PORTRÉTY Z JULISKYJan Švestka
    FANSHOP

WU18: Dorostenky nezvládly první utkání

21. 2. 2019 | Redakce

WU18: Dorostenky nezvládly první utkání

Ve středu 20. února se v předehrávce potkaly Brno Horní Heršpice a naše dorostenky z Dukly. Po nezdárném úvodu a skvělém výkonu soupeřek si Brno připsalo 3 body za výhru 6:0.11. kolo, středa 20. 2. 2019, 18:30, UMT Juliska
Horní Heršpice Horní Heršpice
6:0
(4:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Horní Heršpice: Jílková - Šimková, Pyclíková, Hladká, Kovaliková, Nováková, Lusková, Vokálová, Žemberyová (48.Crhonková), Mazúchová, Dianišková (65.Šelbická)
Dukla Praha: Žáková - Bubáková, Marková (29.Pekárková), Senická, Bohatová (72.Fojtíková) - Žočková - Sovány, Krůtová - Lišková, Žilinská (55.Fominykh), Kubálková (41.Bělohlávková)
Branky: 27. a 32. Mazúchová, 4. Dianišková, 23. Lusková, 55. Vokálová, 61. Pyclíková
ŽK: 75. Vokálová
Rozhodčí: Návratilová - Rodová, Hasíková
Diváci: 40

Komentář

V předehrávce hrály dorostenky s Brnem a již úvodní minuty ukázaly, v jaké duchu se zápas ponese. V samotném úvodu se prosadilo Brno po střele z dálky na 1:0, kdy Dianišková měla prostor a za hranicí PÚ vystřelila. Žákové se nepovedlo míč vytěsnit a míč skončil v síti. Brno bylo neustále na míči a snažilo se si vytvořit ideální pozici k vytvoření šance. Netrvalo dlouho a ve 23. minutě už zvyšovaly Heršpice na 2:0 a dvě minuty na to se ze středu pokutového území prosadila Mazúchová, jejíž gól už úplně odepsal naše děvčata. Do 5 minut přišel centr z pravé a Mazúchová zvedala již na 4:0.

Druhá půle byla na tom velmi podobně, hráčky Brna držely míč a Dukla musela neustále bránit. Tempo lehce opadlo, ale přesto Brno stále řídilo utkání dle svého. V 55. minutě vyrazila Žáková přímý kop jen k nohám Vokálové a ta trefila pátou branku zápasu. Na konečných 6:0 upravila Pyclíková, jež pěknou střelou k tyči z hranice vápna překonala brankářku Dukly. Po jednoznačném výkonu Brna tak dorostenky Dukly podlehly 0:6.

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: "Po posledních třech přípravných utkáních, kdy holky dlouho udržely bezbrankový výsledek a následně zápasy dokázaly vyhrát i díky jedné brance, jsem viděl, že jsme v tomto směru udělali pokrok. První minuty jsme však spolu vůbec nekomunikovali a neměli jsme správné převzetí hráček či postavení v prostoru. Na čem jsme se v kabině dohodli, nepřenesli jsme na hřiště. Brno ukázalo, jak silný tým má, jak dokáže hrát kombinačně a zápas zaslouženě ovládlo a vyhrálo. Troufám si však říci, že kdybychom nedostali první branku hned ve 3. minutě a posléze druhou, naše hlavy by se do utkání dostali a soupeře bychom potrápili. Takhle jsme bohužel byli neškodní a o hře nahoru ani mluvit nemusím. Ač jsem zklamán, vím, že jsme jen lidé a nyní musíme koukat dopředu na další zápasy, které nás čekají. Cítím a věřím, že se posouváme."

 


Fotogalerie


Partneři klubu