdo z Dukly zareagovat nestačil a hosté vyrovnali.

Za další tři minuty po rohovém kopu z pravé strany zahrávaném opět Kubáněm a po nacvičeném signálu po centru Koska zakončoval na vzdálené tyči hostující Červ a hosté šli v zápase do vedení. V 56. minutě opět po trestném kopu z prostoru rohového praporku, kdy zahrál opět Kubáň levou nohou falšovaný míč na malé vápno, se prosadil hlavou nabíhající stoper Vincour, to už byl stav 1:3. O minutu a půl později hosté po chybě v rozehrávce Dukly zvýšili útočníkem Azilinonem na 1:4. V 77. minutě se opět trefil Vincour a ustanovil skóre na závěrečných 1:5.