Další ztráta B-týmu

25. 10. 2022 | Ing. Jiří Uldrich

Další ztráta B-týmu

Ve dvanáctém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly v posledním podzimním zápase na domácím hřišti v Přední Kopanině hosty ze Sokola Hostouň. Hosté v minulém kole doma remizovali s Jiskrou Domažlice 1:1, a s 12 body byli v tabulce na 14. místě. Dukla v minulém kole prohrála v Písku 1:3 a patřila jí 10. příčka v tabulce. V tomto zápase na sebe narazila mužstva, která se dobře znají. Hosté, s hráči, kteří prošli mládežnickými týmy Dukly (brankář David Tetour, hráči v poli L. Kosík, Š. Krunert a F. Novák) a mírně zkušenějšími hráči (věkový průměr 23,3 roku) proti perspektivním mladíkům z Dukly (věkový průměr 19,8 roku). Hosté vsadili na taktiku zhuštěného středu v rozestavení 3-4-3 s rychlým přechodem do protiútoků, naproti tomu Dukla, která se snažila kombinační ofenzivou prorazit hostující obranu. Zápas se odehrával za územní převahy rezervy Dukly, zejména v první půli. Naproti tomu hosté praktikovali protiútoky využívající tři vysunuté variabilní hráče v útoku, kteří zakončovali po přesných přihrávkách ze zálohy, v níž hrál prim Š. Krunert, který zejména ve druhém poločase na kluzkém terénu zastavoval útočné kombinace Dukly a útočné trio stačil zásobovat přesnými přihrávkami do finálního zakončení. Dukla, která v prvním poločase si vytvořila tři gólové příležitosti, a ve druhém poločase dvojitou gólovou příležitost za stavu již 0:2, vyšla střelecky naprázdno. Hosté, kteří v prvním poločase vystřelili na branku Dukly jedinou střelu, ve druhém poločase se dostali po rychlém protiútoku brankou F. Nováka v 56. minutě do vedení, které o deset minut později, opět po rychlém protiútoku, navýšili po tečované střele na dvoubrankový rozdíl, který pak již do konce zápasu udrželi.12. kolo, neděle 23. 10. 2022, 10:15, Přední Kopanina | Zápas ON-LINE
Dukla Praha B Dukla Praha B
0:2
(0 : 0)
Sokol HostouňSokol Hostouň

Dukla Praha B:

Spilka – Kozojed, Matoušek (79. Ulman), Konan, Fojt (79. Mládek) – Hudec, Krenciv (K), Špatenka (79. Novotný) – Douděra (67. Štefančin), Hodek, Lehký

Sokol Hostouň:

Tetour – Štětka, Kosík (K), Bízek – Shkyria (46. Novák F.), Hucek (57. Novák D.), Krunert, Zahranychnyy (77. Charvát) – Vlasák, Fotr (77. Contreras), Miker (83.Paulizzi)

Branky: Novák F. (56. min.), Fotr (69.min.) ŽK: Hudec (81. min.), Konan (90.+1) - Hucek (10. min.), Miker (64.min.) ČK: , Rozhodčí: Řeháček - Havel, Bahník

Komentář

Do zápasu vstoupili lépe mladíci Dukly, když v 6. minutě střílel mimo branku hostí N. Krenciv a o minutu později na branku zacílil F. Lehký z pravé spojky ze 16 metrů, lehkou střelu pod břevno, ale hostující brankář D. Tetour chytil. Dukla hrála s chutí a hosty v poli přehrávala. V 10. min. hostující záložník Hucek obdržel žlutou kartu za faul na pronikajícího F. Špatenku. V téže minutě střela F. Matouška z voleje po rohovém kopu skončila nad hostující brankou. Hosté vyslali první a jedinou střelu na branku Dukly v prvním poločase v 18. minutě, ale D. Spilka křížnou střelu z levého křídla ze 14 metrů kryl. Ve 20. minutě střelu J. Hudce z pravé spojky z 20 metrů pozorný Tetour vyrazil na rohový kop.

Ve 27. min. si Dukla vypracovala první gólovou příležitost, když z pravé strany si zatáhl míč na prostředek M. Douděra našel na levé straně R. Fojta, a ten z dobré pozice z levé spojky ze 16 metrů vystřelil ostrou ránu půl metru vedle. Obdobný osud měla další gólová příležitost Dukly o dvě minuty později, to F. Lehký z odraženého míče od obrany hostí vystřelil z voleje ostrou ránu z levé spojky ze 16 metrů, ale míč skončil jen 1/4 metru vedle pravého vinglu hostující branky. Když potom ani třetí gólová příležitost Dukly v 34. minutě, když po přihrávce J. Hodka zakončoval F. Lehký z pravé spojky ze 17 metrů jen lehkou střelou, šlo se do kabin za bezbrankového stavu 0:0.

Do druhého poločasu vystřídal hostující trenér Rodinger pravého záložníka Shkyriu F. Novákem. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, již v 52. min. střední záložník Š. Krunert střílel v gólové pozici z pravé spojky z 21 metrů nad branku Dukly. V 56. min. se již hosté radovali, kdy po ztrátě Dukly v poli, založili hosté rychlý protiútok a po přihrávce Vlasáka zakončoval z pravé spojky ze 14 metrů nový hráč na hřišti, F. Novák, jehož křížná tečovaná střela skončila v brance Dukly, 0:1.

Dukla pokračovala v nátlakové hře a na stále více klouzajícím terénu hosté vyčkávali na chyby v rozehrávce nebo uklouznutí a ze zajištěné obrany vyráželi do protiútoků. Dočkali se v 69. minutě, kdy po vysunutí zakončoval z pravé spojky ze 14 metrů hostující útočník Fotr, jehož křížná polovysoká tečovaná střela skončila za zády brankáře D. Spilky, 0:2.

Dukla pak ve staze zvrátit ještě stav utkání, poslala na hřiště čerstvé hráče, kterým se podařilo vypracovat si dvojnásobnou gólovou příležitost, ale hosté v „trmě vrmě“ na malém vápně dvojí opakovanou střelu stačili zblokovat na rohový kop. V samém závěru pak již hosté taktickou hrou nepustili hráče Dukly k ohrožení branky a udrželi cenné dvougólové vítězství. Dukla tak prohrála poslední tři zápasy, z toho dva na domácím hřišti a klesla v tabulce na průběžné dvanácté místo. 

Ohlasy trenérů

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„Nám dnes chyběla ta finální fáze, protože, přestože tam nějaké situace byly, si myslím, že do šedesáté minuty jsme byli lepším mužstvem, ale nebyli jsme schopni to přetavit do většího počtu možností vstřelit gól a samozřejmě vstřelit i ten gól. Potom, když se soupeř dostal do vedení z jedné brejkové situace, tak už se nám ta hra trošku rozpadla a už to pro nás bylo těžké, i když jsme za stavu dva nula měli šanci snížit na dva jedna, už se nám pak nedařilo. Soupeř si pak ten zápas do konce už pohlídal a my jsme bohužel nepřekonali takový, řekněme pragmatický, fotbal soupeře, který se zaměřil na bránění a nějaké rychlé protiútoky, to jsme dneska nepřekonali. To, že dva góly dostaneme, je chyba, ale my jsme si měli vepředu počínat lépe a proto jsme dnes body neudělali.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu