Branka Mihálika rozhodla utkání v Hradci

FC Hradec Králové

5. kolo, Chance Liga 2024/2025

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Zadražil – Čihák, Petrášek, K. Spáčil – Ja. Klíma, Kodeš (C), Dancák, Horák – Náprstek (62. Koubek), Vlkanova (90+2. Krejčí st.) – Mihálik (88. Šašinka).

Sestava hosté: Hruška – Vondrášek (82. Ullman), Hašek, Peterka (C), Ludvíček – Da. Pech (46. Zeronik), Lichý, Kozma, Šebrle (87. M. Douděra) – J. Hora I (58. Špatenka) – Mešanović (58. Řezníček).

• Branky:45+1. Mihálik (Horák)

ŽK:47. Vácha (HKR), 76. Horejš (HKR), 77. Sabou (HKR) – 22. Medýnský (DUK), 34. Lichý (DUK), 35. Mešanović (DUK), 61. Ludvíček (DUK), 65. P. Rada (DUK), 90+3. M. Douděra (DUK)

Rozhodčí:Všetečka – Nádvorník, Volf

Střely na bránu:5:2, Střely mimo:4:5, Rohy:6:8, Ofsajdy:1:4, Fauly:6:10.
  • Diváci: 6125
Fotbalisté z Julisky se vůbec poprvé představili v Malšovické aréně. Hned od začátku nastavily oba týmy svižné tempo. Hosté v první půli ustáli penaltu po skvělém zákroku Hrušky. Hradec se i přesto dostal do vedení po trefě Ondřeje Mihálika. Těsný náskok hájili domácí po celou dobu druhého dějství, kde nejblíže k vyrovnání měl Šebrle. Ani on však osud duelu nezvrátil a hosté odjížděli domů bez bodů.

Úvodní výkop obstarala Dukla, ale první šanci zápasu si vypracovali domácí. Po nedorozumění na levé straně se otevřel prostor pro Klímu, který křižným pasem našel Horáka. Jeho střelu tečoval pohotovým zákrokem Hašek na roh. Z něj se Votroci k zakončení nepropracovali. U balónu však zůstávali i nadále a hosté se jen těžko dostávali na půlku soupeře. Po šesti odehraných minutách se do náznaku příležitosti dostali i hráči z Julisky. Pěknou kombinaci na levé lajně předvedli Šebrle s Horou a tím se mladý křídelník dokázal uvolnit. Jeho centr do vápna si stáhl brankář Zadražil.

Tempo hry se následně mírně zklidnilo a oba celky začaly více držet míč na vlastní polovině. Ve 14. minutě se snažil Vlkanova vysunout do úniku Mihálika, ale přihrávka byla příliš prudká. O chvíli později se Hradec snažil zahrozit z rohu. Tomu se zprvu Dukla ubránila, ale rozhodčí po něm pozastavil hru. Na to byl povolán k obrazovce a po přezkoumání situace ve vápně nařídil pokutový kop. K němu se postavil Vlkanova. Skvělým zákrokem se proti střele k pravé tyči prezentoval brankář Hruška, který pro hosty udržel bezbrankový stav utkání.

Pražanům se sice dostalo nového náboje, ale nadále hledali cestu, jak vyzrát na defenzívu domácích. Ve 24. minutě vypálil z dobré pozice Vondrášek, ale mířil hodně nepřesně. Ani z rohových kopů se přílišného efektu hosté nedočkali. Převahu v držení míče tak měl nadále Hradec, který kombinoval kolem šestnáctky hostů. Těm se dařilo zachytávat průnikové přihrávky a sami hledali dlouhými balóny možnosti k zaskočení obrany Votroků. Z jednoho takového protiútoku mohl zahrozit Mešanović, ale jeho pokus zablokoval Čihák. Hradecký obránce vystoupil i proti dorážce Šebrleho.

V 37. minutě prošel dlouhý pas na Mešanoviće, který ve vápně upadl po souboji s Petráškem a marně se dožadoval odpískaní penalty. Vzápětí postupoval s míčem i Pech a Zadražil musel vytáhnout pohotový zákrok proti přízemní střele. Na druhé straně našla dobrá přihrávka Mihálika ve vápně. Jeho střelu zablokoval Hašek a následná skrumáž před brankou hostů už nic nepřinesla. Z další šance v nastaveném čase už dokázali domácí udeřit. Z obrany potáhl balón Čihák, který předal na Vlkanovu. Ten po driblinku na hranici vápna přihrál do běhu Horákovi. Následný střílený pas do malého vápna si našel Ondřej Mihálik a obhodil Hrušku. Do kabin tak přece jen nakonec odcházeli spokojenější Votroci.

Hruška držel naděje Dukly

Ani vstup do druhé půle hostujícím fotbalistům příliš nevyšel. Hradec mohl navýšit vedení z první příležitosti. Vlkanovovu přihrávku podél malého vápna Mihálik nezasáhl a na dobíhajícího Horáka už neprošla. U balónu zůstali domácí a zejména aktivní Horák na levé straně hřiště. S jeho průnikem si obrana hostů neporadila, ale následný centr vyboxoval Hruška. Podobný průnik na druhé straně předvedl Ludvíček a zastavit ho dokázal až Čihák, který tím však nabídl Dukle rohový kop. Z něj až napodruhé vyslal oblouček do malého vápna střídající Zeronik, ale balón si stáhl Zadražil. V 54. minutě zkusil z hranice vápna překvapit Hrušku útočník domácích Náprstek, jenže slovenský gólman byl ve střehu.

Dukla pak přešla do útoku a měla zajímavou pasáž, kdy uzavřela Hradec ve vlastním vápně. Ani jeden z centrů se však neujal a jediný, co vypadal nadějně si našel z ofsajdového postavení Hora a dočkal se jen zdvihnutého praporku. V 67. minutě udržel naděje svého celku Hruška, když vytáhl střelu Koubka, který nakonec vybíhal z ofsajdu. Zkušený brankář se zaskvěl v další situaci. Koubek si zpracoval balón ve vápně a sklepl ho Vlkanovovi, který místo střely nejdřív míč zpracoval. Vypálil potom doprostřed brány, kde byl připravený Hruška. O chvíli později na druhé straně vysunul Špatenka zajímavým pasem Šebrleho, který se přes Čiháka do zakončení nedostal.

Hra se začala mírně kouskovat, což vyhovovalo spíše domácím, kteří nadále drželi těsné vedení. Dál se i snažili vstřelit další branku, která by jim pojistila vítězství. Skoro se jim to povedlo při úniku Kodeše, který vybojoval míč na půlce, a nakonec předal do vyložené šance Koubkovi. Ani v tomto případě mladý útočník branku nevstřelil a orazítkoval jen břevno. Dukla se snažila vyrovnat a neblíže k tomu měl Šebrle, který si navedl balón na hranici vápna a s pomocí teče orazítkoval pravou tyč branky Zadražila. Hradecký brankář uhájil svou svatyni před všemi dalšími pokusy hostů a tři body tak zůstaly na domácím stadionu.

Hodnocení zápasu

Petr Rada (FK Dukla Praha)

Jakub Řezníček (FK Dukla Praha)