Vybojovaný bod z Jinonic

2. 10. 2022 | ing. Jiří Uldrich

Vybojovaný bod z Jinonic

V devátém kole ČFL, sk. A zajížděla rezerva B-týmu Dukly na hřiště Motorletu v Jinonicích. Motorlet v minulém kole přivezl bod za remízu z Domažlic 2:2, a s 11 body byli v tabulce na 9. místě. Dukla v minulém kole porazila doma B-tým Bohemians 3:1a v průběžné tabulce zaujímala 6. příčku v tabulce. Za domácí nastoupil hráč zvučného jména – M. Stoch, B-tým Dukly byl posílen o hráče z kádru A-týmu: - v brance J. Čtvrtečka, v obraně F. Matoušek a K. Arnaud, v záloze J. Uhlíř a M. Douděra a v útoku D. Huf a J. Hodek. Ve velmi kvalitním a fotbalovém zápase se domácí dostali do vedení dvěmi brankami v rozmezí tří minut mezi 35. 37. minutou, Dukla vyrovnala po hodině hry z pokutového kopu po faulu domácí obrany na D. Hufa a osm minut před vypršením řádné hrací doby po útočné akci Dukly a přetaženém centru. To už Dukla hrála o deseti, neboť po dvou žlutých kartách byl vyloučen K. Arnaud. Rezerva Dukly tak v dalším z pražských „derby“ nevyšla bodově naprázdno a drží se ve středu tabulky ČFL, sk. A.9. kolo, sobota 1. 10. 2022, 10:15, Motorlet, Butovická | Zápas ON-LINE
Motorlet Motorlet
2:2
(2 : 0)
Dukla Praha BDukla Praha B

Motorlet:

Mihálek – Walter, Elad, Kodr, Gilian – Nátr (72. Kolář), Rataj, Žaloudek (K), Hroník (67. Sehedi) – Stoch, Vaněk

Dukla Praha B:

Čtvrtečka – Ulman (62. Douděra M.), Matoušek, Konan, Fojt (46. Mládek) – Hudec, Krenciv (K) (77. Štefančin), Uhlíř (46.Křenek) – Huf (88. Löffler), Hodek, Lehký

Branky: Rataj (35.min.), Stoch (37.min.) - vlastní Mihálek (64.min. z pok. kopu zahrávaném F. Matouškem), M. Douděra (82.min.) ŽK: Nátr (38.min.). Stoch (90.+3.) - Konan (48. + 74.min.), Matoušek (56.min.), Huf (85.min.) ČK: Konan po dvou ŽK v 74.min. Rozhodčí: Lovětínský - Brom, Žurek

Komentář

Do zápasu vstoupili lépe domácí, vytvořili si i první náznak gólové šance již ve 3. minutě, kdy po centrovaném míči z pravé strany si na zadní tyči naběhl domácí levý obránce Gilian, ale míč 5 metrů od branky Dukly vůbec nezasáhl.

Dukla odpověděla střelou D. Hufa z trestného kopu z 23 metrů ¾ m nad domácí branku.

Podruhé domácí nebezpečně zahrozili ze závaru v pokutovém území Dukly ve 13. minutě, když po centru z pravé strany se do míče netrefil 13 metrů od branky Dukly M. Stoch, k míči se dostal na hranici velkého vápna záložník Nátr, jehož střela se odrazila od břevna do hřiště a z následné další dorážky domácích z 10 metrů skončil míč vedle branky Dukly.

Odpovědí Dukly byla střela F. Lehkého z 22 metrů, ale technický oblouček domácí pozorný brankář Mihálek kryl.

Další dva střelecké pokusy domácího pravého obránce Waltera v 18. a 20. minutě z 19 metrů skončily vedle branky Dukly.

Když ještě i další střelecké pokusy jednak D. Hufa ze 13 metrů ve 21. min. a potom domácího Stocha z 26 metrů skončily metr vedle branky, dostali se ke slovu domácí.

Nejprve po sérii krátkých narážeček v prostoru levého křídla se dostal k brance Dukly z levé strany střední záložník Rataj, který v 35. minutě z 8 metrů prostřelil brankáře Dukly a domácí vedli 1:0.

