FC Chomutov

3:4

(2:2)

5. kolo, B-tým 2024/2025 - ČFL Skupina A

Sestava domácí: Tomas – Schreiner, Hříbal, Kubík (K), Bína (54. Husič)– Černý (90. Jansa), Kováč, Hamouz (83. Holák), Doleček – Škoda M., Kopta (54. Poku)

Sestava hosté: Šťovíček – Matoušek, Pančev, Holiš, Prior – Bačinský (K), Atsuta, Babka (58. Šelicha) – Douděra M. (90.+ 2 Káža), Jelínek (70. Mikeš), Zeronik (70. Uher)

• Góly: Domácí FC Chomutov: Doleček (13. min.), Schreiner (27. min.), Holák (85. min.) Hosté Dukla B: Atsuta 2 (28. a 51. min.), Matoušek (37. min.), Mikeš (88. min.) Žluté karty: Domácí FC Chomutov: Bína (30. min.), Kováč (53. min.), Schreiner (87. min.), Holák (90.+5.min.) Hosté Dukla B: Holiš (44. min.), Zeronik (68. min.), Bačinský a Matoušek (85. min.), Šťovíček (90.+3. min.) Rozhodčí: T. Baum Asistenti: J. Flade, P. Krupka
V pátém kole ČFL, sk. A zavítala rezerva B-týmu Dukly do pěkného sportovního areálu na Letním stadionu ve sportovním komplexu v Chomutově. V uplynulém ročníku domácí tým obsadil první místo v divizi skupiny B po jarních „dostizích“ s SK Kladno a postoupil ČFL, sk. A.

V novém ročníku podzimní části chomutovští získali tři body za tři remízy. Jednu z domácího zápasu s B-týmem Bohemians a dvě z venkovních zápasů ze hřiště SK Petřín Plzeň a Motorletu. V předchozím kole Chomutov prohrál v Písku 0:2. Mladý rezervní tým Dukly, s věkovým průměrem málo přes 20 let, který v dosavadním průběhu soutěže získal šest bodů za dvě výhry, v minulém kole prohrál doma s Povltavskou FA 1:4. Chomutov s věkovým průměrem přes 24 let, v sestavě na hrotu útoku s nedávným hráčem Dukly, Michalem Škodou, na stoperu se zkušeným, jedenačtyřicetiletým kapitánem Kubíkem, doplněnými mladými hráči a čerstvě posíleni bývalým mládežnickým reprezentantem Bosny a Hercegoviny Husičem, nastoupili s odhodláním poprvé naplno bodovat.

Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu Dukly k udržení jejich zápasové praxe, a tak v v brance vypomohl J. Šťovíček, v obraně vypomohl F. Matoušek a R. Holiš a v útoku M. Douděra a J. Zeronik. V zápase, hraném pro Duklu netradičně v pátek od 18:30 hod. za umělého osvětlení, za tropického vedra, se domácí dostali do dvoubrankového vedení, které ale Dukla stačila do poločasové přestávky vymazat a po poločasové přestávce otočila skóre ve svůj prospěch. Domácí sice za nezměrné bojovnosti a důrazu v soubojích ještě vyrovnali pět minut před koncem na 3:3, ale kvalitnější kádr Dukly ještě dvě minuty před devadesátou minutou vstřelil svoji čtvrtou a vítěznou branku v tomto hektickém zápase a získal tak důležité tři body do tabulky.

Zápas řídila trojice arbitrů, jako hlavní T. Baum, jemuž na lajnách asistovali J. Flade a P. Krupka.

Komentář k zápasu:

Po úvodní „oťukávací“ pětiminutovce zahrávalas Dukla dva rohové kopy za sebou, ale bez ohrožení domácí branky. Již v 11. minutě se dostal do brankové příležitosti O. Jelínek, který šel sám na domácího brankáře mírně z levé strany, ale brankář Tomas jeho střelu stačil mírně ztečovat a pak ještě akrobatickým zákrokem na brankové čáře máchnutím ruky míč, který směřoval do branky, stačil ještě vyplácnout do hřiště!

V další, 12. minutě, opět O. Jelínek, v náběhu tísněný domácím stoperem Hříbalem, zakončoval v brankové pozici po centru z pravé strany od M. Douděry, z 8 metrů prudkou hlavičkou jen půl metru nad domácí branku.

Domácí kontrovali hned ve 13. minutě, když si levý záložník Doleček navedl míč na střed hřiště a pravou nohou k levé tyči z 16 metrů dostal domácí do vedení 1:0.

Domácí tým tato branka povzbudila, nicméně Dukla pokračovala v tvorbě brankových příležitostí. Ve 20. minutě střílel po centru z pravé strany od F. Matouška O. Jelínek z 8 metrů, střela však šla daleko vedle domácí branky. Další gólovou příležitost Dukly zmařil dobrým reflexivním zákrokem brankář Tomas, to když po centru z pravé strany od M. Douděry, hlavičkoval v náběhu dobře Ch. Bačinský a následná dorážka O. Jelínka byla posouzena rozhodčími jako z postavení mimo hru.

Ve 27. minutě se domácí dostali do dvoubrankového vedení, když po rohovém kopu z pravé strany zahrávaném Dolečkem, si naskočil na zadní tyči pravý obránce Schreiner a zvýšil vedení domácích na 2:0.

Dukle se podařilo hned o minutu později, ve 28. min., snížit S. Atsutou, na skóre 2:1 pro domácí, když mu do gólové pozice přihrával J. Zeronik, který po levé straně přešel přes pět hráčů soupeře.

Duklu tento gól povzbudil a hned ve 30. min. museli domácí zastavit pronikajícího M. Douděru jen za cenu faulu, za což obdržel domácí levý obránce Bína žlutou kartu.

Ve 33. min. vyzkoušel pozornost domácího brankáře J. Zeronik nepříjemnou přízemní skákavou střelou z levé spojky z 26 metrů.

Ve 37. minutě lavička Dukly jásala podruhé, to, když pronikl J. Zeronik z levé strany do pokutového území domácích a jeho centrovaný míč usměrnil do odkryté chomutovské branky z pravé strany dobře nabíhající F. Matoušek, srovnáno 2:2.

Domácí tým ještě ve 43. min. si vypracoval brankovou příležitost, když útočník Kopta střílel z levé spojky z 12 metrů, ale J. Šťovíček v brance Dukly nebezpečnou střelu kryl!

Ve 44. min. obdržel žlutou kartu R. Holiš z Dukly za faul v souboji o míč.

Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 2:2.

O poločasové přestávce žádný trenér se neodhodlal ke střídání.

Dukla, sebevědomější, hned v 51. minutě otočila skóre ve svůj prospěch, na 2:3, to, když dobrou práci v útoku odvedl O. Jelínek a po jeho přihrávce dostal Duklu do vedení střelou ze 7 metrů S. Atsuta, což byla jeho druhá branka v tomto utkání a středopolař Dukly tím jen potvrdil dosavadní výborný výkon v tomto zápase.

V 52. minutě mohla jít Dukla do „trháku“ po chybné rozehrávce domácího kapitána Kubíka, ale protiútok dvojice Ch. Bačinský – O. Jelínek stačila domácí obrana včasným návratem v pokutovém území Chomutova ještě zastavit.

V 54. minutě sáhl domácí trenér T. Smola k dvojímu střídání, levého obránce Bínu nahradil nový chomutovský hráč Husič a útočníka Koptu nahradil hráč černé pleti Poku.

Domácí poté přitvrdili a v důrazu v soubojích šli až na hranu, někdy až za hranu fotbalových pravidel.

Po faulu na V. Babku tak obdržel žlutou kartu domácí středopolař Kováč a po další faulu na V. Babku musel pak kvůli zranění být V. Babka vystřídán v 58. min. M. Šelichou.

V následující desetiminutovce zvýšením důrazem v soubojích získali domácí dva rohové kopy, ale obrana Dukly pracovala spolehlivě. V 68. min. obdržel J. Zeronik ŽK za protesty.

V 70. min. pak trenér Dukly, M. Kolomazník vystřídal v útoku Dukly J. Zeronika P. Uherem a O. Jelínka F. Mikešem.

Domácí trenér v 83. min. vystřídal defenzivního záložníka Hamouze osmnáctiletým Holákem.

O dvě minuty později tento čerstvý hráč vyrovnal na 3:3 po nepřesnostech ve hře Dukly a důrazných zákrocích domácích.

Hned nato, v téže, 85. minutě, obdrželi žluté karty kapitán Ch. Bačinský a F. Matoušek za protesty.

V závěru pak Dukla, v 88. min. strhla vedení na svoji stranu, když po přihrávce K. Pančeva vsítil čtvrtou branku Dukly F. Mikeš, a upravil tak na konečný stav 3:4.

V nastaveném čase pak ještě vysíleného M. Douděru vystřídal F. Káža a brankář J. Šťovíček obdržel ŽK za zdržování.

Dukla si nakonec v zápase bohatém na branky, a ve druhém poločase i emocí ze strany domácího týmu i lavičky, odváží po zásluze tři body