PORTRÉTY Z JULISKYDavid Breda
Turnaj, sobota 30. 6. 2018, 15:00, Žirovnice | Zápas ON-LINE
BahrajnBahrajn

Dukla Praha: Czehowsky – Vopat, Ostojič, Šimek, Podaný - Hanousek, Kozel (63. Brejcha), Doumbia (46. Vlček) – Brandner, Djuranovič, Kovaľ (63. Zubashivskij).
Bahrajn: Ašraf – Kámel, Ahmed, Džumáh, Džásim, Kumeil, Madan, Džamal, Džabar, Habib, Jusuf
Branky: 75. Djuranovič, 87. Brandner

Úvodní minuty se nesly v duchu oťukávání. V 9. minutě ale hráč Bahrajnu Džamal ukořistil míč, dostal se do vápna a chtěl ještě přihrávat Jusofovi, Patrik Czehowsky si ale pohotově došel pro balon a přihrávku vystihl. O první střelu Dukly se postaral v 16. minutě Jakub Podaný po přihrávce od Mohameda Doumbii, letěla ale mimo bránu. Podaného další střelu o dvě minuty později brankář vychytal.

Ve 23. minutě vyslal pěknou střelu z otočky Patrik Brandner, letěla ale nad bránu. Ve 28. minutě Podaný z rohového kopu rozvlnil boční síť, o minutu později to zkoušel ze středu pokutového území Mohamed Doumbia, obránci Bahrajnu ale balon zastavili. Ve 33. minutě byl po přihrávce za obranu ve velké šanci Kumeil a jeho střela letěla na bránu, Patrik Czehowsky ale šanci vychytal.

Po faulu na jednoho z hráčů Bahrajnu následoval před koncem prvního poločasu přímý volný kop našeho soupeře, který ale Dukla ubránila a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Na začátku druhého poločasu měla navrch Dukla. Ve 47. minutě vystřelil Ladislav Vopat jen do středu brány, kde balon bez problémů zachytil brankář Bahrajnu. V 56. minutě ubránila Dukla rohový kop. Po přihrávce od Patrika Brandnera hlavičkoval v 57. minutě Adam Vlček pouze slabě. V 64. minutě se trefil Uroš Djuranovič zblízka do brankáře.

Ve 68. minutě musel Patrik Czehowsky zasahovat proti nízkému pokusu Džamala. V 75. minutě se Dukla konečně zaradovala, po chybě stopera Bahrajnu se pro balon vrátil Uroš Djuranovič a prostřelil brankáře, vedli jsme 1:0.

Další gól mohl přidat v 80. minutě Adam Vlček, za vysunutého brankáře ale zaskočil Jusuf a balon z brankové čáry vykopl. V 87. minutě měl Vlček prsty ve druhém gólu Dukly. Zahájil protiútok, přihrál na střed Podanému, který balon ještě vrátil Brandnerovi a ten se trefil na 2:0. Krásná akce!

Marek Hanousek hlavičkoval v 89. minutě jen do rukavic brankáře a tak Dukla v zápase zvítězila 2:0.