U18 uzavřela podzim vítězstvím

15. 11. 2022 | Adam Lukáš

U18 uzavřela podzim vítězstvím

Závěrečné utkání podzimní části soutěže sehrála naše osmnáctka v Karlových Varech, když z organizačních důvodů bylo nutné vyměnit pořadatelství zápasu.15. kolo, sobota 12. 11. 2022, 10:00, UMT Drahovice
Karlovy Vary Karlovy Vary
1:4
(0 : 2)
Dukla PrahaDukla Praha

Karlovy Vary:

Zachariáš – Kožíšek (69´ Soloviov), Odut (K), Shulika, Dubovenko – Šaláta, Kolařík, Kodajek (52´ Zeronik), Dvořák (52´ Horák) – Chyla, Šuba (69´ Szalay)

Dukla Praha:

Rychlík – Prior, Šimon, Kolman, Kolský – Laredo (81´ Fantík), Čížek (62´ Špírek), Šelicha (K) - Rek (54´ Blecha), Grunnet-Jensen (62´ Pešek), Uher (81´ Havlíček)

Branky: 90´ Soloviov - 22´ Laredo, 28´ Rek, 51´ Kolský, 62´ Blecha ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .

Komentář

Po náročném utkání v Teplicích nás již za tři dny čekala dohrávka 12. kola proti Neratovicím. Neobvyklé středeční utkání se odehrálo plně v režii naší osmnáctky, když si připsala výhru 5 : 0 (branky vstřelili Babka 2x, Šelicha, Čížek a Koller). Povedený výkon jsme chtěli zopakovat v sobotu na půdě Karlových Varů.

Věděli jsme, že domácí budou věřit své dobře organizované obraně a pokusí se ohrozit naši bránu z rychlých kontrů. Intenzivní a pozitivní vstup do utkání byl tudíž velmi důležitý a našim chlapcům se podařil. Od úvodní minuty jsme byli silnější v kombinaci, domácí nestíhali vykrývat klíčové prostory při změnách těžiště a směřovali jsme za úvodní brankou. Ve 22. minutě utkání se Laredo svým důrazem dostal k odraženému míči po založení Rychlíka, předal míč Rekovi a naběhl si za obranu Varů. Rek výborně načasoval průnikovou přihrávku zpět Laredovi, který se ocitl tváří v tvář Zachariášovi. V naprostém klidu míč umístil na zadní tyč a poslal nás do zaslouženého vedení. Již za šest minut jsme se radovali podruhé. Rek přečetl záměr domácího záložníka v rozehrávce, získal míč na velkém vápně Varů a opět s velkým klidem míč uklidil k tyči.

Po poločasové přestávce byl náš záměr jasný – přidat co nejrychleji třetí branku a utkání rozhodnout. I v tomto případě naši hráči naplnili záměr dokonale. V 51. minutě se po krásné kombinaci mezi Uherem a Grunnet-Jensenem ocitl před prázdnou bránou Kolský a po úspěšném souboji s obráncem domácích navýšil již na 3 : 0. Náš tlak nepolevil, a přestože se jednalo o poslední mistrovské utkání podzimu, hráči ukázali, že jsou hladoví po dalších gólech a nepolevili v aktivitě. Odměnou jim byla čtvrtá branka, kterou vstřelil střídající Blecha. Šelicha skvělým centrem z prvního dotyku našel na zadní tyči Lareda, který míč připravil před prázdnou bránu, kde dobře postavený Blecha akci zakončil. Jedinou kaňkou výkonu naší osmnáctky byl obdržený gól v samém závěru utkání, kdy po zbytečném faulu zahrával domácí Soloviov pokutový kop. Ten proměnil a stanovil konečné skóre 4 : 1.

Naši hráči zaslouží uznání za bojovnost, energii a kvalitu kterou, v náročném závěrečném týdnu předvedli. Jsme rádi za vítězné zakončení podzimu a věříme, že v druhé polovině soutěže budou mít naše výkony stoupající tendenci.

 


Fotogalerie


Partneři klubu