B-tým utrpěl první domácí porážku

10. 10. 2022 | ing. Jiří Uldrich

B-tým utrpěl první domácí porážku

V desátém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím hřišti v Přední Kopanině hosty z FK Králův Dvůr. Hosté v minulém kole doma prohráli s Jiskrou Domažlice 0:1, a s 8 body byli v tabulce na 13. místě. Dukla v minulém kole remizovala na hřišti Motorletu 2:2 a patřila jí 8. příčka v tabulce. V tomto zápase na sebe narazila rozdílná mužstva, hosté, se zkušenějšími hráči (věkový průměr 26,9 roku) proti perspektivním mladíkům z Dukly (věkový průměr 19,6 roku). Hosté vsadili na pevný obranný blok do hloubky max. 25 metrů v rozestavení 4-1-4-1 se zdvojenou až ztrojenou obranou útočníků Dukly podpořenou patřičným důrazem a použitím všech prostředků k zastavení kombinací domácích s okamžitým rychlým přechodem do protiútoků, naproti domu Dukla, která se snažila ofenzivou prorazit hostující obranu. Zápas se odehrával za územní převahy rezervy Dukly, a na druhou stranu rychlé protiútoky hostí využívajících jediného vysunutého hráče v útoku, který „sklepával“ dlouhé míče z obrany hostí na dobíhající a jej doplňující hráče z druhé a třetí vlny hostí. Tomuto způsobu hry napomohlo i poměrně včasné vedení hostí již ve 23. minutě po rušovém protiútoku a zakončení z 11 metrů po centrovaném míči z pravého křídla. Když potom Dukla ve druhé půli zaslouženě vyrovnala a v době sílícího tlaku neproměnila dvě gólové příležitosti a hosté ze dvou standardních situací vstřelili dva góly v poslední dvacetiminutovce, bylo o vítězi rozhodnuto.10. kolo, neděle 9. 10. 2022, 10:15, Přední Kopanina | Zápas ON-LINE
Dukla Praha B Dukla Praha B
1:3
(0 : 1)
Králův DvůrKrálův Dvůr

Dukla Praha B:

Spilka – Douděra (63. Ulman), Matoušek, Löffler (63. Štefančin), Fojt (90. Mládek) – Hudec (90. Nikl), Křenek (80. Novotný), Krenciv (K), – Špatenka, Hodek, Lehký

Králův Dvůr:

Krček (30. Kudrna) – Holý, Novák (K), Hell, Dvořák – Beňo – Bláha (69. Kraus), Osvald (80. Fatrdle), Kabele, Osypenko – Krátký

Branky: J. Hodek (53. min.) - Krátký (9. min.), Osypenko (73.min.), Kabele (84.min.) ŽK: Matoušek (74. min.) - Kabele (74.min.), Osvald (79. min.) ČK: , Rozhodčí: Šťastný - Havel, Pánek.

Komentář

Do zápasu vstoupili lépe mladíci Dukly, když v 6. minutě vyslal R. Fojt přízemní střelu z 26 metrů, hostující brankář Krček ji nadvakrát „zkrotil“. Nicméně jako první se gólově radovali hosté v 9. minutě, kdy po nákopu do prostoru pravého křídla obrana Dukly odrazila míč k hostujícímu záložníkovi Osvaldovi, jenž zprava odcentroval do prostoru značky pokutového kopu, kde nepříliš těsně kryté hostující útočné tykadlo, Krátký, hlavou obloučkem pod břevno otevřel skóre, 0:1.

Zbývající čas prvního poločasu se odbýval podle scénáře: kombinace Dukly po zdvojenou až ztrojenou obrannou linii hostí a při nepřesnosti v kombinaci Dukly okamžitý rychlý přechod do protiútoku hráčů Králova Dvora. Z první půle stojí za zmínku ošetřování a následné vystřídání zraněného brankáře hostí Krčka po srážce s vlastním spoluhráčem v 30.min., střela F. Lehkého v 32. minutě z 23 m pod břevno, kterou nově nastoupivší náhradní brankář Kudrna vyrazil na roh.

