B-tým získal první tři body, porazil Loko Vltavín

14. 8. 2022 | ing. Jiří Uldrich

B-tým získal první tři body, porazil Loko Vltavín

Za letního počasí přivítal rezervní tým Dukly v prvním domácím zápase podzimní sezóny na svém "novém" domácím hřišti v Přední Kopanině hosty z FK Loko Vltavín. V uplynulém prvním kole sezóny 2022/2023 oba týmy shodně prohrály 1:2 a tak obě družstva usilovala o první body. Lépe začali hosté, kteří se dostali do vedení 0:1, Dukla stačila s hosty srovnat krok jak herně, tak výsledkově ještě do poločasu. Ve druhé půli i přes tlak hostí, se Dukla ujala vedení 2:1, které až do konce zajímavého zápasu udržela.2. kolo, neděle 14. 8. 2022, 10:15, Přední Kopanina
Dukla Praha B Dukla Praha B
2:1
(1 : 1)
VltavínVltavín

Dukla Praha B:

Šťovíček - Ulman (46. Čížek), Kozojed, Löffler, Mládek - Hudek, Krenciv (K), Špatenka - Hrubeš (84. Nikl), Hodek (46: Quadri), Lehký (91. Křenek)

Vltavín:

Štorc - Čejda (29. Freisler), Matějka, Hušek - Borkovec (79. Veselý), Šimáček, Tichý, Podzimek (K) - Lehocký (70. Žiga), Maione, Klimenda

Branky: 18. Špatenka, 65. Quadri - 5. Lehocký, ŽK: 70. Špatenka, 76. Hrubeš - 56. Tichý, 87. Maione ČK: , Rozhodčí: Hlaváček - Vojáček, Štípek
Diváci: 120

Komentář

Hosté vstoupili do zápasu herně "nabuzení", v rozestavení 3-4-3 s napadáním rozehrávky Dukly trojicí hráčů. Již ve 2. minutě nebezpečně zahrozili po průniku pravého útočníka Lehockého do pokutového území a po jeho přihrávce na bližší tyč, kde se snažil zakončit nabíhající střední útočník Maione, ale jeho střela skončila metr vedle branky Dukly.

Při další nebezpečné akci hostí se již skóre změnilo, to když v 5. minutě po centru od levého záložníka, kapitána Podzimka, zakončoval z náběhu hostující pravý útočník Lehocký a jeho křížná střela z malého vápna ze 6 metrů skončila v síti Dukly, 0:1.

Dukla odpověděla v 15. min. po pěkné akci J. Hrubeše po průniku z levé strany T. Mládkem, když si J. Hrubeš připravil výborně pozici, přešel přes tři hráče včetně brankáře, ale jeho střelu do levého vinglu stačil ještě navrátivší se Čejda z brankové čáry vyhlavičkovat!

Dukla pak zahrávala dva rohové kopy a v 15. min. z dobře připravené pozice vystřelil J. Hodek, ale jeho střela z levé spojky z 23 metrů skončila půl metru nad hostující brankou.

Dukla přeci jenom dosáhla zaslouženého vyrovnání v 18. min., když po centru zleva od J. Hodka do pravé spojky na J. Hrubeše a po jeho přihrávce na malé vápno na F. Špatenku, předskočil F. Špatenka vybíhajícího brankáře hostí Štorce a ze 3 metrů vyrovnal skóre na 1:1.

Hostům pak v 35. minutě zmařil gólovou radost brankář J. Šťovíček, který vystihl zakončení hostujícího pravého záložníka Freislera, po přetaženém centru z levé strany.

Ve 42. min. pak opět J. Šťovíček kryl nepříjemnou přízemní střelu hostujícího levého útočníka Klimendy z levé spojky ze 24 metrů, která směřovala k pravé tyči.

Do druhého poločasu trenér Dukly vystřídal dva hráče, v obranné řadě F. Ulmana střídal D. Čížek a v útoku J. Hodka nahradil A. Quadri.

Hosté začali náporem, který ale končil před hranicí pokutového území Dukly. Po deseti minutách Dukla vyrovnala hru a podnikala nebezpečné protiútoky do obrany hostí. Po jednom takovém kontru, který hosté zastavili jen přidržením rukama, dostal hostující "provinilec", střední záložník Tichý, žlutou kartu.

V 65. min. pak Dukla otočila skóre ve svůj prospěch, když na 2:1 upravil střídající A. Quadri po centrovaném míči J. Kozojeda a přihrávce T. Mládka.

Také na straně Dukly se pak "zažlutilo", nejprve F. Špatenka v 70. min. a po něm J. Hrubeš v 76.min. za držení soupeře rukama.

V závěrečném náporu hosté kopali sérii tří rohových kopů v 85-86.min., ale obrana Dukly pracovala spolehlivě a hosty nepustila do zakončení.

V samém závěru pak obdržel hostující střední útočník Maione žlutou kartu za nesportovní chování (zahození chráničů holení).

Před návštěvou 120 diváků dobře rozhodovala trojice rozhodčích: hlavní E. Hlaváček, s asistenty L. Vojáčkem a Z. Štípkem.        

Ohlasy trenérů

Závěrečné hodnocení trenéra FK Dukla Praha B, A. Majera:

"Přestože jsme dostali v úvodu zápasu branku, myslím si, že začátek zápasu nám herně vyšel, nepokryli jsme sice centr ze soupeřovy levé strany, ale jinak jsme vstoupili do úvodu zápasu tak, jak jsme chtěli. Myslím, že jsme měli dobrou rozehrávku, drželi jsme balón a byly z toho dvě situace, kdy první nám ještě hosté vyhlavičkovali z brankové čáry a potom už jsme díky F. Špatenkovi druhou šanci proměnili.

Potom se zápas stal spíše bojovnějším, bylo tam více rychlých přechodů z obou stran, Vltavín nás "trápil" dlouhými křížnými míči za obranu, na což jsme museli v poločase zareagovat, ale pak se nám trošku narušila souhra. Ve druhém poločase si myslím, že jsme to spíše "ubojovali", hráči se hodně obětovali, řekl bych, že i někteří kluci nemají teď takovou sportovní formu, že některé věci se jim nedaří tak, jak je známe, ale o to víc si cením toho, že tomu nepodlehli a že zápas odbojovali až do konce, i přestože Vltavín měl řadu standardek, rohů, tak skutečných příležitostí k zakončení měl minimum. Z defenzivního hlediska tedy dobré, ale od cca 30. minuty jsme hru neměli úplně pod kontrolou, oproti první půlhodině. Samozřejmě jsme hrozně rádi, že jsme ten zápas vyhráli, protože hráči si musejí "sáhnout" na to vítězství, vědí, co pro to musejí udělat, takže z tohoto pohledu to bylo, samozřejmě, vynikající."

 


Fotogalerie


Partneři klubu