7. kolo, U18 - starší dorost B 2023/2024

Šindelář – Kovář (K), Radba, Kozikowski (46´ Vaic), Holub – Žáček, Kučerka (82´ Benda), Paldrych (65´ Bíma), Buben (89´ Keldrych) – Hadinec (65´ Holý), Sedlák.

Šmidmajer – Kyzlink (46´ Srba), Zachar, Štěpán (76´ Nečas), Pokorný M. – Regal (65´ Maneval), Podroužek (76´ Bošek), Ungerman (K) – Mára, Kulhavý (65´ Pokorný T.), Blokeš.

• Branky: 59´ Paldrych, 87´ Holub
Naše osmnnáctka utrpěla v Mostě první porážku v soutěži, přesto si udržela vedoucí pozici v tabulce.

Utkání v Mostu se od úvodních minut odehrávalo v nám známém obrazu. Míč po většinu času na našich kopačkách, domácí v kompaktním obranném bloku aktivním od poloviny hřiště. První příležitost byla k vidění již ve druhé minutě, Kulhavého zakončení z ostrého úhlu ale vyrazil Šindelář. Most výborně držel taktický záměr organizované obrany s pokusy o rychlé přechody vpřed po zisku míče. Na rozdíl od předchozích soupeřů bylo evidentní větší týmové propojení a několik těchto přechodů vypadalo nebezpečně. Nepřesnost domácích nicméně zabránila vytvoření vyložené příležitosti. My jsme dobrým pohybem míče dělali domácím problémy hlavně v křídelních prostorech. Mára ve 28. minutě, v největší příležitosti první půle, běžel sám na domácí bránu. Skvělým zákrokem ale domácí podržel brankář Šindelář. O pět minut později byla k vidění jeho ojedinělá chyba při výběhu na centrovaný míč Pokorného M., Blokeš byl ale bohužel vývojem situace překvapen a nedokázal míč umístit do odkryté brány. Závěrečná pětiminutovka prvního poločasu patřila díky standartním situacím domácím, Šmidmajer ale dokázal dvěma výbornými zákroky udržet bezbrankový stav.

Druhý poločas nesl velmi podobný herní obraz jako ten první. Mírná změna organizace na naší straně umožnila více průnikových přihrávek za obranu skrze přečíslení domácích v křídelních prostorech, malá přesnost finálních přihrávek do pokutového území ale nadále držela stav 0:0. K dispozici jsme měli i dvě standartní situace z výborných pozic na hraně pokutového území domácích, bohužel jsme je ale nedokázali proměnit. Most v 59. minutě potvrdil fotbalové pravidlo „nedáš – dostaneš“, když se k odraženému míči na hraně pokutového území dostal Paldrych. Jeho tečovaná střela zapadla do naší sítě a domácí se ujali vedení 1:0.

Naši hráči zareagovali příkladně. Vrhli všechny své síly do útoku, zrychlili kombinaci a přechody vpřed, bojovali o každý odražený míč. Několik závarů po centrovaných přihrávkách do pokutového území vypadalo slibně, nicméně obrana Mostu držela pevně. Naděje na zvrat definitivně utnul v 87. minutě Holub, kdy nechytatelnou střelou zpoza pokutového území vymetl šibenici a rozhodl o naší první prohře v sezóně.

Gratulujeme Mostu k vítězství a krásnému výkonu. My se s pokorou vracíme do tréninkového procesu a věříme, že se příští zápas proti Sokolovu vrátíme na vítěznou vlnu.