První domácí utkání v sezoně jsme odehráli s Baníkem.

0:1

(0:0)

2. kolo, U19 - starší dorost A 2024/2025

FC Baník Ostrava

Sestava domácí: Bašta – Leidl, Ungerman, Štěpán – Pokorný, Zamazal, Sedláček, Regal, (78. Maneval) Svojsík (45. Korbel) – Skalník (66. Váňa), Jinoch (78. Sladovník (85. ČK))

V utkání velmi dobré úrovně naše U19 držela se soupeřem dlouho krok. Rozhodující branka padla až 5 minut před koncem utkání.

Úvodní poločas utkání s Baníkem jsme lépe zvládli defenzivně než směrem dopředu. Po zisku míče jsme byli často nepřesní, kupili jsme zbytečné nevynucené chyby a v některých momentech nám scházela kvalitnější součinnost v útočné třetině. Ve II. poločase jsme byli herně odvážnější, silnější na míči a častěji na polovině hostů. Ve vápně soupeře jsme se ale nedokázali prosadit, jelikož Baník bránil poctivě a rychle zavíral volné prostory. Utkání rozhodla situace po ČK v 85. min., kde jsme polevili v koncentraci a hosté skórovali po rychlé akci, na kterou jsme ve 3-4 mikrosituacích reagovali s drobným zpožděním