B-tým Dukly zaslouženě zvítězil v prvním domácím utkání

2:0

(2:0)

2. kolo, B-tým 2024/2025 - ČFL Skupina A

Loko Vltavín

Sestava domácí: Šťovíček – Matoušek, Svoboda, Holiš, Doda (75. Prior) –Bačinský (K), Jeřábek, Atsuta (63. Šelicha) –Uher, Jelínek (85. Kožený), Magdi (75. Káža)

Sestava hosté: Rodriquez – Rabibo, Matějka (K), Stárek – Ulman (46. Tesař), Vaněk (73. Veselý), Slanina (87. Krenciv), Feit, Rott (46. Candela) – Sefil (46. Weber), Maione

• Branky:13. Bačinský, 19. Magdi

ŽK: 0 - 45. Vaněk

Rozhodčí: Fencl - Kubec, Mazanec

Ve druhém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím hřišti ve Zbuzanech hosty z pražských Holešovic, tradičního účastníka 3. ligy, nově přejmenovaný tým FK Loko Praha. V uplynulém ročníku ČFL hosté z Loko Vltavín Praha obsadili v tabulce ČFL, skupiny A devátou příčku se ziskem 39 bodů, o dva body před jedenáctou rezervou Dukly Praha. Zajímavostí bylo, že po ne zcela úplně vydařeném podzimu 2023, kdy FK Loko Vltavín Praha získal 12 bodů a zaujal 15., tedy předposlední příčku, v jarní části získal úctyhodných 27 bodů a s přehledem se udržel ve 3. lize. V jarním zápase hraném ve Zbuzanech hosté z Loko Vltavín Praha zaslouženě získali tři body po herně vydařeném výborném výkonu a jednoznačném výsledku 0:3, když dvě branky vstřelil Maione a třetí branku přidal Novák. V novém ročníku podzimní části proti sobě nastoupila oproti jaru zcela obměněná družstva, s věkovým průměrem kolem 21 let, kde dukláci byli mírně mladší (o půl roku) než holešovičtí hosté. Proti poslednímu vzájemnému mistrovskému zápasu na jaře 2024 v hostujícím týmu nastoupili pouze čtyři hráči, kteří zasáhli do jarního utkání, a pátým byl náhradní brankář na lavičce náhradníků. Stejně na tom byl rezervní tým Dukly, kde pouze čtveřice hráčů na hřišti a pátý na lavičce náhradníků byli aktéry jarního utkání. Loko Praha jako spolupracující klub / farma AC SPARTA Praha získala v letním přestupním období několik nadějných hráčů z AC Sparta Praha ve věku 19-20 let na hostování, z toho šest hráčů nastoupilo v základní sestavě a jeden byl na lavičce náhradníků. Navíc jeden hráč ze Sparty přišel na létě na přestup. Do zápasu dále zasáhli dva hráči, kteří do Loko Praha se v létě přesunuli z B-týmu Dukly Praha, a to, na přestup Filip Ulman a na hostování Nikolas Krenciv. V minulém víkendu, v prvním kole B-tým Dukly prohrál 1:0 na hřišti Admiry Praha gólem v 94. minutě a FK Loko Praha zvítězil doma 2:1 na Pískem, když prohrával od 85. minuty 0:1 a nakonec brankami v 89. a 96. minutě zápas brankami střídajících Webera a Rotta otočili ve svůj prospěch. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu Dukly k udržení jejich zápasové praxe, a tak v brance vypomohl J. Šťovíček, v obraně vypomohl M. Doda, F. Matoušek, M. Svoboda a R. Holiš a v záloze vypomohl J. Jeřábek. Obě družstva předvedla rychlý a ofenzivně laděný fotbal. V zápase, hraném za letního počasí, Dukla byla lepší než hosté a vypracovala si v prvním poločase pět gólových situací, proti jedné šanci hostí. Dukla byla v proměnění šancí dvakrát úspěšná a tak po brance Ch. Bačinského a A. Magdiho se šlo do kabin za dvougólového vedení mladíků z Dukly. Do druhého poločasu hostující trenér M. Zach vyměnil hned trojici hráčů. Domácí B-tým Dukly si i ve druhé půli vytvořil čtyři brankové příležitosti, ale nedůrazná zakončení tentokrát k brance nevedla. Na druhé straně si hosté v začátku druhé půle a v samém závěru vypracovali po jedné brankové příležitosti, ale brankář Dukly, J. Šťovíček, výbornými zákroky udržel pro Duklu čisté konto. Dukla tak po výborném výkonu, vycházejícím z jisté hry zadních řad a kreativity v útočné fázi, získala první důležité tři body s těžkým soupeřem.

Po úvodní pětiminutovce se jako první odhodlal ke střele v 6. minutě útočník Dukly A. Magdi, jeho střela z voleje z 18 metrů skončila vedle branky hostí. První brankovou příležitost zápasu si vypracovali hosté v 7. minutě, kdy po trestném kopu hostujícího Rotta hlavičkoval z pěti metrů nabíhající vysoký stoper Rebibo, metr vedle branky Dukly. V 9. minutě pak střílel pravý záložník hostí, F. Ulman, z odraženého míče z pravé spojky z 21 metrů vedle branky Dukly.

