Dukla vyhrála malé pražské derby

27.07.2024, 14:30
Juliska

FK Dukla Praha

2. kolo, Chance Liga 2024/2025

Bohemians 1905

Sestava domácí: Hruška – Vondrášek (73. F. Matoušek), Peterka (C), Hašek, Ludvíček – Ullman (62. Zeronik), Kozma, J. Hora I (62. Lichý), Šebrle (69. M. Douděra) – Matějka – Mešanović (69. Špatenka).

Sestava hosté: Reichl – Ad. Kadlec (46. Dostál), Hůlka (C), Vondra (76. V. Novák), Hybš – Kovařík, Jánoš (60. J. Matoušek), A. Čermák (86. Zeman) – Ristovski (76. Hrubý), Hilál, Drchal.

• Branky: 66. Hašek

ŽK: 79. M. Douděra (DUK), 90+4. Lichý (DUK) – 20. Hůlka (BOH), 74. A. Čermák (BOH), 85. J. Matoušek (BOH)

ČK: 23. Matějka (DUK) – 52. Dostál (BOH)

Rozhodčí: Nehasil – Hrabovský, Hádek

Střely na bránu: 2:4, Střely mimo:2:15, Rohy:2:8, Ofsajdy:1:1, Fauly:9:11.
  • Diváci: 5220
Ve druhém kole Chance ligy přivítala Dukla na Julisce Klokany z nedalekých Vršovic. Kvůli vyloučení Matějky hráli domácí část první půle v oslabení. To zvládli přečkat a na začátku druhého dějství se síly na hřišti vyrovnaly, když červenou kartu viděl Dostál. Červenožlutí toho využili a Dominik Hašek se postaral o jedinou, a zároveň vítěznou trefu utkání.

Od úvodního výkopu bylo na hřišti znát, že si do něj domácí přenesli aktivitu ze závěru minulého utkání. Už v 5. minutě vyslal povedený oblouček do vápna Hora, který si snažil najít Šebrle, ale z těžké pozice nezvládl ohrozit branku soupeře. Po něm si hosté vybojovali roh. Následný centr do vápna si dokázal pohlídat brankář Hruška. Balón i tak začali více držet hosté, kteří si postupně vytvářeli tlak. Z něj pramenilo několik centrů, se kterými si dokázali poradit stopeři Dukly. O své se pak přihlásili domácí, když za sebe prodlužoval balón do běhu Ullman a brankář Reichl jen těsně před Matějkou odkopl míč do zámezí.

V 18. minutě si vypracovali první větší šanci červenožlutí. Šebrle předal Ludvíčkovi, který zpoza vápna hledal centrem Mešanoviće. Ten odvrátila obrana domácích, ale odražený balón se dostal k Vondráškovi, jehož střelu zablokoval Vondra. Ve 23. minutě nastal problém pro Duklu, když po přezkoumání u videa byl po zákroku na Hybše vyloučen Matějka. Bohemians přešli okamžitě do útoku a domácí se museli začít držet na své vlastní polovině v obranném postavení. Dlouho domácí Klokany do žádné vyložené šance nepouštěli. Sami se naopak snažili těžit z chyb v rozehrávce, kterých se dopouštěli hosté. V 34. minutě táhl nadějný útok Šebrle. Balón předal Ullmanovi, který prověřil přizemní střelou Reichla.

Následně se přece jen dostali Klokani ke střele z dobré pozice. Yusuf se po přihrávce dostal ve vápně ke střele a na zem musel Hruška. Tím ohrožení branky domácích neskončilo. Čermák šikovně patičkou připravil míč Kadlecovi, kterému ale nevyšel střílený centr. V 41. minutě poslal oblouček do vápna Vondra. Balón k překvapení všech prošel až na dobře postaveného Kadlece, který z první zakončoval jen do boční sítě. Ke střele se potom dostal Ristovski, ale s jeho skákavým pokusem si poradil Hruška. Minutu před oznámením nastaveného času se po závaru z rohu málem mohli radovat hosté, ale dobře zasáhl kapitán Peterka. Klokani se nadále tlačili do útoku a po rychlém sledu několika centrů do vápna Dukly prudce pálil Jánoš. Proti jeho pokusu vystoupil znovu právě Peterka. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Počet hráčů na obou stranách se srovnal

Krátce po změně stran se tlačil k zakončení nový muž na hřišti Dostál, ale obrana Dukly si počínala skvěle. Obraz hry se proměnil do toho, co mohli diváci očekávat. Klokani drželi domácí v tlaku a snažili se skrze kombinaci dostat k nebezpečným centrům do vápna. V 52. minutě nastal další zlom v duelu dvou pražských celků. Po rohu hostů se balón odrazil k Mešanovićovi, který mohl utíkat sám na bránu. Narazil do něj ale Dostál. Zkušený obránce si zkrátil svůj pobyt na hřišti na pouhých šest minut, když viděl od rozhodčího červenou kartu. Náboj zápasu se tím znovu zcela proměnil a Dukla se opět hlásila na útočné polovině.

V 60. minutě dostal dobrý míč za obranu Kovařík, který šel sám na bránu. Hrušku dokázal překonat, ale následně se ozval hvizd rozhodčího, který signalizoval ofsajd. O šest minut později se už naopak mohli radovat domácí. Na dlouhý nákop Dominika Haška nezareagoval dobře Reichl. Vyběhl proti míči, ale promáchl a balón tak doputoval až za brankovou čáru.

Zápas se následně začal ku prospěchu domácích kouskovat, když přibývalo faulů na půli hřiště. Netrvalo to však dlouho a v 77. minutě zahrozili hosté z pravé strany. Hůlka se probojoval do vápna a přihrál přesně Novákovi, který jen těsně minul levou tyč Hruškovy brány. Těchto šancí a pokusů začalo na straně Bohemians přibývat. Ti se čím dál více tlačili k vyrovnání. Nejblíž k tomu měl vysoký Yusuf, který si naskočil na centr Kovaříka a jeho hlavička prošla jen těsně vedle levé tyče. V nastaveném čase byli Klokani nadále nebezpeční, ale žádnou branku už diváci neviděli. Dukla se tak mohla radovat ze své první výhry po návratu do první ligy.

Hodnocení trenéra:

Petr Rada (FK Dukla Praha):

Dominik Hašek (FK Dukla Praha):