Do druhého poločasu žádný z trenérů nezasáhl do sestavy. Hra pokračovala podle obdobných not jako v prvním poločase. Dukla útočila, hosté podnikali rušové protiútoky.

V 51. min. F. Matoušek vystřelil na branku hostí z pravé spojky z 24 metrů přízemní střelu, kterou hostující brankář kryl. Hned v 53. minutě po tom, co stopeři Dukly získali míč v souboji s hostujícím útočníkem Krátkým, F. Lehký v poli se prodral přes bránícího defenzivního záložníka Beňa a křížným míčem na levou stranu našel na velkém vápně J. Hodka, který se neunáhlil a z levé spojky ze 16 metrů křížnou přízemní střelou k tyči vyrovnal na 1:1.

Trenéři Dukly po té v 63. min. sáhli ke střídání k podpoře útočné síly Dukly, dva hráče v obraně vystřídal jeden obránce (F. Ulman) a jeden útočník (J. Štefančin). Hned o čtyři minuty později, v 67. min. se J. Štefančin dostal do gólové šance 7 metrů od hostující branky, po předchozí kombinaci F. Lehkého, R. Fojta, ale jeho zakončení chyběla razance.

Hosté odpověděli v 71. minutě, po rychlém protiútoku po centru z levé strany zakončoval ze 12 metrů hostující, čerstvě vystřídaný Kraus k levé tyči, ale D. Spilka v brance Dukly byl připraven. Když pak hned z protiakce Dukla se dostala do obdobné gólové šance a po centru T. Křenka z pravé strany, zakončoval z 8 metrů hlavou nekrytý R. Fojt, skončila jeho lehká hlavička vedle branky hostí!

Rozhodnutí zápasu padlo v posledních 17. minutách. Nejprve hosté po rychlém protiútoku získali výhodu trestného kopu z pravé strany velkého vápna. Trestný kop zahrával hostující záložník Osypenko a jeho křížný míč na zadní tyč před nabíhajícími hráči hostí zapadl do branky Dukly nikým netečován, v 73. min. 1:2.

Tento gól hosty uklidnil, snažili se rozkouskovávat hru, po vzájemné strkanici pak v 74. min. dostali domácí Matoušek a hostující Kabele po žluté kartě.

Úplné rozuzlení pak přinesla 84. min., kdy hosté opět po ruchovém útoku získali rohový kop a z této standardní situace skóroval hlavou hostující Kabele 1:3.

Dukla tak poprvé na domácím hřišti na podzim nezískala ani bod. 

Ohlasy trenérů

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

My jsme dnešní zápas nezvládli tak, jak jsme si představovali, že bychom ho mohli zvládnout. Nevydařil se nám hlavně první poločas, kdy nám vázla kombinace. Ono, samozřejmě, ty hřiště se postupně horší, takže je to těžší a těžší, ale my jsme nechali soupeře hlavně v úvodu chodit do rychlých přechodů a z toho jsme jednou inkasovali.

Ve druhém poločase jsme se zvedli, hlavně po vyrovnávací brance, tam si myslím, že jsme ten zápas mohli zvrátit na naši stranu a, že jsme tam měli převahu velkou. Bohužel přišla standardní situace, taková šťastná pro soupeře, ze které se zápas vlastně rozhodl a pak ještě jedna, vlastně branka po rohovém kopu. My jsme věděli, že při těch standardkách můžeme mít trošku problém, protože jsme dnes neměli dnes složení hlavičkový, že soupeř tam měl výškovou převahu, to jsme věděli. My jsme ale měli zápas zvládnout líp herně, hlavně v prvním poločase, a nenechat si ten zápas „utýct“ a zase dotahovat, což my hrozně často dotahujeme, takže v tomhle směru jsme to nezvládli. To, že pak jsme prohráli v závěru, to už spíš bylo trošku o štěstí a o smůle, ale my jsme měli hrát v prvním poločase.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu