8. kolo, U18 - starší dorost B 2023/2024

FK Baník Sokolov

Váňa  – Mára (73´ Pokorný M.), Srba, Zachar, Štěpán (K), Kolský – Maneval (56´ Ungerman), Nečas (66´ Regal), Podroužek – Kulhavý (73´ Múller), Pokorný T. (56´ Blokeš).

Beran (B) – Rmoutil, Jelínek, Fuchs, Buchner – Koněvalík, Berka (K), Hrbatý – Sedlák (58´ Erlebach), Kočiš (46´ Novák), Zázrivec.

• Branky: 17´ Podroužek, 43´ Kolský, 75´ Blokeš, 89´ Blokeš - 70´ Novák
Po zaváhání v minulém kole v Mostu se naše osmnáctka vrátila na vítěznou vlnu a upevnila si vedení ve své soutěži.

Sokolov se od úvodního hvizdu prezentoval odvážnou hrou bez míče i s ním. Evidentní záměr byl pokusit se o vytvoření střeleckých příležitostí kombinací po zemi a vyvíjet tlak na naši rozehru v nejvyšším možném postavení. Nám naopak pár minut trvalo se do zápasu plně dostat a herní obraz byl vyrovnaný. První zakončení na bránu vyprodukovali hosté, střelu z ostrého úhlu ale s klidem pokryl Váňa. První nebezpečné zakončení na naší straně měl na svědomí Podroužek. Po prodloužení dlouhého autu Nečasem se v prostoru penalty objevil osamocen, střela prvním dotykem bohužel mířila o metr nad. Vysoké postavení hostující obrany nabízelo příležitosti pro průnikové přihrávky skrze/za obranou linii. Nečas v 17. minutě pro sebe vytvořil prostor na středu hřiště, prohlédl si útočné možnosti a třicetimetrovou přihrávkou našel přesně v běhu Podroužka. Ten před bránou Sokolova nezaváhal a uklidil míč kolem vybíhajícího Berana.

Vedení ještě utvrdilo naší územní převahu a k vidění byly další nebezpečné situace. Kulhavý mohl navýšit skóre, tečovaný centr Manevala ale z dobré pozice nedokázal umístit mezi tři tyče. Důležitý druhý gól se nám podařilo vstřelit ve 43. minutě. Rohový kop Podroužka způsobil skrumáž ve vápně hostí, dorážku Zachara ještě dokázala obrana zblokovat, druhou střelu Kolského ale už nikoliv a my šli do šaten s dvougólovým vedením.

Hra v druhém poločase byla přímočařejší z obou stran. Sokolov se hnal za zdramatizováním utkání a my chtěli využít vznikajících mezer v jejich obraně. Naše defenzíva si vybrala slabší moment v 70. minutě. Standardní situaci po faulu asi deset metrů pod polovinou hřiště Sokolov rozehrál pohotově. Nikdo z našich hráčů nestihl zareagovat na rychlou rozehru a Novák chladnokrevně proměnil nabídnout šanci. Vstřelený gól vlil novou energii do kopaček hostujících hráčů a s vidinou vyrovnání ještě více riskovali při vedení útoků. Již za pět minut je potrestal střídající Blokeš. Skvělým tlakem na rozehru hostů získal míč a hnal se na bránu Berana. Samostatný nájezd zakončil střelou podél brankáře a opět navýšil naše vedení na rozdíl dvou gólů.

Blokeš v 89. minutě opět po samostatném úniku přidal svou druhou branku v utkání a završil skóre na konečných 4:1. Děkujeme Sokolovu za kvalitní utkání. Jsme rádi za vítězství a již se soustředíme na čtvrteční utkání proti Roudnici nad Labem.