Když hned o tři minuty později, v 37. min. v levé spojce si připravil míč na pravou nohu M. Stoch v dresu Motorletu a křížnou střelou k pravé tyči z 19 metrů zvýšil na 2:0 pro domácí, nevypadalo to na další bodový zisk Dukly.

Domácí často zastavovali akce Dukly fauly, za což byl také potrestán žlutou kartou domácí pravý záložník Nátr v 38.minutě po faulu na J. Hudce.

Když pak ani ve 44.minutě z trestného kopu z 30 metrů Dukla neohrozila domácího brankáře, kdy hlavičkové zakončení hráčů Dukly skončilo 5 metrů vedle, šlo se do kabin za dvougólového vedení domácích, kteří byli v zakončení bezpečnější než tým z Julisky.

Do druhého poločasu trenéři Dukly provedli dvě střídání. J. Uhlíře v záloze vystřídal T. Křenek a R. Fojta na kraji obrany pak T. Mládek.

Zápas pokračoval za mírné převahy Dukly, která se snažila o vstřelení branky, domácí bránili v bloku a vyráželi do protiútoků přes křídelní prostory. Za zmínku stojí žlutá karta Konana po tom, co mu na kluzkém trávníku uklouzl míč a ve skluzu v souboji s protihráčem jej zasáhl v 48. min. a žlutá karta pro F. Matouška po střetu hlavami se soupeřem v hlavičkovém souboji v 56. min. Když pak v 74. min. za obdobný faul Konan obdržel druhou žlutou kartu a tedy červenou, snažili se domácí ze zajištěné obrany kontrolovat vývoj zápasu.

Předtím ještě trenér Dukly, A. Majer vystřídal v 62. min. na postu pravého obránce F. Ulmana M. Douděrou, který se rozehrává po zranění.

Trhlinu v jejich záměru přinesly útočné akce Dukly tažené po levé straně, kde se dukláci dostali k ohrožení domácí branky, ale bez gólového efektu a hlavně pak 64. minuta, kdy po vyhraném souboji D. Hufa s domácím stoperem Kodrem jej ve skluzu Kodr v pokutovém území podrazil. Z následného pokutového kopu zahrávaném F. Matouškem se sice míč odrazil od břevna, ale naštěstí pro Duklu, do zad brankáře Mihálka a od něj za brankovou čáru v brance Motorletu, 1:2.

Dukla se snažila dále oživit hru a reagovala i na vyloučení Konana a vystřídala v 77. min. N. Krenciva J. Štefančinem.

Dukla i o jednoho hráče méně kontrolovala v závěrečné fázi po snížení hru a snažila se o vyrovnání, což se jí podařilo v 82. minutě, když po centru z levé strany na vzdálené tyči zakončoval přesně M. Douděra, 2:2.

V samém závěru pak ještě nahradil trenér Dukly vysokého D. Hufa výškově podobně disponovaným V. Löfflerem. I přes snahu domácích v nastaveném čase 4 minut zvrátit vývoj utkání na svoji stranu, se již skóre neměnilo a Dukla si tak odváží cenný bod za remízu 2:2. 

Ohlasy trenérů

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

My jsme dnes špatně reagovali na agresivní a důraznou hru domácích a to nás v první půli hodně vykolejilo, byli jsme nepřesní, navíc i pohybově jsme na tom nebyli dobře, domácí, i když neměli moc šancí, se dostali dvěmi střelami do dvoubrankového vedení. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení, vystřídali jsme dvakrát, srovnali jsme hru, ale fotbalově to pořád nebylo ono. Samozřejmě, pomohla nám penalta na Davida Hufa a vlastně po tom vyloučení Konana, myslím si, že takovém nešťastném, tak domácí podlehli asi možná dojmu, že už to dohrajou a my jsme naopak v té chvíli převzali otěže zápasu a tu remízu jsme vybojovali. Na druhou stranu těch pozitivních věcí, až na ten závěr, tam dnes úplně tolik nebylo.“ 

 


Fotogalerie


Partneři klubu