Pak již začala o sobě více dávat na vědomí také Dukla. V 10. minutě po průniku F. Matouška po pravé straně a jeho centrovaném míči na malé vápno zakončoval nabíhající A. Magdi, míč po jeho zásahu skončil sice v síti hostí, ale pro hru rukou útočníka Dukly branka nemohla být uznána. Dukla pokračovala v živém, aktivním pojetí a tak již ve 13. minutě po tom, co O. Jelínek získal v poli míč a našel nabízejícího se Ch. Bačinského, se Dukla dostala do vedení 1:0, když se domácí kapitán střelou z levé spojky z 15 metrů nemýlil a vstřelil první branku Dukly v novém soutěžním ročníku 3. ligy ČFL.

V 19. minutě se dostal do brankové příležitosti levý útočník Dukly A. Magdi, který po přesné přihrávce do levého křídla od R. Holiše, přesprintoval hostující pravou obranu a z 12 m sám proti hostujícímu brankáři Rodriquezovi se nemýlil a zvýšil na 2:0 pro Duklu.

Dukla pokračovala v aktivním fotbale a nedávala hostům případnými nepřesnostmi šanci ke zvrácení vývoje zápasu, naopak sama si další gólové příležitosti vypracovávala.

Ve 29. minutě nejprve přízemní centrovaný míč od F. Matouška prosvištěl malým vápnem hostí, když na něj nikdo z nabíhajících hráčů Dukly ani z hostující obrany nedosáhl, následně po centru R. Holiše z levé strany hlavičkoval v dobré pozici agilní O. Jelínek, který přehlavičkoval i vyběhnuvšího brankáře Rodriqueze, ale míč skončil jen půl metru nad brankou hostí.

Ve 32. minutě střílel nebezpečně z odraženého míče od obrany hostí R. Holiš, jeho střela ze 17 metrů skončila metr vedle hostující branky.

Ve 44. minutě hostující záložník Vaněk dostal žlutou kartu za faul na brankáře Šťovíčka.

Do druhého poločasu vystřídal hostující trenér M. Zach trojici hráčů: vyměnil krajní záložníky F. Ulmana a Rotta Tesařem a Candelou a v útoku Sefila nahradil Weber.

Dukla pokračovala po přestávce bez střídání.

Již ve 48. minutě si Dukla připravila gólovou šanci po přízemním centru z levé strany od A. Magdiho, kdy ze 4 metrů se k zakončení prodíral obranou tísněný O. Jelínek, ale brankář hostí Rodriquez byl tentokrát rychlejší a míč před O. Jelínkem kryl.

Hosté kontrovali v 50. minutě po rohovém kopu zahrávaném z pravé strany na zadní tyč, odkud hlavičkoval nebezpečně stoper Stárek, jeho hlavičku z 5 metrů však J. Šťovíček v brance Dukly kryl.

Do 60. minuty se pak hra odehrávala většinou uprostřed hřiště, obrany obou týmů pracovaly spolehlivě.

V 60. min. si v další gólové příležitosti Dukly naskočil na centrovaný míč z pravé strany od P. Uhra na malém vápně A. Magdi, jeho hlavička z 5 metrů však šla nad branku hostí.

V 63. min. poprvé sáhnul ke střídání také trenér Dukly, M. Kolomazník a střídal v záloze S. Atsutu M. Šelichou.

V 67. minutě v další gólové příležitosti nový hráč na hřišti M. Šelicha vybojoval v poli míč a po výměně s M. Bačinským střílel z úhlu, ale jen lehce a střelu gólman hostí Rodriquez kryl.

V 73. minutě vystřídali hosté záložníka Vaňka, který byl po poločasové přestávce přesunut na post pravého křídla, zkušeným Veselým.

V 75. minutě vystřídala také Dukla, kdy A. Magdiho v útoku nahradil F. Káža a M. Dodu v obraně L. Prior.

V 82. minutě po přízemním centru z levé strany od čerstvě vystřídaného Káži, zakončoval z 5 metrů obranou tísněný nabíhající Ch. Bačinský, jeho střela, bohužel pro Duklu, šla těsně vedle hostující branky.

V 85. minutě vystřídal na postu levého obránce M. Dodu L. Prior z Dukly a hosté pak v 87. min. poslali na hřiště bývalého Dukláka N. Krenciva, který nahradil středního záložníka Slaninu.

Poslední slovo měli hosté, kteří v 87. minutě poslali nebezpečný přízemní střílený centr z pravé strany pokutového území na malé vápno, ale pozorný Šťovíček v pádu polo centr – polo střelu stačit vytěsnit a obrana pak odkopla míč do zámezí.

Hráči Dukly pak kontrolovali do konce zápasu i jeho prodloužení hru a tak po velmi dobrém výkonu zaslouženě porazili nebezpečného soupeře v pěkném, oboustranně fair vedeném zápase.

Hodnocení zápasu trenérem M. Kolomazníkem:

„Dá se říci, že jsem byl s první půlí velice spokojený, když jsme se dostali do dvougólového vedení, možná jsme mohli i nějakou branku přidat navíc, ale co se týče herního projevu tak, říkám znovu, jsem byl maximálně spokojený. Samozřejmě nějaké ukolébání a ten náskok do druhé půlky, kde se pomalu dostával soupeř nějakým způsobem do utkání, což se asi dalo předpokládat, ale myslím si, že kluci to odpracovali a že ten výkon byl kvalitní a je třeba tentokrát poděkovat hráčům, zejména z ligového týmu.“