FK Kolín

0:3

(0:0)

B-tým 2024/2025 - ČFL Skupina A

Sestava hosté: Za FK Dukla Praha B nastoupili v prvním poločase tito hráči: Gothard (K), Krejčí, Svoboda, Bárta, Doda, Bačinský, Jeřábek, Atsuta, Hübl, Jelínek, Uher. Do druhého poločasu pak trenér M. Kolomazník poslal tuto jedenáctku: Vácha, Krejčí (67. Kolský), Pančev, Svoboda, Prior, Bačinský (K) (67. Kožený), Atsuta (67. Babka), Šelicha, Hübl (67. Magdi), Mikeš, Uher (67. Káža).

• B:S. Atsuta , F. Mikešem , F. Káža

B- tým Dukly zakončil přípravné období výhrou v posledním přípravném utkání v Kolíně s místní SK Spartou Kolín a po vyrovnaném bezbrankovém poločase díky lepší koncovce zvítězil 3:0.

Na závěr přípravného období sehrál v sobotu 3. srpna 2024 B-tým FK Dukla Praha přípravné utkání s účastníkem ČFL, sk. B, týmem SK Sparta Kolín a po vyrovnaném prvním poločase 0 :0, otočil výsledek ve svůj prospěch 3:0.

I když domácí hrají v mistrovských zápasech ve skupině B ČFL, přeci jenom nebyli zcela pro Duklu neznámým mužstvem. Jako trenér zde působí Fr. Douděra, otec Martina Douděry, hráče Dukly Praha a jako hráči v poli nastoupili P. Čapek a J.Hudec, kteří získávali hráčské zkušenosti na Julisce.

Obě mužstva využila možnost přípravy maximálního počtu hráčů a tak za příjemného „fotbalového“ počasí po nočním dešti Dukla vystřídala v průběhu zápasu jedenadvacet a domácí 17 hráčů, když sestavu Dukly k udržení herní praxe vyztužili v prvním poločase z kádru A mužstva M. Svoboda, M. Doda a J. Jeřábek.

Dukla odpověděla hned o minutu později, když po centrovaném míči z pravé strany od P. Uhera zakončoval hlavičkou z 11 metrů O. Jelínek nad domácí branku.

V následující desetiminutovce byli aktivnější domácí. Nejprve v 15. minutě po přízemní přihrávce z pravého křída na hranici velkého vápna zakončoval z pravé spojky ze 17 metrů pravý obránce Spěvák nad branku Dukly. Poté ve 24. min. po pěkné kombinaci se dostal před brankáře L. Gotharda domácí střední útočník, ale brankář Dukly byl i tentokrát úspěšnější, zmenšil mu střelecký úhel a střelu ze 7 metrů vyrazil na roh.

Na druhé straně zahrozil v 31. minutě P. Uher střelou z dobré pozice, ale i domácí brankář Tůma byl úspěšný a střelu zneškodnil. Ve 40. minutě pak v další gólové pozici střílel nebezpečně H. Hübl z 13 metrů, ale jeho přízemní střelu k tyči stačila domácí obrana z malého vápna ztečovat na rohový kop. Po tomto rohovém kopu zahrávaném Ch. Bačinským hlavičkoval v brankové pozici O. Jelínek ze 7 metrů, ale míč skončil vedle domácí branky. Když pak dvě minuty před přestávkou náznak pěkné akce po narážečce M. Dody a H. Hübla domácí obrana v pokutovém území stačila zastavit, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

O poločasové přestávce trenér M. Kolomazník vystřídal na 5 postech, v brance nahradil L. Gotharda F. Vácha, v obranné řadě vystřídal M. Dodu L. Prior a Š. Bártu K. Pančev, v záložní řadě J. Jeřábka vystřídal M. Šelicha a v útočné řadě O. Jelínka vystřídal F. Mikeš.

Druhý poločas lépe začali domácí, když již ve 48. minutě po stříleném centru z pravého křídla v gólové pozici střílel z odraženého míče od obrany Dukly domácí záložník P. Čapek, ale střela z 12 metrů skončila nad brankou Dukly. Když pak po chybě v rozehrávce Dukly se dostal do brankové příležitosti domácí J. Hudec, ale jeho střelu z levé spojky ze 13 metrů zneškodnil výborným zákrokem F. Vácha v brance Dukly.

V 62. min. Dukla vstřelila vedoucí branku, když po střele M. Šelichy Dukla zahrávala M. Šelichou rohový kop, který domácí obrana odvrátila jen na hranici velkého vápna, odkud S. Atsuta z pravé spojky krásně trefil míč z voleje do vinglu domácí branky a dostal Duklu do vedení, 1:0.

V téže minutě domácí trenér vystřídal dvojici hráčů, zkušeného záložníka P. Čapka a pravého útočníka Veselého.

V 67. min. Dukla dovystřídala a v obraně tak Š. Krejčího vystřídal T. Kolský, v záloze Ch. Bačinského a A. Shoyu nahradili V. Babka a V. Kožený a v útoku pak H. Hübla vystřídal F. Káža.

V 73. min. v dobré pozici střílel ze 14 metrů V. Babka, ale domácí obrana stačila jeho střelu srazit na rohový kop.

V 77. minutě dokončil střídání také domácí trenér Fr. Douděra, když poslal na hřiště čerstvou čtveřici, většinou mladších hráčů.

V 83. minutě se dostali domácí do další gólové šance, ale brankář F. Vácha nájezd na něho vykryl a střelu z 8 metrů vyrazil.

V dalším se potvrdilo nepsané pravidlo „nedáš – dostaneš!“, když Dukla hned z protiútoku v 84. minutě po přihrávce A. Magdiho z pravého křídla zvýšila na 2:0 F. Mikešem střelou z 11 metrů.

Gólovou tečku za zápasem pak udělal v 90. min. F. Káža po rychlém protiútoku Dukly střelou z levé spojky ze 17 metrů, když upravil na konečných 3:0 pro Duklu.

Dukla si tak připsala ve vyrovnaném zápase, díky lepší efektivitě v zakončení, povzbuzující vítězství před mistrovskými zápasy. Prvním kolem zahajujeme mistrovskou soutěž 3. ligu skupiny A v neděli 11. srpna 2024 na hřišti tradičního účastníka ČFL Admiry Praha, jehož trenér byl v hledišti v Kolíně mezi pozorně přihlížejícími diváky……..