V hororovém utkání B-tým Dukly vydoloval bod ze hřiště jednoho z favoritů ČFL v Příbrami

20.09.2024, 18:00
Na Litavce

FK Příbram

2:2

(1:2)

7. kolo, B-tým 2024/2025 - ČFL Skupina A

Sestava domácí: Blecha – Bárta A., Coňk, Faye, Antwi (K) – Vott, Vokřínek, Švestka, Ajeti (83. Kareš) – Dohnal (Tolno 46.), Nkwinga

Sestava hosté: Vácha – Uher (69. Kolský), Pančev, Bárta Š., Prior – Atsuta (84. Zamazal), Bačinský (K), Kožený (65. Šelicha) – Hübl (65. Mikeš), Jelínek (84. Káže), Magdi

• Góly: Domácí FK Příbram: Antwi (45.+1 min.), Ajeti (68. min.) Hosté Dukla B: Bačinský (16. min.), Atsuta (27. min.)
V sedmém kole ČFL, sk. A zavítala rezerva B-týmu Dukly na hřiště FK Příbram. V uplynulém ročníku domácí tým sestoupil z II. ligy a netají se ambicemi na postup zpět do vyšší soutěže.

V novém ročníku podzimní části příbramští získali dvanáct bodů za čtyři výhry a dvě prohry, z toho v posledním kole prohrála doma 0:1 s akademií Táborska. Mladý rezervní tým Dukly, s věkovým průměrem pod 19 let, vedený novým trenérem M. Kolomazníkem a jeho asistentem Z. Šupičem, který v dosavadním průběhu soutěže získal devět bodů za tři výhry, v minulém kole vyhrál v Chomutově 3:4. Domácí mladý tým s věkovým průměrem přes 22 let, v sestavě s nejzkušenějším hráčem, osmadvacetiletým kapitánem Antwim a dalšími perspektivními hráči, nastoupili s odhodláním udržet kontakt se špičkou tabulky, kde Domažlice v dosavadním průběhu ztratily pouze dva body za jednu remízu a Sn Velvary a Táborsko/akademie ztratily po třech bodech za jednu prohru.

Rezervní tým Dukly tentokrát nevyužil žádného hráče z lavičky A-týmu Dukly a tak utkání bylo prověrkou připravenosti mladíků z rezervy, když třem nejstarším hráčům bylo dvacet let, ostatním osmnáct a devatenáct let. Utkání bylo premiérou v dospělém fotbale pro sedmnáctiletou naději Dukly, D. Zamazala. V zápase, hraném pro Duklu netradičně v pátek od 18:00 hod. ve druhém poločase za umělého osvětlení, za příjemných 19°C, se Dukla dostala do dvoubrankového vedení, které domácí snížili v nastavení prvního poločasu na rozdíl jedné branky. Zkušenější domácí sice za nezměrné bojovnosti a tlaku na polovině Dukly ve druhém poločase po hodině hry vyrovnali, ale byli na štíru s proměňováním příležitostí, z nichž největší měli v nastaveném čase v podobě pokutového kopu, který však hbitý Vácha v brance Dukly stačil vyrazit a tak utkání skončilo překvapivou remízou a Dukla si odváží z Příbrami cenný bod.

Zápas řídila trojice arbitrů, jako hlavní L. Langmajer, jemuž na lajnách asistovali V. Kubec a M. Mazanec.

Blíže k zápasu:

Sestavy:

Domácí FK Příbram:

Blecha – Bárta A., Coňk, Faye, Antwi (K) – Vott, Vokřínek, Švestka, Ajeti (83. Kareš)– Dohnal (Tolno 46.), Nkwinga

Hosté Dukla B:

Góly:

Antwi (45.+1 min.), Ajeti (68. min.)

Bačinský (16. min.), Atsuta (27. min.)

Žluté karty:

Švestka (30. min.), Vokřínek (64. min.)

Vácha (58. min.), Prior (73. min.), Jelínek (78. min.), Magdi (87. min.), Bačinský (90+1.min.), Káža (90.+ 4.min.)

Rozhodčí: L. Langmajer

Asistenti: V. Kubec, M. Mazanec

Komentář k zápasu:

Po úvodní „oťukávací“ desetiminutovce zahrávala Dukla rohový kop z pravé strany, který zakončil střelou na branku A. Magdi z levé spojky z 11 metrů, ale domácí brankář stačil prudký míč vyrazit. Již v 16. minutě ale bylo v táboře dukláků veseleji, po nepřesné rozehrávce domácího stopera Fayehoa následné přihrávce O. Jelínka střílel z levé spojky ze 13 metrů křížnou přízemní střelu kapitán, Ch. Bačinský a dostal Duklu do zaslouženého vedení, 0:1.

Hra se i nadále odehrávala většinou ve středním pásmu, kde obranné činnosti obou týmů předčily útočné snahy, až v rozmezí 23. a 25. minuty si domácí vytvořili dvě šance, nejprve pravý útočník Dohnal po nepovedené střele domácího záložníka Ajetiho zakončoval z voleje ze 7 metrů nad branku Dukly a o dvě minuty později pak druhý útočník Nkwinga z 5 metrů po centru záložníka Ajetiho střílel opět nad branku Dukly.

Ve 27. minutě, kdy domácí pravý stoper Coňk fauloval pronikajícího A. Magdiho, zahrávala Dukla trestný kop od levé lajny asi 16 m od brankové čáry S. Atsutou, který míč k překvapení domácího brankáře zatočil do vzdálenějšího „vinglu“ a dostal Duklu do zaslouženého dvoubrankového vedení, 2:0.

