Vítězná generálka. Slavii B jsme porazili 2:1

2:1

(1:1)

Přípravné zápasy 2024/2025: A tým

SK Slavia Praha B

Sestava domácí: ruška – Vondrášek, Hašek, Peterka (C) (78. Holiš), Ludvíček (70. Špatenka), M.Douděra (56. Ullman), Kozma (78. Jeřábek), Barac (78. Matoušek), Hora (56. Mešanović), Moulis (70. Zeronik), Matějka (70. Doda)

Sestava hosté: olář – Švec, Hunal (C), Zachoval, Žitný, Belžík, Trédl, Beran, Dom.Pech, Rama, Toula

• Branky:23. Matějka, 74. Mešanović-43. Rama

ŽK:37. Barac, 84. Jeřábek

-
  • Diváci: 395
V generálce před blížící se sezonou odehrála Dukla Praha utkání se Slavií Praha B. Tým z Dejvic poslal do vedení Lukáš Matějka, na konci první půle vyrovnal Elmedin Rama. O vítěznou branku se šestnáct minut před koncem postaral Muris Mešanović, který upravil na konečných 2:1.

Utkání začalo velmi opatrně z obou stran. Nejvíce soubojů probíhalo ve středu hřiště a oba celky se k zakončení dostávaly spíše výjimečně. V sedmnácté minutě střílel Kozma, hostující Kolář ho bez problému lapil.

První povedená akce už ale brankou domácích skončila. Pavel Moulis prokličkoval středem hřiště, odkud nahrál na pravou stranu. Přesný míč si přebral Martin Douděra, odcentroval na zadní tyč a celou akci do branky zakončil Lukáš Matějka.

Zanedlouho na to mohlo být skóre už o dvě branky. Jakub Hora rozehrál rohový kop, nicméně následná hlavička Daniela Kozmy z malého vápna jen těsně minula pravou tyč.

Pět minut před poločasovou pauzou svěřenci Petra Rady opět zahrozili. Dominik Hašek poslal téměř z poloviny hřiště přesný centr, který našel nabíhajícího Lukáše Matějku. Střelec první branky ale v tomto případě úspěšný nebyl především z toho důvodu, že exkluzivní zákrok předvedl Ondřej Kolář.

Slavia těsně před půlkou vyrovnala

Sešívaným se dvě minuty před koncem poločasu podařilo z první vážně šance vyrovnat. Jan Trédl našel přesným centrem Elmedina Ramu, který srovnal skóre. Tým z Dejvic hned po několika vteřinách mohl vedení opět převrátit na svoji stranu, Moulisovu hlavu ale Matějka ani nikdo jiný neusměrnil.

Začátek druhé půle v mnohém připomínal tu první. Opatrná hra z obou stran, odlišná však byla brzká šance domácích. Pavel Moulis změnil směr letícího centru, čímž překonal brankáře Slavie. Střela však orazítkovala levou tyč slávistické branky a vše záhy uklidnil Kolář.

S blížícím se koncem oba celky značně obměnili svoje jedenáctky. Jedním s příchozích hráčů být také Muris Mešanović, který se ve čtyřiasemdesáté minutě postaral o vítěznou branku. Celé akci předcházel zisk míče v podání Jakuba Zeronika, který naservíroval bosenskému snajprovi nahrávku na kraj malého vápna. Ten po otočce vystřelil a překonal brankáře Slavie.

Další utkání čeká Duklu Praha příští sobotu. Od 20:00 se v Dejvicích představí FC Viktoria Plzeň, jedná se o první kolo nového ročníku Chance Ligy. Přijďte nás podpořit, ať společně vytvoříme co nejlepší atmosféru.