clanek-1

U18 - výrazné vítězství s Neratovicemi

14.10.2023, 10:00
Slavoj Suchdol

FK Dukla Praha

6:0

(2 : 0)

11. kolo, U18 - starší dorost B 2023/2024

FK Spolana Neratovice

Sestava domácí:

Šmidmajer  – Torejev, Zachar, Štěpán, Pokorný M. (61´ Pokorný T.) – Regal, Ungerman (K) (61´ Srba), Nečas, Bošek (56´ Podroužek) – Mára (73´ Kyzlink), Kulhavý (46´ Múller).

Sestava hosté:

Velický – Vanke (59´ Polák), Jašek (K), Pešta, Přibyl – Sušil, Sýkora, Voljanskij, Řezáč (46´ Tauchman) – Šoul (46´ Škrabálek), Zan (71´ Janyš).

  • Branky: 20´ Mára, 43´ Regal, 56´ Múller, 59´ Ungerman, 67´ Mára, 80´ Kyzlink
Jasné vítězství s nulou na konci si připsala naše osmnáctka a upevnila si vedoucí pozici v tabulce své soutěže.

Neratovice vstoupily do utkání s velkým odhodláním a odvahou. Vyvíjely aktivní tlak na naši rozehru a výrazně zkracovaly hřiště vytlačováním obranné řady. My jsme od prvních minut měli převahu v kombinaci, nicméně nám dělalo problémy načasování náběhů za obranu hostí. Velké množství offsidů drželo počet vyložených příležitostí na minimu. Postupně jsme se adaptovali a k vidění byla první ohrožení brány Velického.

V 26. minutě si náběh výborně načasoval Mára a hnal se osamocen na bránu Neratovic. Šikovně zamířil mezi nohy hostujícího brankáře a otevřel skóre utkání. Neratovice nicméně nic nevzdávaly a s velkým nasazením se pokoušely vyrovnat převážně skrze rychlé protiútoky. S přibývajícím časem počet našich příležitostí rostl a šli jsme za druhým gólem. Ten se nám podařilo přidat dvě minuty před koncem první půle. Bošek výbornou přihrávkou vzduchem našel nabíhajícího Kulhavého, ten míč potáhl do křídelního prostoru a centrem hledal v pokutovém území hostí spoluhráče. Regal v dobrém náběhu přihrávku zpracoval a zamířil do pravé šibenice Velického brány.

Rozdíl dvou gólů nadále držel naděje Neratovic na návrat do utkání, a proto bylo naším jednoznačným záměrem přidat co nejdříve třetí branku. V 56. minutě využil zaváhaní obrany hostí Múller, kdy svůj samostatný únik zakončil s chladnou hlavou střelou pod břevno. Již za tři minuty jsme se mohli radovat počtvrté. 

Přihrávka Pokorného M. do druhé vlny prošla až k Ungermanovi, který nádhernou střelou z přibližně 25 metrů trefil čistou šibenici a definitivně utnul naděje hostí na zvrat utkání. Z velkého množství příležitostí ve zbytku utkání jsme dokázali využít dvě. Mára přidal svůj druhý gól v zápase v 67. minutě, kdy dorážel zakončení Múllera do prázdné brány. Závěrečnou tečku zařídil Kyzlink krásným obstřelem na zadní tyč.

Těší nás vítězství bez obdrženého gólu a navýšení náskoku na čele tabulky. Již se připravujeme na sobotní utkání na hřišti Aritmy.