B-tým Dukly porazil rezervní tým Bohemians Praha 1905 B 4:0

4:0

(1:0)

10. kolo, B-tým 2024/2025 - ČFL Skupina A

FK Bohemians 1905 B

Sestava domácí: Vácha – Matoušek, Pančev, Holiš, Uher (88. Bárta Š.) – Atsuta (85. Šelicha), Bačinský (K), Špatenka –Douděra M. (85. Káža), Mikeš (74. Jelínek), Magdi (74. Hübl)

Sestava hosté: Kerbach – Kratochvíl (85. Šurýn), Janovský, Bárta A., Petruš (65. Pomahač) – Farkaš (K), Jindřišek, Bartek –Meskhi (65. Liška), Novák (85. Ředina), Zeman Vl. (82. Koval)

• Góly: Špatenka (5. min.), Mikeš (53. min.), Bačinský (61. mn.), Holiš (81. min.)

V 10. kole ČFL, sk. A přivítala v neděli 13. 10. 2024, rezerva Dukly na domácím hřišti ve Zbuzanech hosty z Bohemians Praha 1905 B. V uplynulém ročníku ČFL hosté z Vršovic obsadili v tabulce ČFL, skupiny B dvanáctou příčku, o bod za jedenáctou rezervou Dukly Praha. V jarním zápase hraném ve na UMT v Satalicích Dukla B porazila vršovické 3:0, když střelci branek za Duklu byli D. Ludvíček, J. Hrubeš a O. Jelínek.

V minulém víkendu, v 9. kole B-tým Dukly prohrál 0:2 na Motorletu a Bohemians B porazil na domácím hřišti v Uhříněvsi FC Písek 2:0.

Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu Dukly k udržení jejich zápasové praxe, a tak v obraně vypomohli obránci F. Matoušek a R. Holiš, v záloze F. Špatenka a v útoku M. Douděra. Zajímavostí bylo, že za hosty nastoupil známý ligový hráč, gentleman ligových trávníků třiačtyřicetiletý Josef Jindřišek, který před 24 lety, ještě jako hráč vojenské základní služby hájil barvy v Dukle Dejvice. Nutno dodat, že spolu s šestatřicetiletým D. Bartkem dobře v záloze režírovali hru hostí, podporovaní talentovanými mladíky, a tak diváci viděli oboustranně atraktivní útočný fotbal, v němž nakonec byli šťastnější dukláci, kteří dovedli proměnit gólové šance a na druhé straně obrana Dukly v čele s brankářem F. Váchou šance hostí ustála s čistým kontem. V zápase Dukla využila to, že se dostala již v páté minutě do vedení brankou F. Špatenky a nemusela za každou cenu otevírat obranu. Když potom v osmé minutě druhé půle přidali mladíci Dukly druhou branku F. Mikešem a o pět minut později i třetí branku Ch. Bačinským, měli to hosté již těžké a Dukla po brance R. Holiše devět minut před koncem potvrdila celkově dobrý vyvážený výkon ve všech řadách a uzavřela skóre na rozdíl čtyř branek. Hosté však nezahazovali flintu do žita a podnikali nebezpečné výpady, ale dobře pracující obrana Dukly uhájila čistý štít. Diváci obou táborů tak museli být s předvedenými výkony obou mužstev spokojeni.

Dukla po dobrém výkonu získala s vrstevníky z Bohemians důležité tři body.

Po odehraném desátém kole se tak B-tým Dukly dostal se ziskem 14 bodů na sedmé místo v tabulce ČFL, sk. A, o jednu pozici a jeden bod před svého soupeře z rezervy Bohemians, kteří se ziskem 13 bodů jsou na osmém místě tabulky.

Zápas dobře řídila trojice arbitrů, jako hlavní P. Fišer, jemuž na lajnách asistovali L. Vojtěch a M. Koutník.

Komentář k zápasu:

Hostující tým, v průměru o tři roky starší než v průměru „dvacetiletá“ rezerva Dukly, vycházel ze ze čtyřčlenné obranné řady, z níž krajní obránci v útočné fázi podporovali záložní řadu a krajní záložníci byli více ofenzivní. Hru hostí dirigovala zkušená záložní řada D. Farkaš, J. Jindřišek a D. Bartek a v útoku pak Vl. Zeman a V. Novák.

Dukla vstoupila do utkání lépe než hosté. Již ve 3. a 4. minutě zahrávala dva rohové kopy, které ale hosté přečkali bez úhony. Již v 5. minutě po akci, kterou začal na půli Pančev, který poslal pas do prostoru pravého křídla a následném centru F. Matouška, přiťukl hlavičkou A. Magdi z levé strany malého vápna míč na malé vápno před branku hostí a všudybýlek F. Špatenka z 5 metrů střelou „pod víko“ nedal brankáři hostí šanci zasáhnout a dostal Duklu do vedení, 1:0.

V 10. minutě nebezpečně vystřelil hostující střední záložník J. Jindřišek, jehož ostrá „jedovka“ z 22 metrů jen o půl metru minula branku Dukly.

Ve 13. minutě obdržel žlutou kartu S. Atsuta za faul v souboji o míč na polovině hřiště na hostujícího pravého obránce Kratochvíla.

V 15. minutě vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Kerbacha A. Magdi střelou z levé spojky z 21 metrů, se kterou si brankář Bohemians bez problémů poradil.

V 17. min. po průniku M. Douděry v pravém křídle následoval přízemní centrovaný míč na malé vápno Bohemky, na který jen o půl metru nedosáhl skluzující F. Mikeš.

Následně hosté zahrávali čtyři rohové kopy, útočníky Vl. Zemanem a V. Novákem, které obran Dukly přestála bez úhony. po posledním rohovém kopu hostí přešli hráči Dukly do rychlého protiútoku a po po pěkné akci a výměně míčů mezi F. Matouškem, M. Douděrou a centru F. Matouška střílel z voleje z 11 metrů Ch. Bačinský k tyči, ale hostující brankář Kerbach vytáhl parádní zákrok a míč stzačil vyrazit na rohový kop.

Další pěknou akci Dukly mohli vidět diváci ve 24. min., kdy po akci P. Uher, A. Magdi, Ch. Bačinský a po přihrávce A. Magdiho střílel s chutí hrající F. Matoušek z pravé spojky z 9 metrů z otočky, ale hostující brankář byl opět na místě a polovysokou střelu stačil vyrazit.

Ve 30. min. dali o sobě vědět také hosté, když po centru z levé strany nebezpečné zakončení stačili ještě obránci Dukly na malém vápně srazit do zámezí.

V 35. min. obdržel hostující levý obránce Petrouš žlutou kartu za držení rukama nabíhajícího agilního M. Douděry.

V 38. min. po rohovém kopu Ch. Bačinského z pravé strany hlavičkoval v gólové šanci na bližší tyči R. Holiš, jehož střela ze 6 metrů jen „lízla“ horní břevno bohemácké branky.

Ve 43.min. po přiťuknutí míče A. Magdim střílel z kroku ze 17 metrů Ch. Bačinský metr a půl nad branku hostí.

Ve 44. min. po protiútoku hostí střílel z pravé spojky ze 17 metrů hostující pravý obránce Kratochvíl křížnou přízemní střelu metr a půl vedle branky Dukly.

Ve 45. min. hosté po kombinaci D. Farkaš -střední útočník Zeman apřihrávce na levou stranu se dostali z úhlu V. Novákem před brankáře F. Váchu, který pádem pod nohy hostujícímu útočníkovi zastavil útočnou akci Bohemians na rohový kop. -

O poločasové přestávce žádný z trenérů nestřídal.

V 51. minutě zastavil útočnou akci hostujícího Meskhiho na půli Dukly stoper K. Pančev, našel uprostřed hřiště Ch. Bačinského, ten přihrál na levou stranu A. Magdimu, který zatáhl míč po levé straně do pokutového území hostí, našel pod sebou v levé spojce F. Špatenku a jeho střelu z 9 metrů stačil ještě před brankářem tečovat nabíhající F. Mikeš, který dostal Duklu do dvoubrankového vedení, 2:0.

Hned o dvě minuty později se Dukla dostala do dvojnásobné brankové šance, nejprve po nákopu brankáře F. Váchy vyhrál hlavičkový souboj na půlícím kruhu F. Mikeš, následně se k míči v pravé spojce dostal F. Matoušek, který přiklepl do levé spojky na A. Magdiho, který z levé strany ze 7 metrů netrefil ideálně míč, který se následně odrazil od obrany hostí k F. Mikešovi, jehož střela z levé spojky ze 4 metrů skončila jen půl metru vedle branky hostí.

V 55. min. obdržel žlutou kartu hostující pravý stoper Janovský za podkopnutí unikajícího A. Magdiho v souboji o míč.

V 56. min. v další gólové šanci, kdy si míč z půle hřiště navedl zleva A. Magdi a z levé spojky z 15 metrů vystřelil na branku hostí, tentokrát s ním hostující brankář Kerbach neměl problémy a přízemní střelu chytil.

V 58. min. hosté si vytvořili brankovou šanci, podnikli nebezpečný protiútok po levé straně když po kolmé přihrávce levého záložníka Barteka šel ve volném prostoru levý útočník Meskhi, z levé strany velkého vápna odcentroval na nabíhajícího útočníka V. Nováka, který, ač tísněn levým obráncem Dukly, P. Uherem, vystřelil pěkně z voleje z 9 metrů, ale naštěstí pro Duklu střel mířila „jen“ do břevna.

Hned v 60. minutě si hosté vypracovali další brankovou příležitost, když zakončoval kapitán Farkaš ze 13 metrů po centru z pravé strany z pole, tísněný obranou Dukly, v pádu hlavičkou mířil k levé tyči, ale brankář F. Vácha prokázal svoje kvality a nebezpečnou střelu kryl.

V 61. min. po krásné přímočaré akci Dukly to již bylo 3:0. Po rozehrávce od brankáře F. Váchy, našel levý obránce P. Uher „kolmicí“ na půli nabíhajícího Ch. Bačinského, od něhož se po souboji s hostující obranou dostal míč na levou stranu na A. Magdiho, který zachoval chladnou hlavu a přihrávkou, která „měla oči“ našel v levé spojce na hranici velkého vápna nabízejícího se Ch. Bačinského. Ten si připravil míč a z levé spojky ze 14 metrů technickou střelou k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci zasáhnout, a zvýšil na krásných 3:0. Tento gól po několika nebezpečných akcích hostí uklidnil domácí mužstvo, které z „nebezpečné dvougólové pasti“ odskočilo na třígólový rozdíl.

V 63. min. po nebezpečné střele M. Douděry zahrávala Dukla rohový kop, ale bez ohrožení hostující branky.

V 64. min. se dostala Dukla do další gólové příležitosti po rohovém kopu Ch. Bačinského, když z odraženého míče střílel ostře A. Magdi z levé strany z voleje ze 7 metrů k bližší tyči hostující branky, ale brankář Kerbach byl připraven a střelu vyrazil na roh.

V 65. min. hostující trenér vystřídal dva hráče, levého obránce Petrouše vystřídal Pomahač a útočníka Meshkiho vystřídal Liška.

V 66. min. skončila nepřesná prudká střela hostujícího V. Nováka z otočky z 23 metrů tři metry vedle branky Dukly.

V 67. min. střílel po přihrávce z levé strany od A. Magdiho F. Matoušek z voleje z pravé spojky z 18 metrů vedle branky hostí.

V 74. minutě Dukla vystřídala v útoku F. Mikeše O. Jelínkem a A. Magdiho H. Hüblem.

V 77. min. dobře zapracoval v obraně Dukly R. Holiš, když po přihrávce J. Jindřiška do prostoru levého křídla našel D. Bartka, který z úrovně velkého vápna odcentroval, ale R. Holiš dobrou obrannou prací zabránil ke střele dvěma hráčům Bohemians, kteří se nacházeli v gólové pozici na malém vápně.

V 79. minutě vybojoval míč na polovině hřiště Ch. Bačinský, zatáhl jej k brance hostí a vystřelil nebezpečně z pravé spojky z 19 metrů, obrana hostí stačila střelu tečovat na roh.

Z následného rozehraného rohového kopu se v 81. minutě k míči dostal M. Douděra, který našel na půli K Pančeva, který po narážečce s H. Hüblem odcentroval z pravé strany a našel na malém vápně nabíhajícího nekrytého R. Holiše, jehož hlavička ze 3 metrů skončila v síti hostí, 4:0.

Následně, v 82. min. hosté vystřídali v útoku Vl. Zemana Kovalem a pak v 85. min. Šurýn nahradil v obraně Bohemians Kratochvíla a Ředina nahradil V. Nováka v útoku.

Také trenér Dukly, M. Kolomazník v 85. min vystřídal, a to: v záloze S. Atsutu vystřídal M. Šelicha a v útoku M. Douděru vystřídal F. Káža.

Závěr utkání, včetně tříminutového nastavení, se pak odehrál bez zásadních akcí nebo ohrožení branky hostí či domácích.

Dukla si tak, po velmi dobrém výkonu všech hráčů, ve všech řadách, připsala důležité tři body a dostala se do aktivního celkového skóre.