12. kolo, U18 - starší dorost B 2023/2024

Losei  – Mareš, Dvořák (K), Migdal, Busek – Novotný, Wolf, Jakubka – Sobota (88´ Lassig), Barčák (88´ Bartoš), Koller.

Váňa (B) (46´ Klíma) – Torejev, Múller T. (62´ Zachar), Srba, Pokorný M. (K) – Regal (68´ Ungerman), Múller J. (62´ Bošek), Podroužek – Kyzlink (46´ Maneval), Kulhavý, Pokorný T.

• Branky: 41´ Jakubka - 42´ Kulhavý, 43´ Podroužek, 68´ Kulhavý
V derby Prahy 6 dokázala naše osmnáctka opět zvítězit a svoji soutěž vede již o deset bodů.

Od úvodního hvizdu byl záměr domácích evidentní – hluboký kompaktní blok a sázka na rychlé protiútoky. Přestože jsme měli velkou převahu na míči, naše kombinace po celý první poločas postrádaly přesnost, a proto většina našich akcí končila před velkým vápnem Aritmy. Ve 14. minutě zkoušel své štěstí střelou zpoza pokutového území Podroužek, bohužel těsně minul pravou tyč branky domácích. K zakončení hlavou se o deset minut později v dobré pozici dostal Múller J., střela ale postrádala razanci. Aritma se postupně osmělovala a dostávala se více do utkání. V první velké příležitosti byl po našem zaváhání v rozehrávce Koller, Váňa nicméně dokázal jeho zakončení krýt. Ve 41. minutě domácí ojedinělou kombinací u půlící čáry vyslali průnikovou přihrávkou do samostatného úniku Jakubku, který tváří v tvář Váňovi nezaváhal a překvapivě poslal Aritmu do vedení.

Naši hráči nicméně excelentně zareagovali a již za minutu bylo skóre opět srovnané. Podroužek skvělým centrem do prostoru penalty hledal Kulhavého, který hlavou míč usměrnil do tyče. Sám Kulhavý své zakončení dokázal dorazit do odkryté brány a opět za minutu jsme dokázali utkání převážit na naši stranu. Autové vhazování Pokorného T. propadlo až na hranu pokutového území, Podroužek zasekl obránce domácích a střelou k pravé tyči nás poslal do vedení 1:2.

Ve druhém poločase jsme měli ještě výraznější převahu na míči než v tom prvním. Mírná změna organizace byla pro domácí neřešitelným problémem a svou obrannou polovinu v podstatě neopustili. Přesnější hra našich chlapců vytvořila velké příležitosti již v prvních minutách. Kulhavý se ocitl dvakrát sám před Loseiem, bohužel své šance nedokázal proměnit. Maneval při svém zakončení z hranice malého vápna nedokázal prostřelit domácího brankáře a Podroužek z trestného kopu trefil bohužel pouze břevno. Na třetí branku jsme si museli počkat až do 68. minuty. Kulhavý ve své třetí příležitosti druhé půle tentokrát nezaváhal a s velkým přehledem lobem překonal bezmocného Loseie.

Utkání výrazně ovlivnil nešťastný moment ze 69. minuty. Koller v souboji trefil ramenem Manevala přímo na hrudník, kterému vyrazil dech a následně na pár vteřin ztratil vědomí. Maneval je naštěstí v pořádku, nicméně do utkání se již nezapojil a zbytek času jsme dohrávali v deseti. Naši hráči si nicméně poradili skvěle, delšími kombinacemi drželi míč a utkání jsme kontrolovali až do závěrečného hvizdu.

Jsme rádi za vítězství, nicméně výkon především v první poločase nebyl ani zdaleka ideální a máme mnoho podnětů do tréninkového procesu. Již se soustředíme na příští utkání proti České Lípě.