Ve 30. minutě se poprvé v zápase „zažlutilo“, to, když domácí střední záložník Švestka po tom, co mu vypíchl míč Ch. Bačinský, se snažil zastavit unikajícího O. Jelínka, kdy Dukla šla do přečíslení dva na jednoho, a útočníka Dukly podkopl.

V poslední pětiminutovce první půle si domácí přeci jenom vytvořili pozice pro střelbu, nejprve ve 40. minutě střílel útočník Dohnal z 27 metrů metr nad branku Dukly, pak ve 43. min. hlavičkoval v náběhu záložník Ajeti z 9 metrů, ale F. Vácha jeho hlavičku kryl, ve 44. min střílel záložník Vott z pravé spojky z 19 metrů vedle branky Dukly a ve 45. min. pak v největší šanci střílel útočník Nkwinga z otočky z pravé spojky z 8 metrů, ale jeho střelu F. Vácha v brance Dukly kryl.

Nakonec v poslední vteřině minutového nastavení první půle, tj. ve 45+1. min. se domácí přeci jenom gólové radosti dočkali, to, když si na centrovaný míč z pravé strany velkého vápna od pravého obránce A. Bárty naskočil 8 metrů před brankou Dukly nabíhající levý obránce, kapitán Antwi, a umístěnou, dostatečně prudkou hlavičkou nedal F. Váchovi v brance Dukly šanci, a snížil na 1:2 pro Duklu.

Domácí tým tato branka do šaten povzbudila, pro hráče Dukly byla varováním.

O přestávce domácí trenér J. Kohout vystřídal útočníka Dohnala hráčem tmavé pleti E. Tolnem, přes kterého a i přes zabíhajícího levého obránce Antwiho pak domácí po levé straně tahali většinu útoků.

Domácí také trochu pozměnili rozestavení na hřišti, na O. Jelínka nasadili osobně stopera Fayeho a na S. Atsutu záložníka Ajetiho.

Domácí pak přidali v nátlakové hře, což se promítlo „jen“ v narůstajícím počtu střel domácího týmu a v tom, že se hra odehrávala převážně na půli Dukly, bez vážnějšího ohrožení branky Dukly. V 56. a 58. min. nejprve nepřesně hlavičkoval z 8 metrů domácí levý obránce Antwi po centru z pravé strany a po té střední útočník Nkwingi po centru z levé strany od č. 39 Tolna zakončoval ze 13 metrů dva metry vedle branky Dukly. V 59. minutě střílel záložník Vokřínek z 22 metrů metr a půl nad branku Dukly.

V 58. min. rozhodčí Langmajer udělil žlutou kartu brankáři Dukly F. Váchovi za zdržování.

V 64. min. pak dostal žlutou kartu domácí záložník Vokřínek za držení Koženého.

V 65. min. trenér M. Kolomazník sáhnul k prvnímu střídání H. Hübla a V. Koženého vystřídali F. Mikeš a M. Šelicha a v 69. min. pak P. Uhera vystřídal T. Kolský.

Domácí pak z nenápadné akce přeci jenom vyrovnali, a to v 68. min. po centrovaném míči zakončil z voleje záložník Ajeti z 8 metrů prudkou ranou, a tak se začínalo „znova“ za nerozhodného stavu 2:2.

V 73. min. dostal L. Prior další ŽK za držení soupeře, v 78. min. pak se zažlutilo před očima i O. Jelínkovi za přistrčení soupeře rukou v souboji o míč .

V 83. min. vystřídal domácí trenér v záloze Ajetiho mladíčkem Karešem. Dukla pak sáhla k poslednímu střídání v 84. min., kdy O. Jelínka nahradil v útoku F. Káža a S. Atsutu v záloze D. Zamazal, naděje z dorostu Dukly.

V 87. min. obdržel A.Magdi žlutou kartu za protesty po nepřesně odpískaném souboji v poli.

Vrchol „nestranného“ rozhodování rozhodčího Langmajera a asistenta Kubce pak přišel v 90. minutě a v šestiminutovém nastavení zápasu. Nejprve na polovině rozhodčí otočil faul na červenou kartu loktem od domácího kapitána Antwiho do hlavy na Ch. Bačinského a udělil Ch. Bačinskému žlutou kartu místo červené karty domácímu kapitánovi(?). Následně na pokyn asistenta rozhodčího Kubce udělil hlavní rozhodčí i červenou kartu trenéru brankářů Dukly na lavičce za údajný hanlivý výrok, který však nikdo z lavičky nepronesl. Nebylo to zaznamenáno ani na oficiálním záznamu z utkání, ani na soukromém diktafonu vedoucího družstva. Korunu všemu pak nasadil rozhodčí Langmajer odpískáním pokutového kopu v 90.+4. minutě, když bez zavinění hráčů Dukly upadl domácí nabíhající hráč v malém vápně, což bylo zřejmé i z kamerového záznamu utkání.

Za reakci na toto rozhodnutí pak udělil rozhodčí Langamjer žlutou kartu F. Kážovi.

Brankář Dukly F. Vácha však střelu domácího Tolna ze značky pokutového kopu vyrazil. A tak nakonec došlo k dělbě bodů, kdy si Dukla za výkon v prvním poločase zasloužila bodový zisk a stejně tak domácí za tlak ve druhé půli.

Obě mužstva předvedla fyzicky náročný fotbal, okořeněný čtyřmi pěknými brankami. Do rámce většiny utkání zapadl i dobrý výkon rozhodčích, bohužel, až na posledních 7 minut, kdy „nestrannost“ a spravedlnost zaplakaly.