S Viktorií Žižkov smírně 1:1.

28. 1. 2017 | Redakce

S Viktorií Žižkov smírně 1:1.

Čtvrtý přípravný zápas Dukly nabídl malé pražské derby proti Viktorii Žižkov, které se odehrálo na umělém povrchu v Berouně. V prvním poločase šel do vedení druholigový tým zásluhou Čapka. Za svěřence Jaroslava Hynka srovnal Bezpalec, ale ani výrazná herní převaha nepřinesla vítězství.PU, sobota 28. 1. 2017, 11:00, Na Máchovně 644, Beroun, UMT | Zápas ON-LINE
Žižkov Žižkov
1:1
(1:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Žižkov: 1. poločas: Hrubeš – Pardubský, Švejdík, Egert, Hašek – Engelmann, Krystan, Čapek, Urbanec – Sixta – Dočekal. 2. poločas: Soukup – Hurka, Pimpara, Opluštil, Šandera – Jelínek, Pavlata, Eliáš, Mareš – Sixta (83. Čapek) – Surmaj.
Dukla Praha: Hruška – Miloševič, Šimůnek, Smejkal (46. Hanousek), Podaný – Bezpalec, Tetour, Bilovský (60. Mustedanagič) – Olayinka, Edmond, Brandner (71. Preisler).
Branky: 40. Čapek - 57. Bezpalec
Rozhodčí: Zuska Oldřich - Michal Palek, Jan Blažek.

Komentář

Dan Tetour byl prvním, kdo se pokusil překonat žižkovského gólmana. Přízemní střela donutila Hrubeše k zákroku. Slibně vypadalo zakončení, jehož autorem byl Brandner, ale míč byl zablokován jedním z obránců a celá akce vyústila v rohový kop. Suverénně největší možnost ke skórování v prvním poločase měl na svědomí Olayinka, když si na zadní tyči našel Miloševičův centr z pravé strany, avšak prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Následně z ničeho nic udeřila Viktoria ze standardní situace. Z pravého okraje pokutového území přistál Englemannův centr na hlavě Pavla Čapka, který jej nasměroval k tyči Hruškovy brány.

V 56. minutě si na kraji vápna zpracoval míč na prsa Brandner a poté mířil pod břevno, ale jeho pokus vytěsnil brankář Hrubeš nad. K následnému rohovému kopu se postavil Bilovský, který posadil míč přesně na hlavu nabíhajícího MICHALA BEZPALCE, jehož zakončení zastavila až síť viktoriánské brány. Duklu mohl poslat do vedení Edmond, ke kterému se vně soupeřovy šestnáctky odrazil míč, ale nigerijský útočník nezamířil přesně. V 69. minutě naopak mířil přesně v obtížné pozici Brandner, avšak pouze protáhl žižkovského gólmana. Jediná šance Žižkova ve druhé půli se datuje do poslední desetiminutovky, kdy pálil Jelínek, ale jeho střela byla sražena. Na opačné straně mohl rozhodnout Tetour, nastřelil však pouze spojnici břevna a tyče.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Hynek: „Ve druhé části tohoto týdne jsme chtěli dotáhnout rozložení sil a 90 minutové zátěže na celý tým, takže opět ve dnešním utkání odehrálo 70 % hráčů plnou porci minut. V zápase jsme měli převahu po celou dobu, i když to nebylo úplně podložené brankami, ale příležitosti jsme tam měli. První poločas jsme si pokazili v jeho závěru standardní situací, kdy jsme těsně před faulem mohli zahrát balón do bezpečí. Do druhé půle jsme udělali určité korekce a naše převaha byla ještě větší. Měli jsme šance na to, abychom otočili skóre a zvítězili. Pro mě je důležité, že kluci za tím vítězstvím jednoznačně šli, i když se to nakonec nepodařilo.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu