3:2

(1:2)

5. kolo, Pohár České pošty 2011/12

FK Jablonec

Sestava domácí: Kučera - Hašek, Mikula, Šmíd, Pospíšil - Podrazský, Gedeon, Šiml (46. Přeučil) - Nečas (65. Lietava), Markovič (76. Hanousek), Svatonský.

Sestava hosté: Valeš - Eliáš, Zábojník, Pavlík, Jablonský - Kopic (63. Vošahlík), Piták (52. Vaněk), Loučka, Jarolím, Kovařík - Lafata (89. Třešňák).

• Branky: 36. Šiml, 63. Šmíd, 79. Svatonský - 7. Zábojník, 19. Piták. Rozhodčí: Býma - Pelikán, Peřina. První zápas: 0:1, postoupil Jablonec.
  • Diváci: 250
V odvetném utkání Ondrášovka Cupu přivítala Dukla na Julisce Jablonec, který si přivezl vítězství 1:0. Do utkání vstoupili hosté aktivněji, již v 19. minutě vedli 0:2. Dukla ale dokázala utkání otočit a zvítězit 3:2. To ale na postup nestačilo. Do jarních bojů v poháru tak postupuje Jablonec.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté z Jablonce. Hned v 6. minutě šel Jablonec do vedení po standardní situaci, kterou kopal Kovařík. Nejvýše vyskočil Petr Zábojník a míč hlavou uklidil do sítě. Dukla prohrávala 0:1.

Jablonec napadal rozehrávku Dukly. V 10. minutě se objevil sám před Kučerou Lafata, ale minul. Hned vzápětí přišla další šance hostů. Ani jeden z centrů však nenašel adresáta.

Ve 14. minutě měla Dukla možnost dvou rohových kopů. Ani jeden však k úspěchu nevedl.

V 19. minutě zvyšuje Jablonec na 0:2. Gedeon odhlavičkoval míč přímo k rozeběhnutému Kopicovi, který přesnou zpětnou přihrávkou po zemi našel Karla Pitáka a ten se z prostoru značky pokutového kopu nemýlil – 0:2.

Ve 20. minutě si na centr Haška za obranu naběhl Svatonský. Ten však míč v dobré pozici nezpracoval.

Ve 22. minutě přihrával z pravé strany Podrazký Gedeonovi, který křižnou přihrávku adresoval Pospíšilovi. Na poslední chvíli míč zachytil Eliáš.

Ve 28. Minutě opět zahrozili hosté. Kovařík centroval zprava, ale Eliáš následně hlavičkuje do břevna. Následně se hnal do protiútoku Svatonský, ale pálil mimo.

Ve 29. minutě kopal Podrazký roh. K následné střele se dostal Hašek, ale byla zablokována několika jabloneckými hráči.

V 36. minutě se vyplatil Dukle presink. Podrazký získal míč, přihrál Šimlovi, který si míč posunul na levačku a z 25 metrů trefuje pravou šibenici Valešovi branky – 1:2.

V 37. minutě udělal chybu v rozehrávce Valeš, ale Markovič neskóroval. Následný roh chytá Valeš do svých rukavic.

Ve 41. minutě měla Dukla krásný útok po ose Podrazký, Šiml, Podrazký, Gedeon, Hašek, který prudce centroval. Zábojník si centr málem tečoval do branky, Valeš ho chytil.

Ve 44. minutě se Dukla krásnou kombinací dostává až před Valeše. Na jejím konci však nebyla střela, ale zvednutý praporek pomezního sudího.

Ve 45. minutě kope Dukla roh, ale v hlavičkovém souboji fauluje Mikula. Tím končí první poločas.

Do druhého poločasu vstoupila Dukla s jednou změnou v sestavě, kdy střelce zatím jediné branky Dukly Ondřeje Šimla střídá Přeučil.

Obě mužstva vstoupila do druhé půle velmi vlažně.

Do první vážnější akce se dostal v 50. minutě hostující Kovařík. Přihrávku Lafaty se snažil trefit nůžkami, ale minul.

V 54. minutě našel Pospíšil krásnou kolmou přihrávkou Podrazkého. Jeho centr před branku byl ale odvrácen.

V 57. minutě fauloval jablonecký Loučka Pospíšila. Uviděl žlutou kartu.

V 63. minutě je vyrovnáno. Po rohovém kopu pálil Přeučil, Valeš jeho střelu vyrazil ke Šmídovi, který skóroval do prázdné branky – 2:2.

V 65. minutě střídá Radima Nečase Ivan Lietava, který se vrací na trávník po nemoci, kvůli které nehrál o víkendu v Edenu proti Bohemians 1905.

V 68. minutě poslal Hašek kolmou přihrávku Svatonskému, který přihrával před branku na volného Lietavu. Míč se k němu ale nedostal.

V 72. minutě vyslal Hašek přihrávku za obranu na Lietavu. Ten si pohrál s jedním z obránců, ale z velkého úhlu trefil tyč z vnější strany.

V tuto chvíli na hřišti vládla Dukla.

V 79. minutě Přeučil přihrával křižně na pravou stranu Podrazkému, který centroval před branku. Lietava míč ve skluzu minul, na zadní tyči dobíhal Svatonský, který míč uklidil do prázdné branky – 3:2.

V 82. minutě se ocitl sám před brankářem Svatonský. Hlavičkoval ale mimo a následně byl odmáván offside.

V 84. minutě se Jablonec dostal do protiútoku po rohu Dukly. Přečíslení dva na jednoho ale nevyužili. Lafata sám před Kučerou střílel mimo.

Od 89. minuty zvyšovala Dukla svůj tlak. Do vápna Jablonce létal jeden centr za druhým. Žádný však neskončil střelou na branku.

V 90. minutě kopala Dukla roh, na který šel i brankář Kučera. Gólem tato situace neskončila.