14. kolo, U18 - starší dorost B 2023/2024

Dobrev  – Tvrdik, Eisner, Reynolds (64´ Salák), Hřebík (46´ Jelínek) – Schonbauer (K), Turek (86´ Tran), Myška, Stožický – Terynek (75´ Tyl), Bernas (64´ Máca).

Šmidmajer  – Mára (63´ Torejev), Srba, Ungerman (K), Zachar, Pokorný M. – Nečas, Regal (81´ Bošek), Sladovník (76´ Pokorný T.) – Skalník, Kulhavý (63´ Maneval).

• Branky: 42´ Eisner - 49´ Sladovník, 57´ Pokorný M., 88´ Skalník
Naše osmnáctka pokračuje ve své vítězné sérii. Tentokrát dokázala zvítězit i na půdě velice kvalitního týmu Teplic a ve své soutěži si udržuje jedenáctibodový náskok.

Oba týmy vstoupily do utkání s velkou intenzitou. Teplice, jak je jim zvykem, hrály přímočaře, s velkou rychlostí vpřed po zisku míče. Přestože naše hra v úvodu byla více nepřesná než obvykle, dokázali jsme si vytvořit první příležitost již 6. minutě. Skalník z dobré pozice po výborném zisku Pokorného M. zakončoval bohužel těsně nad břevno. Domácí útočili převážně přes svou pravou stranu, odkud létalo několik nebezpečných centrů. Naše obrana nicméně držela pevně a dokázala přihrávky zachytávat. K prvnímu zakončení se Teplice dostaly po rohovém kopu v 15. minutě, střelu na zadní tyč ale skvěle zblokoval Pokorný M.

V okamžité odpovědi byla vidět dosavadní největší příležitost zápasu. Sladovník získal odražený míč na kraji pokutového území domácích, zbavil se obránce a patou připravil zakončení pro Kulhavého. Jeho střelu dokázal krýt Dobrev a následná dorážka Skalníka do odkryté brány bohužel mířila těsně nad. Tato akce přispěla ke změně obrazu hry. Začali jsme být dominantním týmem, dařilo se nám rychleji získávat ztracené míče a opět jsme byli nebezpeční. Ve 25. minutě Kulhavý potáhl míč až do pokutového území Teplic, přihrávkou pod sebe našel Skalníka, jehož zakončení k naší smůle reflexivním zákrokem opět kryl skvělý Dobrev. Přes naši převahu nakonec Teplice dokázaly vytěžit z minima maximum. Laciný faul nabídl domácím standardní situaci z křídelního prostoru. První zakončení hlavou Šmidmajer kryl, na dorážku Eisnera ale již nedosáhl a domácí se ujali vedení.

I přes nepříznivý stav jsme cítili, že jsme lepším týmem, jsme nebezpeční a je třeba s klidem dál věřit naší hře. Chlapci po několikáté v sezóně ukázali svůj charakter, sebevědomě vstoupili do druhé půle a již čtyři minuty po změně stran dokázali vyrovnat. Zachar skvělou dlouhou přihrávkou našel Sladovníka, který dokázal míč zpracovat, uvolnit se od obránce a střelou zpoza pokutového území zamířil přesně k pravé tyči domácí brány.

Již za pět minut mohl Sladovník přidat druhý gól v utkání. Kulhavý mu hrudí připravil míč, který Sladovník z cca 27 metrů trefil čistým nártem. Střelu mířící do šibenice ale znovu vykryl Dobrev. Otočení zápasu zařídil v 57. minutě Pokorný M. Kombinací s Regalem v křídelním prostoru pronikl do pokutového území Teplic a tečovanou střelou z ostrého úhlu nás poslal do vedení 1:2. Domácí reagovali ofenzivnějším přístupem a hra se vyrovnala. Šmidmajer nás podržel skvělým zákrokem proti střele zpoza pokutového území ze 65. minuty, mimo tuto střelu se ale Teplice k nebezpečnému zakončení nedostaly. My jsme v závěru utkání opět více kontrolovali hru a šli jsme za třetím, rozhodujícím gólem. V 88. minutě si Torejev naběhl na přihrávku Srby, uvolnil se přes obránce Teplic a vyslal Skalníka do samostatného úniku. Skalník s chladnou hlavou uklidil míč k tyči a definitivně rozhodl o našem vítězství.

Máme radost z vítězství s kvalitním soupeřem. Děkujeme týmu Teplic a již se připravujeme na poslední utkání podzimu proti Motorletu.