Dukla po slibném startu podlehla Liberci

1:4

(1:0)

10. kolo, Chance Liga 2024/2025

FC Slovan Liberec

Sestava domácí: Hruška – Vondrášek, Hašek, Peterka (C), Zeronik (78. M. Douděra) – Šebrle (83. Moulis), Kozma (83. Bačinský), Lichý, Ambler – Mešanović (78. Matějka), Řezníček

Sestava hosté: Bačkovský – Halinský, Mikula (C), Pourzitidis – Ghali (68. Zyba), Icha (79. Varfolomejev), Hlavatý, Kayondo – Eneme (79. Višinský), Nyarko (46. Letenay), Tupta (57. Frýdek)

• Branky:2. Zeronik – 48. Letenay, 53. Letenay (Eneme), 56. Hlavatý (Tupta), 90+1. Višinský (Letenay)

ŽK:50. Halinský (LIB), 85. Višinský (LIB), 88. Varfolomejev (LIB)

Rozhodčí:Hocek – Leška, Zoufalý

Střely na bránu:2:7, Střely mimo:6:7, Rohy:5:10, Ofsajdy:2:4, Fauly:5:15.
  • Diváci: 2687
Pražané se po měsíci vrátili na Julisku, kde přivítali fotbalisty Slovanu Liberec. Dukle zařídil brzké vedení svou první ligovou brankou Jakub Zeronik. Ve druhé půli hosté otočili skóre, když se dvakrát prosadil střídající Lukáš Letenay. Vedení svého týmu ještě navýšili Michal Hlavatý a Denis Višinský.

Nástup do zápasu se Dukle vydařil na výbornou. Už ve druhé minutě dostala svého soupeře pod tlak a rovnou nadvakrát vhazovala z pravé strany blízko vápna hostů. Střeleckou listinu pak bleskově otevřel Jakub Zeronik, který se po levé straně prodral skrz Kayonda a jeho střela z kraje šestnáctky následně propadla až za nepřipraveného Bačkovského.

Liberec se najednou probudil a přebral iniciativu. Z rohu u zadní tyče se po prodlouženém balónu natahoval Eneme, kterého ale ubránil Řezníček. Tím problémy pro domácí neskončily. Hruška musel být v pozoru před několika nebezpečnými centry do malého vápna. Pokaždé si dokázali Pražané poradit. Naopak se pokusili zahrozit z protiútoku. Halinský pustil Šebrleho po levé straně na hranu šestnáctky a dovolil mu i odcentrovat, přičemž míč si pak málem srazil do vlastní branky Kayondo.

Utkání rozhodně nechyběl náboj a oba celky nadále předváděly pěkné kombinace a útočné akce. Ve 22. minutě se Mešanović uvolnil na křídle a pozemním centrem chtěl vybídnout Šerbleho, jenže Halinský na poslední chvíli míč vychýlil za branku. Na druhé straně se do souboje jeden na jednoho proti brankáři dostal Nyarko. Nad Hruškou se pokusil vyzrát pomocí kličky, ale slovenský gólman jeho záměr přečetl. O kuriozitu se po chvíli pokusil hostující Eneme, když chtěl dlouhým nákopem nachytat vyběhnutého Hrušku, ale jeho pokus se nevešel mezi tři tyče domácí svatyně.

V další obrovské šanci Dukly se ocitl Řezníček, který sám u pravé tyče lehounce líznul Lichého přihrávku. Jeho teč však vyhořela na natažené ruce Bačkovského, který podržel svůj tým. Ve 38. minutě chtěl chaotické situace před Hruškou využít Nayrko, který se úspěšně natáhl po odraženém balónu a chtěl ho nasměrovat za položeného strážce domácí brány. Skvělým zákrokem však balón vytěsnil Hašek.

Tím výčet šancí v první půli neskončil. Kayondo z křídla nasměroval vzduchem centr na Nyarka, jehož překvapivě lehká hlavička orazítkovala pravou tyč. Dukla tak i se štěstím odcházela do kabin za stavu – 1:0.

Severočeši za pár minut otočili stav zápasu

Pražané šli do druhé poloviny zápasu s jasným cílem, a to udržet hubený náskok nebo se ho pokusit i navýšit. To jim ale dlouho nevydrželo. Ve 48. minutě Hruška sice včas zakročil proti prudké střele z hranice vápna, tu však vyrazil pouze před sebe, čehož využil nepokrytý Lukáš Letenay. Severočechům to nestačilo, a i nadále se hnali do útoku.

Eneme z pravé strany poslal nadýchaný míč do vápna, který si našel slovenský útočník Lukáš Letenay, jenž předskočil Haška a svou hlavičkou dostal balón za záda Hrušky. Hra Dukly se ještě víc rozpadla, když se Michal Hlavatý v šestnáctce na sekundu odpoutal od protihráče a zakončil do dolní části brány – 1:3.

Na chvíli to vypadlo, že se zvládli domácí nadechnout. Šebrle z křídla poslal balón za malé vápno, kde jej Řezníček sklepl do cesty Mešanovićovi, který ho bez váhání poslal do sítě. Po přezkoumání u videa odhalili rozhodčí ofsajd, ve kterém byl bosenský útočník. Hosté mohli naopak poté navýšit své vedení. Hlavatého křižnou přihrávku Ambler nedopatřením srazil do tyče, a pak skvěle zlikvidoval nepříjemnou dorážku Ghaliho.

Zápas se začal kouskovat a na domácím mužstvu bylo znát, že postupně dochází síly něco se zápasem ještě udělat. Potřebný efekt tentokrát nepřinesli ani střídající hráči, mezi které se řadil i Christián Bačinský. Slovenský záložník si odbyl svou premiéru na ligovém trávníku. Liberec ještě v závěru navýšil své vedení. Domácí obrana dovolila Letenayovi prošťouchnout balón na Denise Višinského, který z bezprostřední blízkosti překonal Hrušku. Po závěrečném hvizdu tak slavili zisk tří bodů fotbalisté Slovanu Liberec.