clanek-1

U18 poráží Vyšehrad

26.08.2023, 10:15
Slavoj Suchdol

FK Dukla Praha

2:0

(0 : 0)

4. kolo, U18 - starší dorost B 2023/2024

FC Slavoj Vyšehrad

Sestava domácí:

Mencl  – Špírek, Zachar, Ungerman (K) (57´ Kulhavý), Štěpán, Pokorný M. – Rakotomavo (46´ Regal), Bošek (46´ Múller), Podroužek – Torejev (46´ Mára), Blokeš (80´ Maneval).

Sestava hosté:

Čepela  – Kazda, Průša, Dovrtěl, Gumiňsky – Romanishak (46´ Špaček), Azilinon, Macek, Kefurt (K) – Klinka (78´ Krajíček), Štěpnička (58´ Šavel).

  • Branky: 71´ Kulhavý, 88´ Múller, ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .
O svém vítězství rozhodla naše osmnáctka až v posledních 20 minutách hry.

Utkání na domácím hřišti proti Vyšehradu začalo opatrně z obou stran. Ani jeden tým v úvodní desetiminutovce neměl optickou převahu a hra byla plná nepřesností. V první velké příležitosti se ve 12. minutě objevil Blokeš, na střílený centr Špírka ale bohužel o půl metru nedosáhl a nedokázal uklidit míč do odkryté brány. Vyrovnaný herní obraz trval po většinu první půle. Největší příležitost na vstřelení branky měli hosté ve 24. minutě. Mencl při pokusu o výběh na průnikovou přihrávku nešťastně odhadl odskok míče a srazil útočníka Vyšehradu v pokutovém území. Nařízenou penaltu ale dokázal chytit a fantastickým zákrokem držel vyrovnaný stav. Zvýšenou aktivitou bez míče jsme se dostali k většímu množství nebezpečných situací ve vápně Vyšehradu. Z jedné takové situace Podroužek v těžké pozici dokázal střelou z otočky nastřelit tyč, kýžený gól ale bohužel nepadl.

V poločase druhém byl k vidění výraznější tlak našich hráčů a hosté se převážně bránili na vlastní polovině. Střídající hráči dobře vstoupili do utkání a šli jsme za vedoucím gólem. Toho jsme se dočkali v 71. minutě. Kulhavý byl odměněn za svou poctivou energii při tlaku na rozehru hostí, byl jako první u pomalé zpětné přihrávky Vyšehradu a střelou ve skluzu dokázal překonat Čepelu.

Hostům v závěru utkání docházely síly a hru jsme kontrolovali my. V 88. minutě, po dokonalém centru Podroužka, přidal druhý gól hlavou Múller a definitivně rozhodl o našem vítězství. Vyšehrad zaslouží za předvedený výkon uznání a my jim děkujeme za kvalitní zápas. Již se připravujeme na sobotní výjezd do Ústí nad Labem.