Po vybojovaném utkání zůstávají cenné body na Julisce!

1:0

(0:0)

12. kolo, Gambrinus liga 2013/14

FC Baník Ostrava

Sestava domácí: Rada – Romera, Štetina, Vorel, Hanousek Matěj – Hanousek Marek, Gedeon, Malý – Mareš (82. Vrzal), Pospěch (89. Marek), Pázler (51. Néstor Albiach).

Sestava hosté: Pavlenka – Zawada, Frydrych, Baránek, Sukup (68. Stronati) – Fantiš, Milosavljev, Hable, Foltýn (80. Lukeš), Holzer – Kraut (71. Kukec).

• Branky: 59. Malý (PK). ŽK: 28. Romera, 62. Pospěch, 64. Néstor - 10. Sukup, 58. Baránek 79. Hable. Rozhodčí: Kocourek – Pospíšil, Pochylý.
  • Diváci: 2745
Po zaváhání na Spartě přichází sice vydřené, ale cenné vítězství v podobě výhry 1:0 nad Baníkem Ostrava. Autorem jediné branky utkání byl Petr Malý, který gólem z pokutového kopu zajistil Dukle tři body.

První šance utkání patřila hostům, Kraut uvnitř šestnáctky potrápil prudkou střelou Radu, který míč vyrazil. Další minuty byly u míče více domácí, většina jejich šancí však ztroskotala hned po centru do vápna. Ke střele se dostal ve 29. minutě Pázler, Pavlenka s ní neměl problém. Nepodařená rozehrávka po přímém kopu, zapříčinila protiútok Baníku a nařízený trestný kop. Střela Krauta z asi 20 metrové vzdálenosti mířila přesně do Radových rukou. V závěru se do střely opřel znovu Pázler a Zawada ubránil, mimo branku skončila i střela Mareše z pravého rohu šestnáctky.

Od první minuty druhého poločasu útočili domácí. Kombinace čerstvě vystřídaného Néstora s Romerou přinesla centr do šestnáctky na Mareše, který hlavičkoval těsně vedle levé tyče. I další střela Mareše, tentokrát z levé strany, nebyla pro Pavlenka nebezpečná. V 59. minutě se radovala Dukla gólem Malého z pokutového kopu. Ten byl nařízen po faulu Baránka na Pospěcha. V 71. minutě mohla Dukla skórovat ze hry, z rychlého protiútoku dva na jednoho se k zakončení dostal Mareš, míč skončil vedle branky. V 79. minutě tu byla další velká šance, po centru do vápna si míč zpracoval Pospěch, zbavil se obránce a z bezprostřední blízkosti tvrdě vypálil. Brankář Pavlenka však Baník podržel a ránu vyrazil. Po pár minutách hry následoval přímý kop, i z něj vzešla možnost zakončení, tentokrát pro střídajícího Vrzala, který nemířil přesně. Ani rychlý protiútok z 86. minuty branku nepřinesl, jeho "tečovaný" centr skončil v rukou brankáře hostů.

Trenér Luboš Kozel řekl o utkání: "Myslím, že v úvodu utkání na nás bylo vidět, že jsme na Spartě prohráli výrazným rozdílem. Rozjížděli jsme se pomaleji, což mohlo být i skladbou mužstva, protože soupeř má tým složený ve směs z mladých hráčů a v úvodu byl aktivnější i pohyblivější. My jsme to srovnávali postupem času, ale je pravda, že v prvním poločase jsme větší šanci neměli. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe, pomohlo nám i střídání, Néstor hru oživil. Mrzí mě jen, že jsme nepřidali druhou branku, protože na to šance byly. Celkově jsme zlepšili obranu, takže soupeř ve druhém poločase žádnou brankovou příležitost neměl. Pro nás to je vybojované utkání. Ale kdo fotbalu rozumí, ví, že po výkonu a výsledku, jako jsme uhráli na Spartě, to nějaké stopy v hráčích zanechá. Jsem rád, že kluci dnešní utkání urvali svou bojovností. Jsou to pro nás nesmírně cenné tři body."